Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem silnika


swistar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nadmieniam iż szukałem,szukałem i szukałem lecz nie znalazłem dokładnej odpowiedzi.

Od jakiegoś czasu w moim "525tds automat" silnik zaczeło trząśći nierówno pracować na wolnych obrotach.Z tego co wyszukałem stawiam na nastawnik pompy wtryskowej.Auto mam od 4 m-cy i nidgy,ale to nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem go czy też na zimnym czy tez na ciepłym silniku.Akumulator mam nowiutki więc kręci spoko.Dzis z rana pierwszy raz miałem WIELKI problem z uruchomieniem.Nie mogłem go uruchomić,załapywał i gasł,czarny dym z tyłu za autem,jak juz lekko załapał to dodawałem gazu ale wtedy odrazu "stop".Po kilku takich niemiłych sytuacjach wreszcie odpalił,oczywiście nierówna praca,ale jak juz to nadmieniłem moze to byc przyczyna nastawnika.Przejechałem jakieś 100m i zatrzymałem się,wyłączyłem silnik.Za jakieś 10 min odpalił bez problemu,obroty miał nierówne.Wyczytałem,ze moze byc przyczyna 2 bezpieczników odpowiadających za podgrzewanie świec,ale sprawdziłem i było o.k.Prosze o poradę co może być przyczyną,prócz tego nieszczęsnego nastawnika?

dziekuje i pozdrawiam

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pompa nie padnie z dnia na dzień, przede wszystkim posprawdzaj świece żarowe czy grzeją i jeszcze sprawdź czy paliwko dochodzi do silnika, może być tak że padła ci pompka w zbiorniku i nie masz paliwka

przyczyn może być wiele padła pompa, padły wtryski, zacznij od tych najprostszych i najtańszych, więc: filtr paliwa i powietrza, wyżej wymieniona pompka, świece żarowe czy grzeją, najczęściej przyczyną są jakieś pierdoły

ja na początek stawiam na brak paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz.na poczatek stawiasz na brak paliwa,ale skoro leci czarny dym i to sporo jak z lokomotywy to moze postawic na swiece zarowe?Nie wiem jak je sprawdzic i na poczatku pomyslalem,ze kupie komplet i odrazu wymienie bez sprawdzania ale chyba to zly pomysl,bo moze to nie bedzie ich wina.Zastanawiam sie tez czy moze byc tak ze kolejnym nastepnym razem moge auta nie uruchomic.jak to moze byc?A moze to wina tego nastawnika pompy wtryskowej?

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym od filtr paliwa ewentualnie podczas tankowania wlac mu specyfików od przegonienia wody wody i uszlaczetniacz do paliwa żeby przeczyściło wtryski i układ paliwowy. Zawsze to mniejsze koszta na spróbowanie a i nie zaszkodzi mu taka kosmetyka przed zima :)

 

Pozdro Magu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem zacznij od tych najtańszych, czyli sprawdź czy leci paliwko z przewodu paliwowego (ten zakręcony pod maską) odkręć go, podstaw jakiś słoik i przekręć kluczyk, jak nie leci to posłuchaj czy pracuje pompka paliwa, powinna dać się słyszeć w okolicach tylnego prawego koła po przekręceniu kluczyka na zapłon, później filtr paliwa i powietrza profilaktycznie, to nigdy nie zaszkodzi, następnie sprawdź czy świece grzeją, sprawdź również czy dochodzi do nich prąd

jak to jest ok to jedź na kompa i zobacz czy nie ma jakiś błędów, może to coś ci powie, jeśli nie to trzeba szukać dalej...

 

aha i daruj sobie te wszelkie wynalazki do czyszczenia itp, jedynie coś przeciwko zamarzaniu jak są duże mrozy (takie jest moje zdanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny problem kiedy jeździłem TDSem....jak sobie postał.....to były problemy z ruszeniem.....doszło nawet do tego że musieli mnie kilka razy (a 2 razy taxi wzywałem) zaciągnąć....wystarczyło 50 metrów i ruszał...i okazało sie, że to 4 CZWARTY wtrysk ten z czujnikiem....Po wymianie (nie tani) wszystko OK. Pozdrawiam.
Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.