Skocz do zawartości

temperatura silnika wchodzi za 90


adam325tds

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy jak bardzo wychodzi ci ponad 90C

U mnie wchodzi milimetr ponad 90C i tak stoi wskazowka. Jezdze tak juz od pol roku i wszystko w normie. U mechanika po zgaszeniu goracego silnika wsadzilem termometr w miejsce bagnetu od oleju i pokazal 89C wiec mysle ze to wina wskaznika. Albo czujnik temperatury sciemnia. Opisz dokladniej jak szybko sie motor grzeje i najlepiej wrzuc fotke dla wgladu zeby dokladnie wiedziec jaka temp ci auto lapie. Rozumiem ze wskazowka nie wchodzi na czerwone pole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
u mnie jest dokładnie to samo.Wychyla sie z milimetr za 90 widocznie powinno tak być.Mam termostat nowy, płyn też, przewody twarde,i jak już złapie to 90 stopni i jeden milimetr to cały czas tyle ma :) Myślałem że coś jest niee tak bo w poprzednim tdsie miałem równo 90 i co by sie niee działo zawsze tyle miała ani deka więcej
.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo - połowa skali i jeden milimetr. Sprawdzałem silnik. Spec wpatrując się w ekran komputera powiedział, ze silnik pracuje przy temp. 95 st.C , co jest podobno górną granicą przedziału normy. Z układem chłodzenia wszystko jest w porządku. Ktoś powiedział mi, ze może to być konsekwencją odchyleń w składzie mieszanki (ale dotyczyłoby więc to tylko benzyniaków) - przez jakieś nieszczelności dostaje się powietrze, którego jest więc więcej w mieszance, a taka spala się w wyższej temperaturze. Może, nie wiem. Póki co - jeżdżę z tym od ponad dwóch lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie przesadzajcie z 1mm +/- nie ma zadnego znaczenia ....gorzej jak stoi na niebieskim polu /silnik niedogrzany/ a jak na czerwonym albo blisko to dopiero bylby problem.... :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.