Skocz do zawartości

bmw e34 może ktoś wie o co chodzi????


widget

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pojechałem dzisiaj z kolęgą do komisu samochodowego po BMW 520i 150KM. Samochód w ogólnym stanie dobrym nie ma śladów napraw itp. Problem jednak w tym że kolega po dokładnych oględzinach zauważył coś dziwnego a mianowicie:

- jakąś dziwną skrzyneczkę przy pedale gazu z przewodem prowadzącym za osłone plastikową nad pedałami. Nie mam pojęcia co to jest i do czego służy. Może ktoś z was będzie wiedział co to jest i do czego.

- oraz zdziwiło go odpalanie samochodu poprzez przyłożenie dwóch palców pod kierownice do 2 śrubek ponoć to "masa" jak się nie złączy to nie odpali. Czy to normalne w e34?? . Prosze o odpowiedź. Z góry THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o fotki tego wynalazku.Może to jaki patent zabezpieczający przed kradzieżą? :doh:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- oraz zdziwiło go odpalanie samochodu poprzez przyłożenie dwóch palców pod kierownice do 2 śrubek ponoć to "masa" jak się nie złączy to nie odpali. Czy to normalne w e34?? . Prosze o odpowiedź. Z góry THX

 

Jest to rodzaj zabezpieczenia samochodu. Kiedyś warsztaty zakładające autoalarmy , montowały takie blokady zapłonu na zyczenie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te śrubki z masą to tz. "imobilaiser",ale nie orginał tylko zakładany gdzieś prywatnie, co do skrzyneczki koło pedału - może to jakiś alarm bo e 34 nie ma żadnych takich wynalazków :jawdrop: . Ale to nie problem ,jak ci to przeszkadza jedziesz do elektryka i zdejmie ci ten wynalazek.Taka duperela nie powinna skreślać tego auta w twoich oczach jeżeli reszta jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te śrubki to ten "immobilaiser" (odcięcie zapłonu), skrzyneczka to coś z alarmem ,jakieś zabezpieczenie lecz nie orginalne tylko dokładane. Śmiesznie założona bo prawie na widoku powinna być schowana. To ze znakiem zapytania to chyba czujnik temp. wewnątrz samochodu - wyłącza automatyczne dogrzewanie kabiny podczas chłodnych dni, drugi powinien być też od strony pasażera-orginał bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że samochód nie posiada alarmu tym bardziej innych innowacji:? . Ma troche elektryki w postaci podgrzewanych foteli łacza tel.,el.lusterek czy szyb. Właściciel twierdzi że to tak było i pojęcia nie mo co to i do czego. A tak na marginesie da się coś z tym immobilaizerem zrobić samemu bez wizyty u elektryka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nic nie dzieje to zostaw tą skrzynkę i immobilaiser. Immobilaiser ten na śrubki można samemu odłączyć mając jakąś wiedzę o elektryce. Trzeba znaleźć ten immobilaiser i odłączyć go od układu i złączyć przewód w który został wpięty, odłączyć go od zasilania- to są ok4 lub 5 przewodów. Co do tajemniczej skrzynki to raczej musi zobaczyć to elektryk i stwierdzić co to jest dokładnie.Może to jest ten immobilaiser. Odradzam obcinania tych przewodów od skrzynki bo można nie ruszyć autem. Polecam jednak wizytę u fachowca lub osoby mającej pojęcie o tych sprawach bo grzebanie samemu może spowodować że nie odpalisz auta. Jak kupisz te auto to i tak chyba założysz alarm? I wtedy przy okazji elektryk może ci to zdjąć. Uważam że to nie jest żaden problem przeszkadzający w kupnie autka, a będziesz miał jakieś zabezpieczenie zanim założysz sobie autoalarm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja tym samochodem nie zainteresowałbym się z powodu syfu jaki widać na tych zdjęciach.

Co można myśleć o historii samochodu, który ma takie wnętrze? (ciekawe ile kosztuje?)

Pozdr.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solaris520 masz racje ale ja jestem zwolennikiem tej marki dlatego namówiłem kolega na bmw. Akurat w tym przypadku nie ma znaczenie że samochód jest brudny bo biorac pod uwage pogode i ile razy się do niego wsiadało i wysiadało to naprawde trudno zakażdym razem sprzątać go pod blokiem. Najważniejsze że jest w bardzo dobrym stanie technicznym. a co do syfu to z tyłu wygląda to zupełnie innaczej :D

TAK CZY SIAK TO BMW!! i za "rozsądne pieniądze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że jest w bardzo dobrym stanie technicznym. a co do syfu to z tyłu wygląda to zupełnie innaczej...... i za "rozsądne pieniądze"

chyba, że tak

może autko kiedyś doczeka się jakiejś przepierki tego przodu:)

pozdr.

Edytowane przez solaris520

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta skrzyneczka to jest od czujnika udarowego(uderzeniowego) lub czujnika ruchu. Są w aucie czujniki ruchu dwa przypominające mikrofoniki od tel. w rogach przy przednich słupkach? Czy dioda w tym pudełeczku zapala sie jeśłi np. ją pukniesz? Chyba zakładał to początkujący montażysta alarmów albo ktoś sam próbował.
www.bmw-wgr.pl stowarzyszenie miłośników BMW- Grójec i okolice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tym przykladaniem palcow do tych dwoch srubek to takie zabezpieczenie przed nie pozadanym uruchomieniem auta. Moj kolega mial takie cos w e36. Powiem szczerze, ze zdawalo to egzamin. Pozdrawiam

 

Mój znajomy miał tez kiedys cos takiego ale szczerze mówiąc nie zdawało to u niego egzaminu ponieważ kluczykiem jak ktos nie wiedział o tym to nie odpalił , natomiast auto bez problemu odpalało na pych :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.