Skocz do zawartości

E36 CABRIO


KUJON

Rekomendowane odpowiedzi

Mam juz ponad 2 lata E36 Coupe, ale w najbliższym czasie planuje spełnić moje marzenie i zakupić E36 w wersji Cabrio . Nigdy wcześniej nie miałem samochodu cabrio. Nie wiem czy na tym forum są jacyś użytkownnicy cabrio, ale mam pytanie na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie takiego samochodu. Jakie rzeczy lubią nawalać których nie ma w coupe a wystepuja własnie w cabrio :?:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś e30 cabrio i jak szukałem do kupienia to dużo aut mialo pęknięte progi, podobno ma to związek z mniejszą sztywnością nadwozia. Poza tym dobry trick to pojechać takim autem na myjnię i sprawdzić stan wnętrza po wyjeżdzie. Sprawdż stan wszystkich zaczepów i zawiasów dachu. Nie są też najtańsze tylne szyby, każda rysa ma znaczenie. A poza tym cabrio to fajna sprawa i nie słuchaj tych którzy będą Ci gadać o nieprzydatności takiego auta w Polsce. Ogrzewanie jest dużo wydajniejsze a poza tym można kupić hardtop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w cabrio jest wydatniejsze ogrzewanie , ale ja jestem tak napalony że chyba nawet w zimie bede bez dachu jeżdzic :wink: , a z tymi pękającymi progami to nie wiedziałem i zwróce na to uwagę i z tą myjnią to też niezły pomysl :D . Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to bardzo chetnie poczytam je :D

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba juz wiecej opini nie usłysze, no ale nie ma sie co dziwić cabrio to dosyć rzadka wersja w naszym kraju, i dlatego podoba mi sie jej oryginalność :D

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36 Cabrio wychodziły z elekrtycznie składanym dachem. Jeśli trafisz taką sztukę (chyba innej bym nie brał :lol: ) to zwróć uwagę czy dach podczas składania i rozkładania nigdzie się nie blokuje... zresztą przy manualnym też to wyczujesz.

Jeśli będzie chodził dziwnie lub się zawieszał oznacza to, że konstrukcja samochodu jest naruszona. Powód?? Na 90 % był walony i to konkretnie!!!

NIe polecam Ci takiego egzemplarza.

 

Zwróć oczywiście uwagę na stan samego dachu i szyby tylnej. Koszt nowego dachu jest znaczny a Ci co w PL dorabiają dachy nie należą do profesjonalistów.

 

Jak wsiądziesz postaraj się pobawić w psa myśliwskiego :wink:

Chodzi o wywąchanie ewentualnej zgnilizny która może swiadczyć o ewentualnym zaleganiu wody pod dywanami tak często spotykanej w powypadkowych (i nie tylko) samochodach z nadwoziem odkrytym. Podnieś wszystkie wykładziny i zobacz czy nie są mokre.

 

Wszystkie inne wskazówki odnośnie "na co zwrócić uwage" tyczą się tych samych miejsc sprawdzenia co każdy pojazd z nadwoziem zamkniętym... Czyli CHECK silnika, zawiechy, lakieru, blach i jak w każdym BMW sprawnej elektroniki.

 

Życzę owocnych zakupów.

> Pozdrawiam <

*MariuszBurgi*


(OO=[][]=OO)

"""""""""""""""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi dywanikami to nie przyszło by mi do głowy, ale wielkie dziex, aha i nie orientuje sie ktoś ile kosztuje w polsce uszycie nowego dachu :?:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi dywanikami to nie przyszło by mi do głowy, ale wielkie dziex, aha i nie orientuje sie ktoś ile kosztuje w polsce uszycie nowego dachu :?:

 

Tu masz namiar na (podobno) niezłą firmę>>>

http://www.cabrio.pl/

 

Zadzwoń i zapytaj...

> Pozdrawiam <

*MariuszBurgi*


(OO=[][]=OO)

"""""""""""""""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma zapowiada się ciekawie ale na tej stronie nic nie wspominają o cenach, a ja chciałbym wiedzieć bo może sie zdarzyć ze znajde jakiś fajny egzemplarz , który będzie mieć uszkodzony dach i nie wiem czy dać sobie spokuj i szukać innego , czy kupić taki i uszyć do niego nowy dach.

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabrio pwiadasz... jesienią ubiegłego roku przyjechałem sobie takim od naszych sąsiadów. Jeżdze już trochę.... Zwróć szczególną uwagę na dach, na szwy, dokładnie obejrzyj tylną szybkę, sprawdź czy działa ogrzewanie tylnej szyby, dach ręcznie składa się lekko w kilka dosłownie sekund, dlatego jeśli będą jakies problemy ze złożniem - to zastanów się, czy lepiej nie poszukać innego egzemplarza. Sprawdź, jak domykają się szyby, czy zamykając drzwi szyba łagodnie zachodzi pod dach, obejrzyj progi, zdejmij nakładki na progi i zobacz, jak wygląda goła blacha. Progi w cabrio są wzmocnione, ale niestety często potrafią pękać i korodować. Podczas jazdy, zauważysz nieco dziwne zachowanie się na zakrętach i na nierównościach - to nromalne, będzie trochę mniej komfortowo niż w zamknięty nadwoziu, BMW będzie troszkę podskakiwać, ale wszytko w normie. Nie kupuj kabrioleta, który nie miał garażu, no chyba, że poprzedni własciciel co trzy lata wymieniał dach. Lepiej szukaj wersji z hardtopem... Ewentualny późniejszy zakup sztywnego dachu - będzie bardziej bolesny dla portfela. W niemczech jest mnóstwo hardtopów do sprzedania, ceny od 450 do 1500 Euro frimy Wiesmann. Wcale nie znaczy to, ze polecam hardtop do cabrio... W tym samochodzie jest tak mocne ogrzewanie, ze nie bałbym się nim jechać na koło podbiegunowe.

Latem natomiast - to czysta radość z jazdy. Warto poszukać modelu z windschotem (wiatrołap) - osłoną, która montuje się z tyłu za przednimi siedzeniami - wtedy można jechać nawet 100-120 przy złożnonym dachu i nie potarga ci fryzury...

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
właśnie sobie wynalazłem temacik jak rok temu byłem laik i pytałem sie o zakup cabrio, bardzo mi pomogły w/w wskazówki , auta szukałem dosyć długo, już nawet traciłem wiare że znajde cos konkretnego ale już po zakupie i nie mam żadnych wątpliwości że znalazłem włąsnie TO, teraz juz sobie ujeżdżam nową bryke i jestem taaaaki happy :] :] :]

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem czy to prawda ale jakis czas temu chyba widzialem twoja Betke (juz cabrio) na allegro.

 

O ile to byla twoja to na prawde wpadla mi w oko.Malo powiedziane! Zakochalem sie. Teraz sam bede polowal na convertible`a tyle ze za jakis czas gdyz nie zamierzam sie swojego coupe pozbywac.

 

 

Szacuneczek jeszcze raz - aha i musimy sie kiedys na prawde spotkac (w kncu Tarnow to nie tak daleko od Kraka), ale o tym w innym poscie juz jest zagajone.

 

 

P.S. O ile dobrze zauwazylem to dlaczego ja chciales sprzedac? ...W sumie mozliwe ze Ty ja wlasnie wtedy kupiles - nie wiem od kiedy jestes posiadaczem :)

 

 

 

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spotkania Kraków- Tarnów to jak bedzie cieplej to nawet na głowie stane ale takie coś zorganizuje.

A jeśli chodzi o mój samochód , to zgadza sie poprzedni własciciel wystawił ją na aukcji internetowej, ale cena odstraszała z daleka ale dla mnie nie liczyła sie cena tylko jakość więc kupiłem ją :)

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam wprost: Jaka była ta cena ze tak straszyła ??

Początkowo 35 tyś PLN i gość wogóle nie chciał słyszeć o jakiejkolwiek negocjacji , a gdy mu powiedziałem że pasuje coś utargować to wjechał spowrotem do garażu i zamknął drzwi :!: :!: :!: Wiedział co ma i powiedział że zime w garażu przestoi a w lecie żona bedzie jezdzić

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam wprost: Jaka była ta cena ze tak straszyła ??

Początkowo 35 tyś PLN i gość wogóle nie chciał słyszeć o jakiejkolwiek negocjacji , a gdy mu powiedziałem że pasuje coś utargować to wjechał spowrotem do garażu i zamknął drzwi :!: :!: :!: Wiedział co ma i powiedział że zime w garażu przestoi a w lecie żona bedzie jezdzić

 

 

Widzisz ale masz pewnosc ze nie kupiles wraka i szrota. Niestety samochody sie kupuje nie tylko pieniedzmi ale tez ludzmi :) Jezeli sprzedajacy zalowal po transakcji tzn ze wbrew wysokiej cenie byla ona dla Ciebie wlasnie korzystna :)

 

 

 

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzewam temat :D

 

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem BMW E36 M3 Cabrio.

 

Data produkcji: 08.1997

Kolor: Techno Violet Metalic

Motor: 3.2

Skrzynia: Manualna 6 biegowa

 

Wóz marzenie, bolid wyścigowy na publicznej drodze, kiedyś przeczytałem na forum że są BMW i są M-ki - to święta prawda :8)

 

Pozdrawiam posiadaczy Cabrio :cool2:

M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.