Skocz do zawartości

problem z tankowaniem do pelna

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

kupiłem E39 zatankowane na 45 litrów. Dojechałem do rezerwy i zatankowalem ponownie. Niestety pistolet odbił przy dokłądnie 30 litrach.

Ponownie dojechałęm do rezerwy i znowu próbowałem zatankowac... i znowu tylko połowa.

Na zegarach pokazuje idealnie 30l

Co to moze byc?

 

Slyszalem ze mam 2 baki, czy mam zapchany czyms drugi ze sie nie przelewa do niego?

Opublikowano
mam tak samo, pokombinuj z "pistoletem" obrocenie do gory nogami pomaga nalac do full. przynajmniej ja tak musze robic...
Opublikowano

hmm....a jak obrocenie pistoletu nie pomoze obroc buumke... :D.....

Tak powaznie mialem to samo w peugeotcie 405....taka blaszka za wlewem byla wygieta.....wystarczylo ja wyprostowac :D i lalem pod korek.Pozdro

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Opublikowano
siema! a może oszukuje Ci wskaźnik paliwa? w E-39 to częsta przypadlość. Ja np. leje do pełna a wskaźnik pokazuje 3/4 zbiornika. :lol:
Opublikowano
  • Autor

jutro zajrze czy nie jest coś pogiete przy wlewie, a co do poprawności działania wskaznika paliwa to mysle ze jest sprawny.

Bylby prosty sposob na sprawdzenie licznika poprzez wyjeżdżenie benzynki do zera i zatankowanie do pelna, ale wiem ze nie powinno sie oprózniać całkowicie baku bo syf z dna moze sporo kłopotów przysporzyć .

Popróbuję jeszcze tankowanie z odwróconym pistoletem, ale nie wiem czy to podziała bo sposob ten wydaje mi sie banalny. Jaki bedzie efekt??? Od razu dam znać!!

Opublikowano
U mnie wystarczy, że pistolet włożysz pod kątem 90 stopni, tzn spust ma być tam gdzie wycięcie na zatrzask korka od wlewu i tankuje bez problemu pod sam korek. Zresztą zauważyłem, że obsługa wielu stacji właśnie w ten sposób tankuje mój samochód, chyba wiedzą o co chodzi, być może nie tylko w E39 jest ten problem :wink:

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Opublikowano
hmm....a jak obrocenie pistoletu nie pomoze obroc buumke... :D....Pozdro

 

Ty to niezły giguś jesteś :mrgreen:

Opublikowano

Też tak miałem kiedyś, ale samo przeszło - wczoraj bez problemów nalałem na full, bo mam trasę przed sobą:)

Bądź dobrej myśli ;)

Opublikowano
Bylby prosty sposob na sprawdzenie licznika poprzez wyjeżdżenie benzynki do zera i zatankowanie do pelna, ale wiem ze nie powinno sie oprózniać całkowicie baku bo syf z dna moze sporo kłopotów przysporzyć.

No widzisz. Skoro wiesz, że wyjeżdżenie do zera to prosty sposób, ale na spwardzenie wytrzymałości pompy paliwa, to po co takie kombinacje? Jak sobie wyjeździsz do momentu zapalenia rezerwy to przecież też sobie sprawdzisz spalanie.

A problemy z niemożnością tankowania do pełna to najczęściej złe odpowietrzanie wlewu paliwa.

Opublikowano
Bylby prosty sposob na sprawdzenie licznika poprzez wyjeżdżenie benzynki do zera i zatankowanie do pelna, ale wiem ze nie powinno sie oprózniać całkowicie baku bo syf z dna moze sporo kłopotów przysporzyć.

No widzisz. Wyjeżdżenie do zera to prosty sposób, ale na sprawdzenie wytrzymałości pompy paliwa. Po co takie kombinacje? Jak sobie wyjeździsz do momentu zapalenia rezerwy to przecież też sobie sprawdzisz spalanie. I pompa ci podziękuje za troskę :D

A problemy z niemożnością tankowania do pełna to najczęściej złe odpowietrzanie wlewu paliwa.

Opublikowano

rocznik 97-98 był zapraszany do serwisu w sprawie wymiany baku paliwa.

Jakaś usterka fabryczna.Wiem bo miałem wymieniany.

Pozdrawiam aris
Opublikowano
ja mam e 39 z 98 roku i jedyny problem przy tankowaniu do pełna to że muszę wyłożyć ponad 200 zł a to co piszecie to jakieś bzdury
Opublikowano
masz farta :cool2:
Pozdrawiam aris
Opublikowano
też mam od czasu do czasu ten problem ale wtedy zwyczjnie wyciągam troche pistolet nie leje dalej i nie odbija.
Opublikowano
  • Autor

mieliscie racje!!! Pistolet pod katem 90st. i lejeee.... aż portfel sporo traci na wadze ;) Dzieki serdeczne za pomoc! Warto bylo zakładać posta, ale szczerze mowiac na poczatku watpilem w tą metodę na taknowanie. :))))

POZDR

Opublikowano
Wiedziałem, co piszę :wink:

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

  • 3 lata później...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Odświeżę trochę temat, jak tankuję bete to nie mogę lać paliwa pełnym strumieniem, bo ciągle odbija, jak już zbliża się do pełna, to zaczyna się meksyk, ledwo co do baku chce wchodzić.

Przy tankowaniu słychać jak uchodzi powietrze i to z jakimś oporem.

Jak wygląda tutaj odpowietrznik i jak go usprawnić, bo mniemam że to jego wina.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.