Skocz do zawartości

Układ wydechowy TDS COMAPACT


vising

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się na małej modyfikacji mojej Beatki...

 

Tylko nie wiem, jak to bedzie wygladało... Zawsze miałem kobietki w benzynce, a tu pierwszy ZONK, dieselek.. :P

 

To moze doradzicie, da się coś zrobić w wydechu, żeby był lekki pomruk tłumika? Czy w dieslu nie eksperymentować? Bo i tak nic sie nie uzyska? Bo nie chcę żeby mnie wszyscy słyszeli, ale na takim lekkim pomruku...

Było:

E36 318i '91

E34 525i '93

E36 318TDS '97 :)

Teraz:

????

Różnie to było ale z BMW do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na wstępie od razu ci powiem że..istnieją tłumiki końcowe(sport) do diesli. ale...ale...

-wymaga to zazwyczaj większej modyfikacji układu wydechowego.., najlepiej - przelotowy czyli wypad ze wszystkim po drodze od silnika do końcowego tłumika(niestety nie znam sie na ukł wydechowych diesli i nie wiem co tam jest).

To oznacza coś takiego. w benzyniakach wywalasz tłumik początkowy( o ile go masz) ten pierwszy po portkach, dalej kata , tłumik środkowy,(sonde zostawiamy :twisted2: ) i na koniec jakis remus, ulter, sebring tralala choć niekoniecznie.najlepszy efekt jest na samym przelocie zamiast kata mozna wrzucic strumiennice. a zamiast reszty pasujesz rury. od razu mówie ze nie warto bawic sie w druciarstwo, lepiej stworzyć sobie cały wydech przelotowy.czyli jedną długą rurę.

 

w dieslu mozesz tez cos takiego wyprubować(ale bez strumiennicy oczywiście), a dla dobrego efektu, na koniec przelotówki walisz ładną końcóweczkę,uprzedzam: cicho nie będzie, a jak chcesz ciszej to jakis koncowy pasowałoby zamontowac.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam 325 tds touring.

Sam nad tym myslalem, remus chcialem zalozyc. ale Koles w jakims sklepie tuningowym powiedzial mi ze wywale pieniadze w bloto, po mieli diesle w warsztacie, zakladali koncowe tlumiku i LIPA. nie bylo go slychac.

sam chcialem cos zrobic, ale jak mam wydac 1 tys zl na tlumik i ma byc tak samo jak oryginal to podziekuje... jak zalozysz podziel sie wrazeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.