Skocz do zawartości

[ E39 ] Parujace przednie refrektory


makaron87

Rekomendowane odpowiedzi

i nic ;/ dalej to samo. Para znajduje sie u mnie nie tam gdzie te zaslepki sa tylko wczesniej... Miedzy Szyba klosza, a swiatlami ;|

 

 

a i zapomnialem ze dzis sie wystraszylem.... Odpalam bryke, a tu nagle sygnal dzwiekowy.. Patrze co sie dizeje, a tu mi pokazuje ze z przodu ksenon polecial ;/ wychodze i rzeczywisice jeden sie nie pali, juz sobie pomylsalem ze pizdizec... ;| Co dziwne, gdy ten jeden ksenon sie nie pali to palil sie boczny kierunek ;| Wrocilem do srodka. Pobawilem sie wlacznikiem i dalje to samo. Glowa w bok i juz mylse ile to bedzie mie kosztowac i nagle patrze na deske i co widze? Nic sie nie pali ;p Wychodze na zewnatrz i ladnie obyda ksenony sie pala... Co to mialo znaczyc?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trzeba wyciagnoc lampe i rozebrac w e-39 bardza latwo /4 srubki/ klosz wysuszylem w cieplym pomieszczeniu /kotlownia/reszte wody /pary/kilkakrotnie suszarka/wody bylo bardzo duzo/ uszczelke mozna kupic nowa ja odwrocilem o 180 stopni /prawdopodobnie tam dostaje sie wilgoc/ na laczeniu samego klosza z obudowa klosza wyczyscilem aceton i przesmarowalem przezroczystym silikonem/po zlozeniu tego nie widac/zlozylem wszysko do kupy i wody nie ma do dzis... :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No twoje autko po prostu mialo focha. a jesli chodzi o kierunek to zawsze gdy spali sie ksenon i bedzie brakowalo swiatla to zasteuje go wlasnie kierunek zebys byl widoczny w nocy jako auto a nie jak motocykl (glupi tego nie wymyslil). A jesli chodzi o ta pare na kloszu to napewno te odkrecone dekielki pomoga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi odkreconymi dekielkami przejzdzilem 2 dni i jakos nie zauwazylem zadnego efektu, wiec bede musial czhyba je rozebrac i zrobic jak to opisal zbigniewst ;) Z tym fochem to i dzis sie powtorzyl... aj ta bawarka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekelki wyciagnac nic nie da ./nieszczelnosc jest od przodu/dekielkow mozesz wcale nie miec od tylu tylko kurz wchodzi.. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety praw fizyki nie oszukasz , czym więcej reflektor nagrzewasz np. suszarką tym więcej pary skrapla się w nim podczas stygnięcia

jak grzejesz suszarką i para znika to tylko się przenosi głębiej na elementy chłodniejsze

nikogo nie zamierzam przekonywać do mojej metody , mnie wystarczą podziękowania jakie dostawałem na priva od osób którym to zadziałało

inną sprawą jest też to że możecie mieć faktyczną nieszczelność reflektora i nim jedno odparuje to nowe nacieknie

a jak ktoś miał reflektor w ręce to wie że nie jest on hermetycznie zamknięty bo z tyłu jest kilka wywietrzników z gąbkami by owady nie właziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja tak zrobilem jak opisuje iwszystko jest ok/nie jeden reflektor tak zrobilem/wilgoc zawsze wchodzi od strony zarowki tzn.od przodu/.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymontowalem cala lewa lampe i... bylo by wszystko pienie ladnie gdybym nie przedobrzyl... Przed sylikonowaniem chialem przeczyscic te szkla co sa przed zarowkami i przy wyciaganiu jedna mi wyskoczyla i sie pobila ;/ Skleilem ja, ale i tka musze ja jakos wymienic ale gdzie ja dostac? na allegro nie ma. Myslalem ze moze od e34 beda pasowac ale jednak maja inne ksztalty.

Refrektor osylikonowalem do okola w miescu fabrycznego sylikonu. Zrobilem ten zabieg na jednej by sprawdzic czy zabieg jest wart czasu, czy nie kupic nowych kloszy juz bialym kierunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wyciaganiu jedna mi wyskoczyla i sie pobila

i tak to jest jak się nie słucha starszych ... :lol:

jak zadecydujesz co z tym zrobisz to dej znać , mam taką szybkę to za symboliczne piwo (są piwa i jest Żywiec :cool2: ) moga posłać

chyba że masz niedaleko szrot to powinieneś takie coś za darmo wycyganić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze uszczelke przeloz o 180 stopni /na drugi raz nie wyciagaj szybek tylko rob suszarko kilka a nawet kilkanascie razy tak dlugo az para wyjdzie/najlepiej przedzwon to ci wszystko wytlumacze tel.603 922 850

Parowanie w e-39 to prawie norma.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajan, jak nie znajde tego szkielka u siebie to z wielka przyjemnoscia wezme je od Ciebie! :)

Szybki wyciagalem w celu i przetarcia bo przez pare powstaly jakies zacieki i byly matowe... a co do przekladania uszczelki to chodzi ze z lewej na prawa i o 180 stopni? ;p Po wczorajszym zabiegu nie ma zadnej pary w lewym kloszu ;) Jutro badz pojutrze robie to samo w prawym ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymontowalem cala lewa lampe i... bylo by wszystko pienie ladnie gdybym nie przedobrzyl... Przed sylikonowaniem chialem przeczyscic te szkla co sa przed zarowkami i przy wyciaganiu jedna mi wyskoczyla i sie pobila ;/ Skleilem ja, ale i tka musze ja jakos wymienic ale gdzie ja dostac? na allegro nie ma. Myslalem ze moze od e34 beda pasowac ale jednak maja inne ksztalty.

Refrektor osylikonowalem do okola w miescu fabrycznego sylikonu. Zrobilem ten zabieg na jednej by sprawdzic czy zabieg jest wart czasu, czy nie kupic nowych kloszy juz bialym kierunkiem.

 

na Sląsku jest gościu który naprawia lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektore rzeczy mozna zrobic samemu nie musza byc zaraz fachowcy chyba to forum do tego miedzy innymi sluzy.. :?: ..zeby pomagac jeden /drugiemu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.