Skocz do zawartości

Układ wydechowy 530 v8


Gogsu

Rekomendowane odpowiedzi

Wturlałem sie dzis pod auto a tam zamiast katów dwie strumienice mysle ze najlepiej byłoby je wywalić i wstawić rurki albo jakies przelotówki nie wiem.Szukałem w szukajce lecz interesuje mnie konkretnie to auto mysle też czy nie podjechać do EL-teca spytać co radzą jak myślicie co robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem strumiennice w 530 V8 to pomyłka gdyż ten model miał w obudowach katalizatorów komory rozprężne. Bez nich ten silnik nie pracuje tak jak powinien.
Gdy się urodziłem płakałem a wszyscy się śmiali, umierając ja będę się śmiać a wszyscy będą płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalizatory ktos wycial i skasowal za takie dwa duze calkiem ladna kaske....

ja bym na twoim miejscu zrobil porzadek z wydechem, tzn zamontowal katy, bo na pewno wplywa to negatywnie na zuzycie paliwa i kulture pracy silnika....

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu zrobil porzadek z wydechem, tzn zamontowal katy, bo na pewno wplywa to negatywnie na zuzycie paliwa i kulture pracy silnika....

 

Całkowita racja. Żekomo bez katalizatorów "głupieje" sonda Lambda.

pzdr

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupieje sonda, bo do wydechu dostaje sie lewe powietrze.powoduje to zly sklad mieszanki i niewlasciwa temperature spalania.

po drugie spaliny nie maja odpowiedniego cisnienia, silnik jest zbyt odetkany,tez zle.

zanieczyszczenie srodowiska.

zle zle zle

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupieje sonda, bo do wydechu dostaje sie lewe powietrze.powoduje to zly sklad mieszanki i niewlasciwa temperature spalania.

po drugie spaliny nie maja odpowiedniego cisnienia, silnik jest zbyt odetkany,tez zle.

zanieczyszczenie srodowiska.

zle zle zle

 

No tak. Zjawiska falowe, które mają ogromny wpływ i zbyt duża "przepustowość" układu.

 

Post Scriptum: Strumienica to wymysł speców od marketingu. Takie same efekty da wstawienie prostej rurki zamiast katalizatorów - odczucie zwiększonej mocy silnika.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jak jest zimny strasznie sie trzesie i wydaje sie troszke słaby idzie dobrze dopiero powyżej 100 w tygodniu podjade do elteca trzeba cos zrobić bo mój tdi idzie z nia do 100 kmh równo

 

Wywal te strumiennice bo nie wiadomo co to jest i kto je robił,dorób z nierdzewki wydech od kolektorów do końca i będziesz miał dobrze.Co do katów to wiadomo dobrze jak są,ale bez nich auto nie pali więcej,nie głupieją sondy i nie jest głośniej to są mity i legendy opowiadane przez tych którzy coś przeczytają albo usłyszą.W el-tec za taki zabieg z dorobieniem końcowego tłumika krzykneli mi około 2500zł,więc nie ma tragedii,a auto na pewno będzie bardziej dynamiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są mity i legendy opowiadane przez tych którzy coś przeczytają albo usłyszą.

 

... albo się trochę pouczyli. :cool2:

 

To dla czego moje auto pracuje i jezdzi tak jak przed wywaleniem (faktycznie jest różnica lepiej sie zbiera) nie pali więcej,nie ma problemu z sondami,jeżeli zrobisz dobrze wydech to takich problemów nie ma.Może niech sie wypowiedzą ludzie którzy mają wywalone katy bo pewnie takich na forum jest sporo czy mają takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupieje sonda, bo do wydechu dostaje sie lewe powietrze

 

ŻE CO PROSZĘ ??!!!

 

:duh:

Kolego, gdyby do ukladu sie dostawalo lewe powietrze to z ukladu wydechowego powstalby dość ciekawy napęd -

rozumiem że pulsacyjnie mialby zasysać powietrze przez tlumik z powrotem w kierunku silnika.

Wierz mi że nie chcial bys sie znaleźć obok czegoś takiego......

 

 

Wybaczcie, ale większość z Was gada nieco od rzeczy.

Piszecie jakby katalizator byl czescią skladową silnika albo turbiną przynajmniej.

A to element dodany przez ekologów i nic wiecej, silnik bez niego nie tyle że przeżyje ale będzie lepiej pracowal, będzie mial większą moc.

Normalnie wykonany uklad wydechowy nie spowoduje halasu ani nie wiadomo czego.

M3 po wydechu z El-tecu miala 272KM, zamiast wczesniejszych 255.

Edytowane przez Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(faktycznie jest różnica lepiej sie zbiera)

 

Tak, napewno te 10KM, które przybyło (względem fabrycznego) jest dla Ciebie bardzo odczuwalne. Po co więc stosować fabryczne, sportowe układy wydechowe, skoro wywalenie katalizatora przynosi takie rezultaty.

 

Piszecie jakby katalizator byl czescią skladową silnika albo turbiną przynajmniej.

A to element dodany przez ekologów i nic wiecej, silnik bez niego nie tyle że przeżyje ale będzie lepiej pracowal, będzie mial większą moc.

 

Skoro jesteś utwierdzony w takim przekonaniu to faktycznie, dalsza polemika nie ma sensu.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie jakby katalizator byl czescią skladową silnika albo turbiną przynajmniej.

A to element dodany przez ekologów i nic wiecej, silnik bez niego nie tyle że przeżyje ale będzie lepiej pracowal, będzie mial większą moc.

 

Skoro jesteś utwierdzony w takim przekonaniu to faktycznie, dalsza polemika nie ma sensu.

 

Spoko,

to wytlumacz mi dlaczego silnik bez katalizatora sie obyć nie może ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie jakby katalizator byl czescią skladową silnika albo turbiną przynajmniej.

A to element dodany przez ekologów i nic wiecej, silnik bez niego nie tyle że przeżyje ale będzie lepiej pracowal, będzie mial większą moc.

 

Skoro jesteś utwierdzony w takim przekonaniu to faktycznie, dalsza polemika nie ma sensu.

 

Spoko,

to wytlumacz mi dlaczego silnik bez katalizatora sie obyć nie może ????

 

Też z chęcią sie dowiem co to za fenomen ten katalizator :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,

to wytlumacz mi dlaczego silnik bez katalizatora sie obyć nie może ????

 

A czy napisałem, że nie może? Będzie działał, ale modernizacja układu wydechowego poprzez wycięcie katalizatora nie podniesie jego sprawności (przeczytałeś dokładnie to co napisałem poprzednio?).

 

Też z chęcią sie dowiem co to za fenomen ten katalizator

 

Widocznie Twoje chęci nie są szczere, skoro już wcześniej tego nie uczyniłeś? Masz ograniczony dostęp do publikacji naukowych lub Internetu?

 

Ogólnie reasumując:

Nie mam zamiaru tłumaczyć Wam tego, co powinniście dowiedzieć się na lekcjach fizyki w szkole średniej.

 

pozdrawiam

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie reasumując:

Nie mam zamiaru tłumaczyć Wam tego, co powinniście dowiedzieć się na lekcjach fizyki w szkole średniej.

 

pozdrawiam

 

Uzasadnij to, ja tez uważam ze po wycięciu kata jest spora różnica!

A silnik jak ładnie chodził tak nadal chodzi jak chodził, reasumując albo nie wiesz o czym piszesz, albo :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie jakby katalizator byl czescią skladową silnika albo turbiną przynajmniej.

A to element dodany przez ekologów i nic wiecej, silnik bez niego nie tyle że przeżyje ale będzie lepiej pracowal, będzie mial większą moc.

 

Skoro jesteś utwierdzony w takim przekonaniu to faktycznie, dalsza polemika nie ma sensu.

 

Kolega pisząc to się zapetlil......

 

Kurcze, ludzie strasznie tym ekologom wierzą.......

 

Niewielu ludzi wie, że czlowiek produkuje parenascie procent dwutlenku węgla który leci do atmosfery, a klika procent z tych kilkunastu produkują samochody.

Więcej ogrzewanie domów produkuje CO2 niż wszytskie auta na swiecie.

 

Nie dajmy sie zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż mam ostatnio znacznie ograniczony czas wolny, postanowiłem napisać ten post i wyjaśnić parę spraw.

Niewielu ludzi wie, że czlowiek produkuje parenascie procent dwutlenku węgla który leci do atmosfery, a klika procent z tych kilkunastu produkują samochody.

Więcej ogrzewanie domów produkuje CO2 niż wszytskie auta na swiecie.

 

Wytłumacz mi, dlaczego polemizujesz skoro nie masz pojęcia czego dotyczy temat. Dla Twej informacji katalizator zwany również reaktorem katalitycznym nie ma wpływu na emisję CO2. Skorzystaj np z Wikipedii, gdzie znajdziesz informacje.

 

Uzasadnij to, ja tez uważam ze po wycięciu kata jest spora różnica!

 

Różnica jaka jest po wyjęciu katalizatora to niewielki wzrost momentu obrotowego na przykładzie silnika M20B20 (niestety da nowszych producent nie podaje już parametrów bez katalizatora) jest to zaedwie 10Nm. Dla innych silników nie jest ona zapewne większa. Różnicy o tak małej wartość nie zauważysz podczas użytkowania, a róźnica jest tylko i wyłacznie w Twej podświadomości.

 

Grupa inżynierów BMW pod kierownictwem człowieka posiadającego tytuł doktora inżyniera (pewnie coniektórzy uważają zdobycie takiego tytułu na uczelni technicznej za nic trudnego) przed wdrożeniem do produkcji seryjnej przeprowadziła badania silnika wyposażonego w katalizator. Został on tak skonfigurowany, aby osiągnąć jak najlepsze parametry z tym "niepotrzebnym" elementem w układzie wydechowym.

 

Silnik spalinowy nie może pracować z pustym układem wydechowym. Zjawiska falowe mają ogromny wpływ. W dziedzinie jednośladów już dawno zaczęto go wykorzystywać dzięki między innymi zastosowanemu przez Yamahę systemowy EXUP (EXhaust Ultimate Powervalve). Katalizator w BMW również bierze udział w zjawiskach falowych.

 

bez katalizatorów "głupieje" sonda Lambda.

 

Wiąże się to ze zwiększoną przepustowością układu wydechowego.

 

Mam nadzieję, że w zrozumiały sposób naświetliłem istotę problemu z teoretycznego punktu widzenia. Nieraz praktyka może się mijać z teorią, bo przecież nie można wykluczyć, iż Wasze sondy Lambda były spawne przed wyciągnieciem katalizatora, czego nasępstwem jest brak wzrostu konsumpcji paliwa :mrgreen:

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ ze w BMW nie wszystkie wersje miały katalizator np. Dane dla E32 735i z Katalizatorem 211koni, 735i bez katalizatora 220koni, tak samo dla 730i z katem 188koni bez kata 197koni.

Wiec różnica jest!

 

W tamtych latach silniki były najpierw konstruowane, później po wprowadzeniu bardizej rygorystycznych norm czystości spalin, na niektóre rynki "wmontowywano" do nich katalizatory. Współczesne konstrukcje są projektowane do współpracy z katalizatorem.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.