Skocz do zawartości

Spalanie 330Ci - Pytanie do posiadaczy tego modelu


GarD

Rekomendowane odpowiedzi

No to w średnią prędkość 65km/h nie wierzę. Chyba, że jeździsz w nocy jak nikogo nie ma i łamiesz ograniczenia prędkości. Sam jeżdże po białymstoku i nigdy jeszcze nie miałem takiej średniej w ruchu miejskim, a są ulice którymi cisnę ponad 100. Dziwię się zatem :roll:

Glasurit Polska - Division of BASF - The Chemical Company

Profesjonalne dobieranie lakierów samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Nie jestem piratem drogowym /a może jestem?/ ale jeżdżąc po mieście widok jadących prawidłowo 50 km/h jest bardzo rzadki.

 

Ja o jeździe w mieście a on o cyklu mieszanym :mad2: .

 

Wiesz jaką prędkością musiał byś jechać pomiędzy tym postojami które wynikają z Twojego opisu żeby w mieście osiągnąć 65km/h średnia na takim odcinku jak podałeśi? :duh: Teraz rozumiem te 15l/100km bo ja nie jeżdząc po mieście i raczej w małm ruchu nie mam 50km/h średniej i nie wynika to z wolnej jazdy ale z normalnego ruchu, postojów, zwalniania bo ktoś jedzie wolno albo skręca itd. Widać jesteś przykładem jazdy w stylu gaz w podłoge, hamulec, gaz w podloge hamulec niektórzy to nazywają agresywną jazdą inni głupotą szczególnie, że na tak krótkim odcinku często bywa że koleś na miejsce dojeżdza w tym samym czasie. :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To może poczytaj: http://www.4x4.pl/artykul/247_Profesor_kombi___test_BMW_330_Xi_touring.html

 

A ja wkleje najwazniejszy kawałek:

 

Bardzo miłą niespodzianką jest wizyta na stacji benzynowej. Ostre traktowanie pedału gazu nie grozi większym spalaniem niż 16 litrów na 100 km. Gdy się jednak chce, można zejść poniżej 10 litrów. I teraz uwaga - mówimy o ruchu miejskim! Jak na 3 litry pojemności, 231 koni mocy i napęd na 4 koła, to po prostu rewelacja. Poza miastem, jazda ze stałą prędkością w okolicach 110 km/h oznacza zużycie około 8 litrów na 100 km

 

Zwróć uwagę że dotyczy to wersji 'X' gdzie spalanie i tak może być większe, w dodatku to touring nie coupe. Ale rozumiem, ten test tak "na niby" pewnie. :lol: I na tym zakończmy jałową dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego artykułu wynika jedna i podstawowa rzecz /niestety nie odkrywcza/ - spalanie zależy od stylu jazdy. Tak jak napisałem wcześniej nie neguję tego, że ktoś potrafi zejść poniżej 10 l ba nawet nie zaneguje zejście poniżej 4,5 l ale ja chcę czerpać przyjemność z jazdy a nie ze skupionym wzrokiem obserwującym licznik "mknąć" ulicą 45 km/h a potem chwalić się jaki to oszczędny mam wóz. Dla mnie Bmw to pasja a nie sposób na oszczędzanie. Dla chcących oszczędzać najlepszym wyborem jest Smart.

Na koniec pozwól, że zgodzę się z Tobą w jednej kwesti - "zakończmy tą jałową dyskusję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega z uporem maniaka upomina się "konkretne dane" postaram się wytłumaczyć jak odbywa się jazda w cyklu miejskim na przykładzie dzisiejszego dnia.

 

Godzina 8.30 temperatura za oknem około 6 stopni Celsjusza, ciśnienie 1023 hPa /nie mylić z ciśnieniem w oponach/, wiatr 20 km/h północno-wschodni - parametr ten jest bardzo istotny ponieważ przez 1/3 trasy wiał mi z tyłu i pomagał mi przezwyciężać opory toczenia. Bez opadów. Zaczynam jazde. Do firmy jest 12 km. Ruszam jest 10 km/h, ale już za chwile mam 20 km/h, 5 sekund później mój licznik pokazuje już 45 km/h, następnie hamuje - skrzyżowanie. Ruszam znowu na tym odcinku mam już 60 km/h hamuje. Ruszam 10, 20...........80 km/h ale bandyta i zakompleksiony frajer ze mnie. Po drodze mijam jeszce 14 skrzyżowań /policzyłem/ i tak dalej i tak dalej...... W sumie przejechałem dziś 54 km średnia prędkość 65 km/h. Jakie jeszcze dane są potrzebne? Chętnie odpowiem. Może to nieistotne ale dodam, iż na ul.Aleja Solidarności na jezdni leżało troche piasku - większe opory :shock: .

Tylko proszę zaoszczędź mi wykładu na temat ekonomicznej jazdy w stylu: żebyś jechał z równomierną prędkością 45 km/h to....to i tamto ....a i tak przyjechałbyś tylko 4 s szybciej ode mnie i spaliłbyś 5 litrów mniej.

 

Tak wygląda jazda w cyklu miejskim - zimny silnik, 12 km jazdy, postój, znowu zimny silnik 10 km, potem jeszcze 9 w koreczkach /nie piszę korkach bo w takim zadupiu jak Białystok nie ma przecież korków/. Co jeszce mogę wytłumaczyć?

 

 

No, to dobrze Ci pali. Są to krótkie dystanse na zimnym silniku, automat i duże miasto. Jestem zaskoczony ze tylko 15L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam Panow ja mam 325 CI w automacie i ponizej 13 litrow-16L :mrgreen: nie udalo mi sie zejsc dodam ze auto kataliztory !!!!!!Hamulce!!!!! silnik jest w stanie idealnym tak twierdza w ASO!!!!!!Pokazcie prosze to spalanie tej 3 litrowej BMW bo nie uwierze ze moze palic 10 prosze o fotke jak zobacze obiecuje ze kupie 3 Litrowke Pozdrawiam :twisted2: :jawdrop: A teraz zamontowalem sekwencje i jest rewelacja zadnej straty mocy przy srednim spalaniu 15L zadnego zapachu gazu zadnych problemow!!!!!!!!!A mowili ze BMW nie bedzie jezdilo na GAZIE :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce kupić 6 garów w BMW, to najlepiej wybrać 330, miałem

325i e30, 328i e36, 328i e46 i mam 330Ci e46, spalanie we wszystkich autach podobne, jedynie obecne pali mi deczko więcej ponieważ: automat, felgi 19', cabrio i sprzęt audio. Na baku robię przeważnie 500km, jazda mieszana. Oczywiście uda się zejść do 300km na baku, ale to już trzeba odwiedzić jakiś tor.

Pozdrawiam.

http://img638.imageshack.us/img638/9205/panoramaaut.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazcie prosze to spalanie tej 3 litrowej BMW bo nie uwierze ze moze palic 10 prosze o fotke jak zobacze obiecuje ze kupie 3 Litrowke

 

To kiedy kupujesz? :lol:

 

W przyszłym roku. Teraz obserwuję rynek, ale z założenia "okazje" mnie nie interesują. Jest np. takie ogloszenie, może ktos zna ten egzemplarz? http://www.allegro.pl/item260881478_bmw_330i_salon_polska_100_bezwypadkowy.html Tylko ta srebrna listwa na drzwiach ... nie jest fabryczna i zawsze mam podejrzenie ze co się pod tym kryje. Cena chyba wysoka, ale jesli stan bdb to bym się chyba skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zent: jaka listwa bo nie wiem na którym zdjęciu? Mnie bardziej ciekawi ten "xenon" i manualna regulacja świateł widoczna na fotce środka.

 

 

Tego zdjęcia nie ma na aukcji, dostałem je na e-mail http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ebf4b8707dc195d0 Co z tym xenonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.