Skocz do zawartości

Mikrofala


pabloxrc

Rekomendowane odpowiedzi

Czy montował ktoś z was alarm z czujnikiem mikrofalowym w swojej ślicznotce.

 

Na dziś posiadam dwa samochody VW Scirocco II 1978r. oraz sprowadzoną z Niemiec BMW 730i 1989r. Beemka stoi narazie na strzeżonym a ja zbieram na rejestracje :D . Otórz urzytkując od 2 lat Scirocco miałem 2 włamania do tago klamocika w przeciągu dwóch tygodni. Jestem elektronikiem z zawodu, choć nie samochodowym, oraz instalatorem alarmów. Więc zainstalowałem w Sciro alarm z prealarmem oraz czujką mikrofalową, ultradźwiękową i włącznikami w drzwiach. Teraz jak ktoś podchodzi do samochodu bliżej niż na metr to włącza się syrenka. Muszę powiedzieć że ten system mnie zadziwił. Od ponad roku problem włamywań się skończył. Sąsiedzi wiedzą że do tego czerwonego Sciro się nie podchodzi. Mikrofala pełni jedynie rolę informacyjną, syrenka wyje tylko kilka sekund. Teraz mając Beti zastanawiam się nad mikrofalą dwu strefową oraz alarmem Proxima tym z radiopowiadomieniem w pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi ich troche szkoda. Myślałem żeby zainstalować w BMW dwie syreny jedną cichą drugą głośną. Cichą do prealarmu. Nie mogłem wyjść z podziwu że ktoś włamał się do Sciro które ma w końcu 26 lat!!! Ale po drugim włamaniu mnie otrzeźwiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat mój załozył sobie tez taka czujkę na zbliżenie, ale informacje dostaje przez telefon komórkowy, połaczył ten cały system z komorka i jak ktos sie plonta to dzwoni mu komorka z innym dzwonkiem i wie ze ktos sie plonta kolo samochodu. nastepny plus tego rozwiazania ze mozna namierzac taki telefon i w wiekszych miastach pokaze kwadrat ulic gdzie on stoi, takze na wypadek kradziezy mozna go mniejwiecej zlokalizować

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się tym zainteresować - mam tel. w samochodzie ze swoim numerem i "osobistą" komórkę - ineteresowałaby mnie ta lokalizacja za pomocą telefonu, ewenetualne powiadamianie, też mogłoby być.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w innych sieciach,ale w idei wpisując smsa szukaj i numer telefonu dostaje sie zwrotnego smsa z podana lokalizacją, oczywiscie w katowicach warszawa i wieksze miasta lokalizacja podawana jest dosc dokladnie bo kwadrat ulic w ktorym znajduje sie telefon. W glwicach nie jest to jescze dopracowane, ale operator zapewnia ze będzie. W twoim przypadku telefon z wyłaczonym zapłonem nie działa jak sie nie myle dopiero po przekreceniu kluczyka wpisujesz pin. Druga sprawa to to ze brat ma ten telefon tak schowany ze go poprostu nie widać i nawet odłaczenie zasilania akumulatora nie pozbawia pracy telefonu, dźwieki są wyłączone takze mozna np zadzwonic do samochodu (nie słychac tego ) i słuchac co sie dzieje w samochodzie ( dodatkowy bardzo czuły mikrofon). Ja elektronikiem nie jestem, ale brat mój tak i to z zamiłowania, tazke jak bedziesz zainteresowany szczegółami to zapytam go czy chce sie podzielic zwoimi doświadczeniami a jak tak to juz na priva pogadamy. wzcesniej miał tą parosekundową syrene ale na parkingach przy dosc duzym ruchu to ciągle pikało przynajmniej w dzin i denerwowało ludzi (tak mysle) a pozatym złodziej juz wiedział ze jak chce ukrasc to musi to zdezaktywować, teraz nic nie słychać i np przy probie włamania nie wie, ze jest obserwowany przez właściciela co daje przewage.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę dowolna osobę śledzić :think: ... chyba jeszcze pewnie trzeba coś uaktywnić ...

Z tym telefonem orygoinalnym, to fakt (też o tym pomyślałem ...), będzie problem, bo się wyłącza - nie od razu, po wyłączeniu stacyjki, ale po zamknięciu drzwi (bo możesz wyłączyć silnik, wyjąć kluczyki, a chcieć zadzwonić ...). Ale przynajmniej dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze tą usługe trzeba aktywować i przyzwolic na takie śledzenie, ale to kwestia wysłania smsa z odpowiednim tekstem pod odpowiedni numer

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.