Skocz do zawartości

e36 xenon???????


robert cabrio

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj jest obszerny wątek - po co drugi raz to samo pisać ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60243&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

 

konkretnie:

1). Nie zawsze jednak pasuje gniazdo (Bo w Xenonie jest dodatkowy "pręcik" obok żarnika.

2). Szkło powinno być gładkie

3). Bez soczewki świeci cała lampa i o wiele bardziej oślepia innych.

 

Problemów jest więcej niż mówią, u mnie np. ostatnio musiałem ręcznie frezować gniazdo żarówki właśnie w tej lampie którą podałeś na Allegro ;) - aby zmieścił się palnik.

 

Powodzenia w debatach :D

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, że masz soczewki - to mniejsze zło... być może nie oślepiasz innyc, OK.

Nie, właśnie nie mam soczewek. I nie "być może", tylko na pewno - po prostu nie uwierzę, że po roku jeżdżenia i to ze światłami włączonymi na okrągło nikt, powtarzam: nikt nie mrugnął by mi, gdyby cokolwiek było nie tak i gdyby faktycznie został oślepiony. Kiedyś tu na forum czytałem jakiegoś posta o HID-ach i jeden z forumowiczów napisał wprost i bez ogródek, że światło to jest światło i skoro producenci palników poustawiali sobie rozsądnie ogniskowe i odcięcia, to nie ma prawa być źle. Po roku testowania tego "na sobie" dochodzę do podobnego wniosku. Nie twierdzę, że tak już będzie zawsze i wiem, że policjant taki czy inny faktycznie może mi jeszcze zrobić kuku. Uznam to jednak wówczas za typową złośliwość, bo skoro tysiące mijających mnie do tej pory kierowców nie ma nic przeciwko, to czemu jeden gliniarz ma mieć.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznam to jednak wówczas za typową złośliwość, bo skoro tysiące mijających mnie do tej pory kierowców nie ma nic przeciwko, to czemu jeden gliniarz ma mieć.

 

Oj to będzie przykra i nie miła złośliwość a i pewnie droga :? Niestety.

Sam zastanawiam się nad xenonem ale ryzyko utraty dowodu z buni mnie odstrasza. Szkoda, że nikt jakigoś mądrego przepisu nie potrafi wymyślić. Tylko kasę by trzepali :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Żeby nie zaśmiecać podłącze sie do tematu

Prosiłbym o linka, albo skany instrukcji montazu do popularnych ksenonów z allegro, bo ciekawy jestem czy łatwo się to zakłada...

Ewentualnie moze ma ktos fotke jak wygląda swiatło z polecanych philipsów blue vision, bo denerwujące są tandetne chinskie pseudo xenonowe zaróweczki które juz były w aucie, i nie wiem w co zainwestowac :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam xenony od prawie roku koszt 500 zł montaż własny zajeło mi to 20 minut dosłownie ,

 

dlaczego założyłem ??

bo w starych lampach nic nie widziałem nocą a wszyscy inni mnie oślepiali , mocniejsze żarówki , mycie lamp itd niewiele pomagało

 

założyłem xenony i od razu pojechałem na ustawienia świateł , ustawili mi i powtórze niedowiarkom nikt mi nie mruga światłami ,

jaki efekt ??? no bajka dosłownie , teraz jazda nocą to przyjemność , wszysko widać i jest zdecydowanie bezpieczniej zwłaszcza jeżeli chodzi o potrącenie pieszego , widoczność - nie ma co porównywać ze zwykłym oświetleniem ,

 

na jakieś 5 kontroli raz mi Policjant zwrócił uwage że mam nieprzepisowe xenony - wyjaśnił mi że muszą mieć samopoziomowanie i spryskiwacze plus homologacja ale nie czepiał się a mandat mi dał za przekroczenie prędkości a nie za xenony (trafił mnie suszarką), ja wychodze z założenia że nawet jeżeli mi zabiora dowód to wole to niż jechać w nocy nic nie widząc i kogoś przejechać , a z dowodem to też co za problem macie , zabierają wam jedziesz na stacje (nawet jeżeli nie masz znajomego to wyjmujesz xenony wkładasz zwykłe żarówki i ci przejdzie przegląd ) wystawiają ci papierek i odbierasz dowód i jeździsz dalej , mi jeszcze nie zabrali a mogą się jeszcze przyczepić do nieprzepisowej kierownicy , jeżdze po warszawie i wielokrotnie jechałem za policją - zero reakcji

 

ja jestem bardzo zadowolony , zakładasz na własane ryzyko sam oceń co jest dla ciebie ważne , ja wole dobrą widoczność w nocy niż to że mi Policja się doczepi do czegoś - jak chcą to zawsze coś znajdą i nic nie poradzisz na to a jak ktoś źle ustawił xenony to słusznie zabierają dowód

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokladnie tak samo... Tyle ze ja zmienilem jeszcze lampy... Jak pojechalem na przeglad techniczny w listopadzie (przed modyfikacjami) to facet na kontroli powiedzial mi ze moje lampy wogole nie oswietlaja drogi! Swieca za blisko i wogole nie maja odciecia snobu swiatla. Po przeanalizowaniu kosztow i zasobow... Postanowilem ze wymienie lampy na nowe. :D Od zawsze podobaly mi sie ringi w E39. A ze DEPO robi wlasnie takie lampy (technika ringow identyczna jak w oryginalnych ringach BMW) to sie skusilem. Poza tym szukalem lamp na soczewce bo zakladalem ze kupie Xenon HID zeby sprawdzic czy to faktycznie az taka wielka roznica. I musze powiedziec ze po calej zabawie olsnilo mnie! :norty: Odrazu pojechalem zeby mi diagnosta wypoziomowal lampy. Teraz wszystko widze! :D Za misiami jechalem rowniez juz wielokrotnie i zadnej reakcji. Ale zapewne to przez to ze na soczewkach Xenon wyglada normalnie (brak efekut turkusowego reflektora). Jestem absolutnie zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.