Skocz do zawartości

odpowietrzanie układu


tomekpez

Rekomendowane odpowiedzi

juz 2 raz cisnienie w układzei wyrwało mi weza i płyn poszedł w ..... co moze byc tego przyczyna ???jak odpowietrzyc ten układ bo zaczyna mnie to juz wk.... dzieki

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bo obieg jest , tylko weze bardzo puchna , korek od chłodnicy ma zawor ktory powinien sie otwierac gdy cisnienie jest za duze?????

 

W chłodnicy nie ma korka tylko w zbiorniczku wyrównawczym.

Sprzedam nową uszczelkę miski olejowej Elring do silników M50, M52 Vanos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy troche poszukać. Ah lenistwo, prosze:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=38530&highlight=odpowietrzanie

Sam tego nie robiłem ale najważniejsze to ogrzewanie na max, dolewaj płynu cieniutkim strumieniem bo duża różnica temperatur płynu może spowodować pęknięcie głowicy. Operacje przeprowadzaj na pracującym silniku i nagrzanym do temp roboczej(otwarty termostat)

Ja u siebie mam dwa odpowietrzniki: jeden na zbiorniku wyrównawczym drugi na kolanku przy chłodnicy. Odpowietrzja dotąd aż nie będzie bomblowało. Do dzieła i nie zrażaj sie tak szybko. Melduj o sukcesach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przewody są twarde i wywala je z króćców to na bank uszczelka pod głowicą. Jeśłi uszczelka walnęła tak, że powstała nieszczelność pomiędzy uszczelnieniem cylindra a kanałem chłodziwa to oleju w zbiorniczku nie znajdziesz.... Stawiam na uszczelkę pod głowicą, ew. na jakąś niedrożność w układzie chłodzenia - warto sprawdzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z uporem maniaka stawiam na sprzegło hydrokinetyczne wentylaora chłodnicy czyli VISCO. Czy jest dobre czy złe cały czas sie kreci ale nie załącza wiec robis sie duze cisnienie które wywala przewody, wina moze lezec tez po stronie korka chłodnicy który nie wypuszcza dostatecznej ilosci cisnienia...
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans zeby to było wisco działa na 100% mam WAZNE pyt czy u was na wolnych obrotach nie ma strumienia wody wpływajacej do zbiorniczka wyrownawczego ?????????????dopiero po ok 1 tys obr zaczyna sie pojawiac dzieki za wszystkie posty :cool2: odpowietrzyłem własnie i weszło jeszcze 2 l płynu

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.