Skocz do zawartości

silnik jak jest zimny nie pracuje stabilnie,dusi sie:( 540i


Dudziu86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam problem związany z pracą silnika po rozruchu gdy jest zimny. Jest to automat 540i 98' po zapaleniu rano auta daje mu gazu i prawie bez reakcji dusi sie, cos tam szczela delikatnie jak sie wiecej wdepnie... generalnie trzeba odczekac min 3 minutki i wtedy mozna dopiero jechać ,,,, niekiedy sobie nawet lubi zgasnąć,,,, w moim mniemaniu nie ma ssania i dostaje mieszanke paliwa taką jak na ciepłym silniku ale fachowcem nie jestem są to tylko moje domysły,,, nie wiem natomiast gdzie jest jakis czujnik i czy wogóle jest tego ssania.... no ale nic byłbym wdzieczny za pare podpowiedzi,,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam takiego problemu!!!! :duh:

Pomyślcie trochę i nie zarzynajcie silnika, kto o zdrowym rozsądku gazuje zimny silnik ludzie po odpaleniu musi popracowac na wolnych obratach choc ze 3 minuty dopiero ruszamy!!!!!!!!!

 

Masz racje, ze nie gazuje sie zimnego silnika, ale tez w benz nie czekasz pare minut, az sie silnik nagrzeje, tylko od razu ruszasz spokojnie, bez gwaltownych przyspieszen- wtedy silnik szybciej osiagnie porzadana temp. Natomiast w turbo dieslu odczekasz chwile bo olej musi zaczac smarowac turbine i tez nie wylaczasz silnika w turbo dieslu od razu po dojechaniu na miejsce, tylko czekasz, alby sie zatrzymala turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam takiego problemu!!!! :duh:

Pomyślcie trochę i nie zarzynajcie silnika, kto o zdrowym rozsądku gazuje zimny silnik ludzie po odpaleniu musi popracowac na wolnych obratach choc ze 3 minuty dopiero ruszamy!!!!!!!!!

 

Chłopie piszesz wogóle nie na temat!!! Najpierw przeczytaj jaki jest problem a dopiero później sie wypowiadaj.

Sprzedam nową uszczelkę miski olejowej Elring do silników M50, M52 Vanos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chłopie piszesz wogóle nie na temat!!! Najpierw przeczytaj jaki jest problem a dopiero później sie wypowiadaj.

 

Nie na temat??! człowieku czytaj uważnie a sie przekonasz że jednak.

W temacie chodzi o zimny motor i najprawdopodobniej problem z czujnikiem temp. ale ja tylko nawiązałem do autora postu może przeczytaj co napisał:

 

 

po zapaleniu rano auta daje mu gazu i prawie bez reakcji dusi sie, cos tam szczela delikatnie jak sie wiecej wdepnie

Chce przestrzec przed mordowaniem silnika rano przeważnie jeśli nie mamy garażu i tak jeśli temp. spada poniżej zera czekam te +-2 minuty dopiero ruszam każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o mechanice przyzna mi rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chłopie piszesz wogóle nie na temat!!! Najpierw przeczytaj jaki jest problem a dopiero później sie wypowiadaj.

 

Nie na temat??! człowieku czytaj uważnie a sie przekonasz że jednak.

W temacie chodzi o zimny motor i najprawdopodobniej problem z czujnikiem temp. ale ja tylko nawiązałem do autora postu może przeczytaj co napisał:

 

 

po zapaleniu rano auta daje mu gazu i prawie bez reakcji dusi sie, cos tam szczela delikatnie jak sie wiecej wdepnie

Chce przestrzec przed mordowaniem silnika rano przeważnie jeśli nie mamy garażu i tak jeśli temp. spada poniżej zera czekam te +-2 minuty dopiero ruszam każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o mechanice przyzna mi rację.

 

Daje gazu nie oznacza że zaraz daje mu po garach. Pomyśl trochę i zastanów sie. A ty odrazu piszesz że ktoś katuje silnik jak jest zimny.

Sprzedam nową uszczelkę miski olejowej Elring do silników M50, M52 Vanos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.