Skocz do zawartości

Prowadza autem na boki?


bushi14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się czy mam problem ze zbieżnością ( geometrią) czy wina moich opon mam 225/45/17 i orinalne sportowe zawieszenie BMW ponieważ jak jadę i droga jest trochę nierówna to juz muszę trzymac kierownicę bo zaczyna prowadzać a jak są koleiny to kurcze potrafi zarzucić. więc co sądzicie wina opon czy geometrii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka bolaczka kierowcow bmw... U mnie zawieszenie cacane jest, przeszlo przeglad bez zadnych "ale", zadnych luzow, a mimo to lata na koleinach jak za przeproszniem zyd po pustym sklepie... Inna kwestia wystarczy minimalna deformacja asfaltu, wrecz niezauwazalna okiem a wszystko czuc na kierownicy i trzeba korygowac tor jazdy... Jezdze na 205/60...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka bolaczka kierowcow bmw... U mnie zawieszenie cacane jest, przeszlo przeglad bez zadnych "ale", zadnych luzow, a mimo to lata na koleinach jak za przeproszniem zyd po pustym sklepie... Inna kwestia wystarczy minimalna deformacja asfaltu, wrecz niezauwazalna okiem a wszystko czuc na kierownicy i trzeba korygowac tor jazdy... Jezdze na 205/60...

Bolaczka sa mechanicy nie znajacy sie na rzeczy :/

 

moze nie calkiem na temat, ale to ze przeglad przechodzi / mechanik mowi ze wszystko ok to nie ma nic do rzeczy :)

 

w e-36 mialem drgania kierownicy 2 mechanikow i 1 stacja diag. nie widzialy najmniejszego problemu - bo wszystko ok wg nich.

niby zadnych luzow nic - a drgalo przy kazdej predkosci... oczywiscie im szybciej/bardziej nierowno tym mocniej

 

W koncu trafilem do goscia ktory faktycznie zna sie na bmkach

wymienil koncowki drazkow, tarcze i klocki i zupelnie inne auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm sam nie wiem więc zmienię na zimówki jak dalej r15 lub R16 i zobaczymy jak dalej bedzie prowadzać to jadę na geometrię a jezeli dalej to bedę szukał w zawieszeniu problemów ( na równiej drodze leci jak marzenie ale tylko jakas nierówność to zaczyna prowadzać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolaczka sa mechanicy nie znajacy sie na rzeczy :/

 

moze nie calkiem na temat, ale to ze przeglad przechodzi / mechanik mowi ze wszystko ok to nie ma nic do rzeczy Smile

 

w e-36 mialem drgania kierownicy 2 mechanikow i 1 stacja diag. nie widzialy najmniejszego problemu - bo wszystko ok wg nich.

niby zadnych luzow nic - a drgalo przy kazdej predkosci... oczywiscie im szybciej/bardziej nierowno tym mocniej

 

W koncu trafilem do goscia ktory faktycznie zna sie na bmkach

wymienil koncowki drazkow, tarcze i klocki i zupelnie inne auto Smile

 

 

Caly szkopol w tym ze mi to sprawdzili naprawde doglebnie, a skad to wiem?

- Primo, czepili sie wszystkiego czego mogli sie czepic wiec jesli zawieszenie puscili to musi byc dobrze.

- Secundo, stacja diagnostyczna jest poniekad pod szefostwem mojego ojca a ten chyba nie chcialby bym sie rozbil w trasie... Z tego co mi wiadomo :)

Zaznaczam tez iz nie rozpatruje kazdego pojedynczego przypadku tylko stwierdzam ze mam zawieszenie w doskonalej kondycji a mimo to i tak mnie rzuca wiec mozna sprawdzic to i owo bo to w niczym nie wadzi ale nie daje tez gwarancji ze auto przestanie "biegac" na koleinach a tym jest problem z ktorym sie zglosil tworca tematu... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lato przejeździłem na 205/60/15... Autko na koleinach jak łajba na wzburzonym morzu się prowadziło. Teraz na zimę założyłem 185/65/15 i jest odczuwalnie lepiej ale pływanie nie zniknęło całkiem... Oczywiście zawias przód i tył 100% sprawny - sprawdzony i powymieniane to co trzebabyło.

Przy okazji mam pytanko: jakie są najwęższe alusy oryginalne bo na lato też bym chciał założyć 185 ale na 7 cali to nie wejdzie... Czy są alu 6 lub 6,5 cali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.