Skocz do zawartości

E36 320 Dziwne zachowanie licznika! POMOCY !


toolmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem posiadaczem bmw e36 320 z 1993 r.

Mam taki problerm . Niedawno wymieniłem cały alternator i od tego czasu zaczął mi wariować licznik . To znaczy podczas jazdy nagle na wyświetlaczu zapala się kontrolka hamulca ręcznego , braku płynu hamulcowego i końca klocków ham. oraz wskażnik paliwa zapala rezerwę i opada mu wskazówka do zera a także wskaźnik temperatury silnika wchodzi na czerwone Pole. Także czasem tym objawom toważyszy zapalenie się pod licznikiem przebiegu kilkometrów kwadracików inspekcji. Ostatnio jednak podczas opisanej sytuacji gaśnie cyfrowy wyświetlacz przebiegu i przestają działać wszystkie wskaźniki lecz podświetlenie licznika nie gaśnie. Nie ma ta usterka wpływu na zachowanie się auta , gdyż nic nie przerywa , nie gaśnie , wszystko jest ok poza tym . CO to może być . Myślicie , że siada mi licznik czy może coś w nim nie styka . Zauważyłem , że sytuacja ma częściej miejsce gdy auto jest zimne , natomiast rzadziej jak jest rozgrzane. Z czym to może być związane i co to może być . Zaznaczam , że auto ma zamont. inst. gazową ale powyższy problem występuje zarówno na gazie jak na benzynie. Proszę o pomoc . Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

miałem kiedyś mniej więcej coś podobnego u siebie, objawy były bardzo zbliżone. Genralnie kiedyś przy okazji innej roboty (wymiana kondensatorków w liczniku podtzrymujących pamięc licznika dziennego podczas wyłączonego zapłonu) musiałem wyjąć licznik. Po wymianie i włożeniu go znów na miejsce objawy ustały jak ręką odjął. Nie wiem więc czy było to związane ze wspomnianymi kondensatorkami czy np. któraś wtyczka z tyłu była nie do końca wciśnieta i nie łączyła poprawnie. Ale może spróbuj w taki sposób sprawdzić i może się uspokoi.

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udało mi się pożyczyć licznik od znajomego i problem zniknął . Teraz jestem pewien , że jest to wina licznika a nie masy czy przewodów. Jednak licznik muszę oddać i potrzebuję w związku z tym jakiegoś elektronika samochodowego w okolicach Opola , który naprawiłby mi ten licznik . Przypomnę , że licznik ten wariuję co objawia się wyłanczaniem na jakiś czas , zapalaniem się kilku kontrolek . Jeśli ktoś zna kogoś kto mógłby mi pomóc proszę o namiery i adres tego kogoś ! Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Udało mi się pożyczyć licznik od znajomego i problem zniknął . Teraz jestem pewien , że jest to wina licznika a nie masy czy przewodów.

A czy sprawdziłeś kondensatory u siebie w liczniku jak Ci sugerował Dennisek? Mam wrażenie że nie... Wymień je - powinno pomóc... W liczniku który pożyczyłeś były pewnie sprawne i dlatego wszystko działało jak należy.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to proste to kto sobie z tym poradzi ? Elektryk da radę ? Jak mam sprawdzić czy kondensatory są dobre ?

Caro koło SDH sklep z częściami do BMW (dawno tam nie byłem ale chyba jeszcze jest) właściciel miał też warsztat tel.774573953 oczywiście najpierw zapytaj o koszt :wink:

http://img291.imageshack.us/img291/9725/3500ga.jpg

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.