Skocz do zawartości

Co zrobić z antenką ?? Jak się pozbyć


ANDREW E36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, strasznie irytuje mnie antena od radia na dachu w mojej muni - wygląda przez nią jak teletubić :(

 

Co zrobić żeby się jej pozbyć ?

 

Jest odkręcana ale i tak zostaje taki stośek w dachu z gwintem ..

Wyrwać zaszpachlować i pomalować --> nie bardzo - zbyt drastyczne może ktoś miał podobny "problem" ??

 

Co radzicie ? Słyszałem że ktoś ją wyrwał i zastąpił płetwą (chyba już wolę płetwę :? od antenki ...

 

I co zrobić żeby mi potemradio odbierało ...

 

 

ZDJĘCIE TUTAJ:

 

http://img413.imageshack.us/img413/8076/silverbmw33jc0.jpg

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
eee no nie jest tak zle :D z ta pletwa to wogole bedzie wygladac jak przerosniety teletubis. ja bym wymienil na krotsza i nie krecona jak swinski ogon :norty: i tyle. antene musisz miec zeby dobrze lapac sygnal.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pletwe, tylko nie taki sterczacy dyrdymal tylko niewielka cos jak ta z drugiego linku, bardzo ladnie komponuje sie z reszta nadwozia i gra tez niezle, niekiedy gubi fale ale nie wiem na ile jest gorsza od tradycyjnej anteny gdyz nigdy jej w bimce nie mialem, wiec nie wiem czy tradycyjna tez by nie gubila, a co za tym idzie nie wiem czy wogole jest gorsza od tradycyjnej bo moze byc lepsza :) Namieszalem :twisted2: Ogolnie polecam gdyz wyglada o niebo lepiej od tradycyjnej... A czy wyglada jak teletubis? Nie widzialem zadnego z pletwa na glowie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co radzicie ? Słyszałem że ktoś ją wyrwał i zastąpił płetwą (chyba już wolę płetwę :? od antenki ...

 

I co zrobić żeby mi potemradio odbierało ...

 

 

 

Ja krotka antenke zastapilem delikatnie zmodyfikowana pletwa od e92.

Osadzielm ja na dwustronnej tasmie klejacej 3M. Otwor po antenie wykorzystalem do przeprowadzenia kabli dla odbiornika radia satelitarnego oraz gps-a. Wolna przestrzen wokol kabli zalalem goracym klejem "hot-glue".

 

Krotka antena znajdujaca sie w dachu twojego e36 nie jest antena radiowa lecz antena telefonu komorkowego. Antena radiowa znajduje sie w tylniej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja z kolei w mojej bmw mam antenkę tak jak kolega wyżej ma z tyłu na dachu to moja jest na tylnej szybie umocowana przy górnej krawędzi, u mnie był tel ale go zlikfidowalem bo tylko miejsce zajmował,a teraz myślę jak pozbyć sie anteny i czy ni jest wywiercony otwór w szybie :/
BMW for fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o k... to faktycznie może być o telefonu komórkowego - mam ślady że kiedyś był przy konsoli a pod tylnią kanapą znalazłem jakąś końcówkę kabla...

 

 

To tym bardziej musze ją wywalić !!!!

 

jak macie jakieś foty e36 z płetwami to poproszę bo chyba właśnie takie rozwiązanie mnie czeka ...

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wymontować antenkę muszę chyba zdjąć załą podsufitkę i odkręcić od spodu śrubę =/

 

będzie dziura, czym ją zakleić zanim zamontuję płetwę ??

 

a może założyć na stałę antenę od cb w tą dziurę...

 

chyba że dokupię telefon do tej anteny =) jest taka opcja wogóle ...

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
moim zdaniem zapodaj krotka antenke prosta nie krecona jak swinski ogon. i tyle. lukasz mowi o pletwie ale on ma e46. nie wiem ja jakos nie widze 36 z pletwa. krotsza i nie krecona antenke i tyle i nie przejmowac sie. zainstaluj znow fona i bedzie kompletna :cool2: jak chcesz 333333333sie przekonac kup pletwe zaloz i zobacz wtedy czy ci sie spodoba. ciezko pytac o opinie. moze tobie akurat podpasi pletwa

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.