Skocz do zawartości

745i Pytanie o miskę olejową - czy pasuje??


killa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś niestety załatwiłem miskę olejową w e23. Mam więc pytanie czy miska olejowa pasuje np. z modelu 535i?? A może inaczej. Moja betka to 745i, czyli 735i z turbiną, jest w automacie, rocznik 1985. Czy miska olejowa pasuje może z jakiegoś innego modelu z silnikiem 3,5 litra?? Proszę o pomoc, dziś zacząłem szukać i wolałbym znaleźć a spawanie starej jest ostatecznością... Edytowane przez killa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. To znacznie ułatwi mi poszukiwania :P

A propo lansu, Masz rację, to tylko wyposażenie :duh: :mrgreen:

Pomyślałem, że to ma jakieś znaczenie i tak napisałem :norty:

Muszę przyznać, że z przodu ekstremalnie nisko siedzi, choć prześwit wg danych fabrycznych ma 1502mm. Muszę się przyjrzeć przedniemu zawieszeniu, poprzedni właściciel ponoć wymieniał przednie amorki...Ale i tak trzeba to sprawdzić, nie wiem czy powinna tak nisko siedzieć...

No, to jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!! :modlitwa: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, sprawdzi się też i to...A fotkę wrzucę jutro, muszę jakąś fotkę poglądową zrobić bo te, które mam nie pokazują jak nisko siedzi...

 

Dodaję fotki, mam nadzieję, że coś Zobaczysz, robione na szybkiego...

 

%5B640%3A387%5Dhttp%3A//img440.imageshack.us/img440/4570/e23zk7.jpg

 

http://img440.imageshack.us/img440/3793/e23qvt2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapnięcie napewno jest, ale czy Ty masz odpowiedni rozmiar opon, bo coś mi za małe te kółka wyglądają (chodzi mi o srednice).

 

Dla przykładu napiszę Ci, że w E30 z silnikiem M40 (prawdziwa tragedia)przy standardowej średnicy kół nie ma problemu z miską olejową, ale przy mniejszym wymiarze np. 195/50/15 trzeba bardzo uważać, aby nie zostawić miski na pierwszej koleinie.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Członkowie klubu
Miska pasuje od każdej E23 E24 i E28 z M30 po 82 roku z czujnikiem oleju. A jesli chodzi o koła :?: Złe ET i za mała szerokość :8) Edytowane przez anjinsan

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kółeczek, faktycznie aż "nie przystoi", żeby tej klasy sprzęt, kuśtykał na takich szczudełkach :D :D :D . U mnie jest 245/40/17 z przodu i 255/40/17 z tyłu przy felgach 8,5 cala, ET-13 i jest ok. Na zimę mam trochę większy "balon" 225/55/16, ale to tak na wszelki wypadek (wiadomo po czym jeździmy, niestety...)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245 z przodu w samochodzie z lat 80 to chyba morderstwo dla drazkow kierowniczych, nie?

Też mi się tak zdaję, poza tym nie rozumiem co takie opony dają prócz wyglądu, bo napewno nie poprawiają prowadzenia, producent nie przewidywał takich rozmiarów :!:

 

Najlepiej E23 prowadzi się na TRX'ach :mrgreen:

A mnie dobrze jeździ się na 205/65/R15

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zamierzeniem jest zamontować kółka optymalne, nie chciałbym męczyć samochodu czymś o dużym rozmiarze, aczkolwiek na żyletkach też raczej jeździć nie będę, nie przewiduję jakichś radykalnych odchyłów od założeń producenta... :8) Na foto są zimówki, tak kupiłem i na razie takowe są zamontowane :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze w lato na 235 i nie dosc ze sie od mechanikow nasluchalem, to czuje roznice kiedy wrzucam waskie zimowki i nareszcie kiera chodzi lekko na parkingu. owszem, im szerzej tym efektowniej, ale wiecej niz 235 z przodu mi sie nie widzi, nawet nie wiem czy kupujac nastepne opony nie wziac na przod 225 a tylko na tyl jakies 245-255.. wojna miedzy emocjami a rozsadkiem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w zakręt wejdziesz szybciej na 235? niż na 205(przy założeniu że autko projektowane właśnie na 205), bo nie rozumiem co to za emocje tobą szargają :?: :norty:

 

Wygląd :?:

To powiem ci - marudzisz, lakierek jest, skóra jest, więc zakładaj orginalne TRX i będzie "Najpiękniejsza w Wawie" :mrgreen:

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.