Skocz do zawartości

Najpiękniejsze BMW wszech czasów - Które według Ciebie?


alpina1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak a propos piękna kryjącwego się w serii E31, troche szkoda, że do produkcji nie weszło M8, niezłe cacko

 

Z tym M8 to wogóle ciekawa sprawa. Podobno w siedzibie BMW istnieje tzw. "Pokój trucizn" czy jakoś tak. NIKT (poza paroma wyjątkami) nie ma tam wstępu. Trafiają tam nieudane prototypy, modyfikacje samochodów itp. BMW zrobiło podobno 3 M8 - 2 zniszczyli a jeden jest właśnie tam. Może ktoś jeszcze o tym słyszał?

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One of BMW's best-kept secrets is the canceled BMW M8 Prototype. Originally envisioned as a Ferrari competitor, only a single prototype was ever produced, equipped with a special 550 bhp (410 kW) version of the S70 engine, essentially a bored out version of the M70 with experimental multi valve cylinder heads. A common misconception is that this engine eventually ended up in the McLaren F1. However, when this was suggested to McLaren's designer Gordon Murray, the idea was rejected because the engine was overweight and too long for the McLaren F1. A whole new engine was designed which has a closer resemblance to the later euro S50B30 BMW M3 engine.

 

The project was eventually scrapped because BMW decided that there was no market for an M8. The only prototype ever produced (one that was reportedly not even road safe) was locked away by BMW in the company's Giftschrank (poison storage) and has reportedly been destroyed

 

jest jakies zrodlo mowiace ze byly 3??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zalew za informacje. Ja słyszałem o trzech - te 2 pierwsze to były na crash-testy, testy, zestopniowanie auta itp. na zasadzie "muła" zrobione. Ale może faktycznie był tylko jeden - nie znalazłem żródła, które by mówiło o 3-ech. Ciekawe jakie jeszcze wynalazki mogą być w "Giftschrank'u"?

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpisując się za bardzo - BMW idealne - nie wymagające modyfikacji stylistycznych:

E34 / E24 / E38

pozdrawiam

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2:

pozdrawiam :)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zapomniałem trochę o E21, a to był pierwszy samochód BMW,

który sam prowadziłem :lol: Tego uczucia nie zapomnę do końca życia...

Już wtedy wiedzialem, że jest tylko jedna marka samochodów na świecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.