Skocz do zawartości

zakładał ktoś wzamacniacz i tube do seryjnego radia ?


sebor

Rekomendowane odpowiedzi

Sygnał bierzesz z tylnych głośników i po krzyku. Po rezystorze (1-10kOhm) z lewego i prawego DODATNIEGO pinu głośnika, łączysz drugie strony rezystorów, do nich kondensator elektrolityczny 10-47uF/35V plusem w kierunku wspomnianych rezystorów. Za kondensatorem rezystor do masy (47-100kOhm) i już masz sygnał audio.

Zasilania chyba nie muszę opisywać.

 

Jeżeli są problemy z sygnałem, można "masę" również "wyłuskać" z tylnych głośników, zastosować separator i to już wyjście idealne. W każdym bądź razie unikniesz rozbierania całego środka do przeciągnięcia jednego kabla.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mialem ostatnio podłaczną tube i sygnał wypuscili mi z głosnika zaraz za radiem okazało sie ze nie gra. doszli do wniosku ze trzeba podłączyc to dopiero za wzmacniaczem (oryginalnym) ktory znajduje sie w bagazniku (stąd problem cągniecia kabla przez caly wóz odpada) teraz gra skutkow ubocznych jeszcze nie wykryłem. pozdrawiam.
marolet@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
U mnie sygnał leci z dwóch tylnich głośników i wchodzi wejsciem głóśnikowym do wzmacniacza. Sprzęt gra już trzy lata i nie było zadnych niespodzianek ani problemów. Dla polepszenia dżwięku wywaliłem blachę w miejscu na worek na narty. Głośnik ustawiłem przodem do klapy bagażnika ( wtedy jest najlepszy bass). Jedyny problem to miałem z podskakującą półką pod tylnią szybą, musiałem ją zdjąć i jeszcze raz porządnie założyć i problem zniknął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu kup wzmacniacz który ma wejście HIGH większość markowych a raczej marketowych wzmacniaczy tego nie ma. Kupujesz wzmacniacz który jako żródło sygnału audio może pobierać od przewodów głośnikowych i po kłopocie. Jeśli jeszcze nie kupiłeś a szukasz to napisz chętnie pomogę. Pozdro!
www.bmw-wgr.pl stowarzyszenie miłośników BMW- Grójec i okolice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.