Skocz do zawartości

Car pc


koyote

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, jest okazja kupić taki sprzęcik http://img138.imageshack.us/my.php?image=222qp8.jpg oczywiście jak widać trzeba by wywalić kompa, ale ja akurat mam tego uboższego z temperaturą i godziną więc mała strata. Sprzęcik to generalnie komputer z procesorem chyba 733MHz 256 ram i 20gb dysk, wyposażony jest w moduł GPS z zainstalowanym oprogramowaniem oraz jak widać na focie z softem BMW podświtlanym ładnie na bursztynek, dodatkowo ma bluetootha i transmiter radiowy za pomocą którego można słuchać MP3 w orginalnym radio, można oglądać filmy i generanie robić wszystko to co na kompie. I teraz moje pytanko, czy ktoś z was montował w tym miejscu jakieś stacje medialne na 2DIN i jak to wygląda w praktyce, chodzimi o to czy jest dobrze widoczny w tym miejcu i co ogólnie myślicie o montowaniu monitorów właćnie tam. Sprzęcik do wyjęcia jest za 1000zł więc jeśli chodzi o cenę to sądzę że nie jest bardzo przegięta bo przecież mamy i GPS i MP3 i DIVx, stację medialną, zestaw głośnomówiący (muza sama się ścisza w przypadku nawiązania połączenia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wrazenie robi niesamowite napewno jest funkcjonalne cena tez nie jest wygurowana w koncu to komputer i dotykowy ekran, co do funkcjonalnosci jesli chcesz ogladac filmy to mysle ze nie bedzie najgorzej o ile sie nie myle jest to matryca aktywna TFT wiec kat widzenia moze nie jest oszalamiajaco super ale napewno da sie ogladac filmy i inne multimedia i slonce ci nie bedzie przeszkadzac bo jest akurat nisko zamontowany ;-) moim zdaniem super gadzet a kiedy wlaczysz np nawigacje to na ekran nie musisz spogladac bo pilot ci wszystko muwi ;) tak wiec ja polecam sam bym zakupil ale funduszy brak ;)
Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak sie nie zdecydujesz to ja bym kupil, wyglada bajer, z navi tez to jest?? jest po prostu komputer pc czy tez komunikuje sie to z autem jak normalne obc? wyglada jak dedykowane do bmw, tak czy nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśłi chodzi o GPS to sprzęt posiada moduł GPS ale nie ma oprogramowania do niego, trzeba sobie zainstalować razem z mapami (nie problem), z tego co gość pisze to robił go sam a wyświetlacz jest w przerobionej obudowie, ale dopasowany, co zresztą widać na fotach. Jeśli chodzi o komunikację to niestety tylko z radiem i to za pośrednictwem transmitera radiowego (troche lipa) ale sądze że w pierwszym leprzym zakładzie audio-car by to podłączyli do radia kabelkiem. A cha bo nie napisałem, do tego jest jescze taka skrzynka, jak mały neseserek, który chyba trzeba gdzieś pod siedzeniem zamontować i w niej właśnie jest kompyter, a to co widać na focie to jest sam wyświetlacz. W komputerze jest cd-rom więc możesz wgrać wszystko, chodzi pod windowsem xp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do budowy kompa to nie jest to za bardzo problem, tylko dostępu do tanich części z laptopa najlepiej bo małe są i jakąś aktywną dotykową matrycę, a potem to kwestia pomyślunku. Jeśli chodzi o decyzję zakupu to jeszcze z gościem gadam odnośnie zagadnień technicznych, bo jakoś w necie nie mogę znaleść programu do nawigacji na PC-ta a jak są to mało dokłade i tylko z mapą europy, więc muszę się najpierw wszystkiego dowiedzieć co z czym i dlaczego i wtedy podejmę decyzję, tak czy inaczej dam znać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może dołączę się do tematu. Jakby ktoś kiedyś chciał zrobić sobie instalację tego typu i szuka jakiegoś komputera to mam świetne rozwiązanie. Komputer nazywa się DELL SX270 to cudo ma procesor P4 2,8GHz w standardzie 512MB DDR i 40GB dysk mozna wsadzić tam dowolny dysk twardy 2,5" (nawet 160GB) i RAM'u MAX 2GB (ale po co tyle). Sprzęcik ma wymiary około 21cm wysokości, 8cm szerokości i 27-30cm długości. Można go położyc na boku. Ma wbudowany napęd Slim CD-ROM. Zasilacz zewnętrzny ale myślę ze po poradach z forum elektroda.pl bez problemu podłączy się go w samochodzie. ma 6 portów USB więc można podpiąć: myszke i klawiaturą bezprzewodową (żeby sobie pograć np. w BMW M3 Challenge :D), Moduł USB GPS -> http://allegro.pl/item258583222_modul_gps_na_usb_g_space_gs_r213.html, podłączyć PAD'a :), IrDA USB, Bluetooth USB, i inne urządenia :), Monitor 7" DOTYKOWY-> http://allegro.pl/item257548698_lilliput_7_cali_dotykowy_panel_lcd_monitor_vga_usb.html

 

Pozdrawiam!!!! Ja będę nad czymś takim myślał w mojej niedawno nabytej BMW 520i E39.

 

Jak ktoś ma jakies pytania skąd zdobyc sprzęt walcie śmiało, pracuje w największej hurtowni sprzetu komputerowego w Szczecinie!

[bMW... i wszystko jasne]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne oprogramowanie ma ten sprzęt, a swoja droga sa laptopy zasilane 12v, np dostać z uszkodzoną matryca

:D A w to miejsce ja u siebie mam wsadzone LCD 7` i właśnie myślę o dotykówce bo w inny sposób nie zorbie sobie navi, i właśnie myślę o wsadzeniu laptopika, żeby ominąć zbędąna przetwornice :D a tu mają fajne skiny, ekstra by to wyglądało na LCD jak by sie udało cos takiego zrobić http://www.mp3car.com/vbulletin/rr-skins/79122-skin-release-bmw-e36.html

 

http://www.ecarpc.de/index.php?goto=beschreibung

Edytowane przez ruleczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z gościem i ten sprzęcik jest na 19V z przetwornicą z 12, wymiary samej skrzynki to 23,5/27/8,5 więc można by się pokusić o umieszczenie jej w bagażniku po lewej stronie za tapicerką tylko samego cd trzeba by do kabiny wciągnąć i go np. zamontować w schowku, całoś jest obsługiwana za pomocą panela dotykowego, choć wszoraj wpadłem za pomysła czy dało by się zaadoptować np. kursor totykowy z laptopa i podłączyć go zamiast myszki i gdzieć ładnie go wmontować. Co się tyczy programu do nawigacji to Automapa 3.2.2.4 działa normalnie na PC-cie więc nie problemu. Teraz tak posiadam orginalne radyjko BMW business RDS i nie wiem jakby to podłączyć bezpośrednio do radja, gościu mówi że przez złącze AUX, ale moje radyjko to chyba nie ma takiego wyjścia chyba bym musiał skożystać z usługi jakiegoś zakładu elekroniki samochodowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tu mają fajne skiny, ekstra by to wyglądało na LCD jak by sie udało cos takiego zrobić http://www.mp3car.com/vbulletin/rr-skins/79122-skin-release-bmw-e36.html ...

 

Skiny fajne ale jaki to program... ?? Jedyne co przychodzi mi do głowy to CENTRAFUSE

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komputerek przypomina HP e-pc... tylko taki jakby przemalowany ;) . Można porównać charakterystyczny włącznik i LED'y - TUTAJ oraz TU

Były takie z zasilaniem 19V z zasilacza zewnętrznego (jak laptop'y). Ciekawe jak to znosi niskie temperatury... nie każdy ma komfort z GARAGE'm. Problemem pozostaje kosztowny wyświetlacz/monitorek.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komputerek przypomina HP e-pc... tylko taki jakby przemalowany ;) . Można porównać charakterystyczny włącznik i LED'y - TUTAJ oraz TU

Były takie z zasilaniem 19V z zasilacza zewnętrznego (jak laptop'y). Ciekawe jak to znosi niskie temperatury... nie każdy ma komfort z GARAGE'm. Problemem pozostaje kosztowny wyświetlacz/monitorek.

 

Tak to chyba będzie to bo nawet wymiary skrzynki się zgadzają, a właśnie z uwagi na mrozy i brak mieszkania dla auta, sobie odpuściłem. Pamiętam jak kiedyś ze swoim kompem się do kumpla przeleciałem też po mrozie i może byłem z nim 20 min na zewnątrz, przyszedłem do kumpla podłączyłem i tylko dymek poszedł, się okazało że zrobiła się wilgoć w zasilaczu coś tam zwarło i poszło przepięcie na płytę główną i po zawodach, a skoro gość sprzedaje generalnie zwykły komputer to efekt w zomie może być podobny. Co do wyświetlacza to na allegro byś coś znalazł w jakiejś rozsądnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fabryczne radio ( Mercedes A-klasse) bez AUXa i nie chcę go wywalać, chciałbym jakoś podpiąć PC pod nagłośnienie, zeby korzystać z zestawu głośnomówiacego (PC) oraz z mini-kina.

 

Zastanawiam się tylko czy jeśli mam fabryczny wzmacniacz i radio to jak podpiąć PC pod audio zeby nie rezygnować z czegokolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostkowanie to trochę średni pomysł, zastanowię się nad jakimś transmiterem.

 

Jaki pobór pradu może mieć taki komputer i jak się będzie zachowywać na dziurach?

 

Już prawie jestem zdecydowany na zakup czegoś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.