Skocz do zawartości

Zegary z M5 do 525i - jakieś problemy?


YatzeK

Rekomendowane odpowiedzi

No więc właśnie zamierzam sobie zamontować komplet zegarów z M5 (300km/h + 8tys. obr + czerwone wskazówki :-)).

Wiem, ze się da, ale czy to Plug & Play czy wymaga ingerencji elektronika? Podejrzewam, ze trzeba je jakoś przeprogramować tylko czy to kłopotliwe? Kosztowne? Może się nie udać?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial przekłamania w predkosci i w km....trzeba programowac. Pozdrawiam...Tak jak pisal kolega lepiej skale zmienic :) w zegarze i wskazowki pomalowac :) PISAKIEM :mrgreen:

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie zamierzam sobie zamontować komplet zegarów z M5 (300km/h + 8tys. obr + czerwone wskazówki :-)).

Wiem, ze się da, ale czy to Plug & Play czy wymaga ingerencji elektronika? Podejrzewam, ze trzeba je jakoś przeprogramować tylko czy to kłopotliwe? Kosztowne? Może się nie udać?

Z góry dzięki.

Jezeli sa te same konektory polaczeniowe to chyba sie da, ale i tak bedziesz musial zaprogramowac swoje wyposazenie auta. VINu chyba (?) nie da sie zmienic, wiec zapali sie manipulation point. Najlepiej sprawdzic :).

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial przekłamania w predkosci i w km....trzeba programowac. Pozdrawiam...Tak jak pisal kolega lepiej skale zmienic :) w zegarze i wskazowki pomalowac :) PISAKIEM :mrgreen:

Taaa, jasne, a w klamki wsadzić diody i pod remizę. Jeżeli temu koledze to odpowiada to powodzenia :mrgreen:

Ja nie chcę z obiektu moich marzeń robić druciarskiego WieśMaca, tylko mieć trochę sportowych smaczków. Ale na powiomie. A że trafiły się za nsensowne pieniądze takie właśnie zegary, to szukam możliwości jak to zrobić.

Wiem, że pewnie trzeba przeprogramować zegary. Pytanie czy tylko to czy coś jeszcze?

Pytanie drugie: Czy jest ktoś kto to już robił?

Pytanie trzecie: Jaki mże być koszt?

I na koniec: Co można w ten sposób spieprzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M-kach zamiast chwilowego zuzycia paliwa jest wskaznik temperatury oleju. Zapewne polozenie wskazowki bedzie odpowiadac chwilowemu zuzyciu.

Gdzies na jakims chyba niemieckim forum czytalem, jak wsadzic wskazniki z M do zwyklej, ale nie przypomne sobie, gdzie. Jest to na pewno mozliwe.

Popatrze na materialy w moim kompie i dam znac, jak cos znajde interesujacego.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

programowanie konieczne

tam masz vin przebieg itd.

Akurat przebieg to najmniejszy problem, i tak nie jest rzeczywisty :mrgreen: A inny VIN to duży problem? Mi się wydaje że przeprogramowanie jest potrzebne żeby nowe zegary podawały właściwe wskazania.

no a liczniczek moze klamac ... jest taka zasada ze wkłada sie zegary od takiego auto ktore mialo tyle samo cylindrow co to nasze

Więc w czym problem? Tu 6 i tu 6.

W M-kach zamiast chwilowego zuzycia paliwa jest wskaznik temperatury oleju. Zapewne polozenie wskazowki bedzie odpowiadac chwilowemu zuzyciu.

A nie można go zastąpić wskaźnikiem zużycia paliwa z dotychczasowych zegarów?

Gdzies na jakims chyba niemieckim forum czytalem, jak wsadzic wskazniki z M do zwyklej, ale nie przypomne sobie, gdzie. Jest to na pewno mozliwe.

Nie znam niemieckiego, niestety więc tam nawet nie próbuję szukać :(

Popatrze na materialy w moim kompie i dam znac, jak cos znajde interesujacego.

Będę dozgonnie wdzięczny. A w każdym razie na pewno do momentu montażu zegarów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz takie zegary ?

Nie wiem czy u mnie były w serii ale wszytko działa w sumie mam pełny M pakiet włacznie z el. kubełkowymi fotelami i wąłsnie zegarami podświetlaną gałką nawet wydechem ale nie wiem czy wyszło to w serii ..

Tak czy tak zegary śmigają bez problemu i wszystko działa nic nie oszukuje ....Widziałem takie zegary za 800zł cena nie licha ... zamist nich mozna spro fajnych rzeczy sobie zrobic w tej kasie ... !!!

" I want to fly into your sun

Need faith to make me numb

Live like a teenage christ

I'm a saint, got a date with suicide. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz takie zegary ?

Nie wiem czy u mnie były w serii ale wszytko działa w sumie mam pełny M pakiet włacznie z el. kubełkowymi fotelami i wąłsnie zegarami podświetlaną gałką nawet wydechem ale nie wiem czy wyszło to w serii ..

Tak czy tak zegary śmigają bez problemu i wszystko działa nic nie oszukuje ....Widziałem takie zegary za 800zł cena nie licha ... zamist nich mozna spro fajnych rzeczy sobie zrobic w tej kasie ... !!!

 

Masz temperature oleju zamiast chwilowego zuzycia?

Jaka maksymalna predkosc?

Moze tylko srebrne obwodki i znaczek ///M ?

 

Widzialem autka z pakietem, ale nigdy nie zobaczylem z typowymi zegarami z M-ki. Moze nie mialem szczescia?

 

Nie bijcie mnie, jezeli nie mam racji.

 

Pozdrawiam.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz takie zegary ?

Nie wiem czy u mnie były w serii ale wszytko działa w sumie mam pełny M pakiet włacznie z el. kubełkowymi fotelami i wąłsnie zegarami podświetlaną gałką nawet wydechem ale nie wiem czy wyszło to w serii ..

Tak czy tak zegary śmigają bez problemu i wszystko działa nic nie oszukuje ....Widziałem takie zegary za 800zł cena nie licha ... zamist nich mozna spro fajnych rzeczy sobie zrobic w tej kasie ... !!!

I masz prędkościomierz do 300km/h???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebrne obwódki od kiedy e34 M5 je ma ?

A na foto nie widać moim ?

Do 300km/h i cisnienie oleju zamiast ekonomizera i do 8 tys obrotomierz czerwone wskazówki i znaczek M tam gdzie powinien być.

Wszysko oryginał zegary ....widać je na foto moze nie dokładnie ale widać ...

" I want to fly into your sun

Need faith to make me numb

Live like a teenage christ

I'm a saint, got a date with suicide. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak juz miałem w sumie szuakłem takiej wersji bardzo długo z el.fotelami w skórze i kubełkami, podświetlana gałka biegów, telefon , tronic , tempomat , zderzaki , nawet wydech jest od M5 jest to chyba poza szyberem max pełna wersja nawet fabryczna zmieniarka na 6CD jest .( i kolor fioletowy auta).. ale nie mam czarnej podsufitki a było by fajnie ..... a o takiej do kombi mogę pomarzyć ....

Póki co wszytko działa i jest w idealnym stanie ale juz 253 tys km wiec nie mało .......

" I want to fly into your sun

Need faith to make me numb

Live like a teenage christ

I'm a saint, got a date with suicide. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze tak całkiem nie na temat :hand: Moje BMW: Już jest!!! E34 M50B25 '95. Mówią mi, że Będę Miał Wydatki, ale to przecież Bardzo Mocny Wóz :-)A TY im powiedz ze ,,Biedni Mało Wiedzą,,

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki

Jak znajdę trochę czasu i umyję moją Panią, a pogoda pozwoli to wrzucę małą galerię.

 

A ci wszyscy Biedni co Mało Wiedzą i zaraz szukają u mnie dresu to nie mogli się nacieszyć moją Beatką na placu przed firmą. Włączając moich szefów :lol:

>>>Koniec OT<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.