Skocz do zawartości

korozja tylnej klapy w touring'u


rekin320

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem e34 530i V8 touring.

I właściwie jedno co mnie gryzie, to okropna!!! korozja dolnej części tylnej klapy.

Z tego , co zauważyłem, to nie jest tylko przypadłość mojego egzemplarza, ale wielu innych.

Co jest powodem tak małej wytrzymałości tylnej klapy?

Cały samochód znajduje się w naprawdę dobrej kondycji jak na swoje 14 lat, asilnik jest po prostu rewelacyjny!!!

Czy macie podobne spostrzeżenia i problemy w przypadku tylnych klap w touring'ach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie takze rdzewieje tylnia klapa, ale co ciekawe tylko ta czesc, w ktorej znajduje sie spryskiwacz. I mam 2 teorie na ten temat:

- wine ponosi spryskiwacz, bo po jego uzyciu odkapuje plyn i powoduje korozje od wewnatrz.

- brak zaslepki do spryskiwacza (pewnie ktos wczesniej zwina, bo gdy kupilem samochod juz jej nie bylo) i gdy pada deszcz to woda dostaje sie do wnetrza klapy.

Reszta klapy bagaznika jest w miare ok, tylko ta prawa dolna czesc mnie denerwuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że to jest zależne od kraju w którym auto jeździło wcześniej i od tego jak było szanowane ( mycie, woski itp ). Te elementy widocznie były słabiej zabezpieczone i po tylu latach tak bywa. Ja swoje poprzednie auto kupiłem w Holandii z rejonów nadmorskich- klimat dość wilgotny- ogółem autko laleczka, ale pod maską wszystkie śróbki (chyba najbardziej podatne na korozje) skorodowane strasznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.