Skocz do zawartości

Jaki silnik e46d


yaro600

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 330d i jak jechałem ostatnio do belgii to wyszło mi 7l i w jedna i w drugą strone.145-150km/h tak cały czas ustawiałem tempomat(liczone tankowaniem pod korek,bo komp mi cos oszukuje,pokazał mi 5.1l)

 

w miescie wychodzi 9-10 ale jazda tylko do pracy i z powrotem,nawet silnik nie zdąrzy się rozgrzać a wtedy wiadomo silnik spala najwięcej.(też liczone pod korek)

 

jezeli chodzi o porównanie do 2.0d,(mój ojciec ma 136ps) nawet nie ma o czym mówić,całkiem co innego,3.0ma w porównaniu do 2.0 ogromny zapas mocy i całkiem inaczej idzie.A spalanie pomiedzy nimi jest praktycznie takie same(a jezeli sa różnice to niewielkie),jedynie w mieście 2.0d moze spalic mniej przy takiej samej jeździe.

 

Niestety na rynku nie ma ich dużo i nie ma w czym przebierać.

http://img201.imageshack.us/img201/7449/naforaudrp5.jpghttp://img9.imageshack.us/img9/8370/nafor.jpg


Audi A6 C4 2.5TDi Quattro Avant (było)

BMW 330 d (jest)

BMW X3 (jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze cos zlego z moim autkiem bo ja a raczej chwilowo moja zona tak nisko ze spalaniem nie schodzi.

z opinii zamieszczonych w tym poscie jasno wynika ze 330d jest lepsza.pali tyle samo lub mniej niz 320d no i lepiej jezdzi.pozostaje kwestia ubezpieczenia no i wiekszej akcyzy jesli ktos sprowadza autko z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze cos zlego z moim autkiem bo ja a raczej chwilowo moja zona tak nisko ze spalaniem nie schodzi.

Wszystko jest raczej OK. To ile auto pali nie zalezy tylko od silnika, ale od wielu innych czynnikow w tym takze od kierowcy.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze cos zlego z moim autkiem bo ja a raczej chwilowo moja zona tak nisko ze spalaniem nie schodzi.

Wszystko jest raczej OK. To ile auto pali nie zalezy tylko od silnika, ale od wielu innych czynnikow w tym takze od kierowcy.

dzieki za pokrzepienie.mam tylko taka nadzieje ze to spalanie nie jest w glownej mierze spowodowane ciezka noga mojej zonki.oby to byly glownie te inne czynniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.