Skocz do zawartości

Zabudowa audio BMW E46 - relacja. Uwaga duzo fotek!


_aNdRe_

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

podłączam się do tematu

 

w związku z tym mam pytanko:

 

czy konieczna jest zmiana kabli sygnałowych jeżeli będzie u mnie wszystko grało bez wzmacniacza, a głośniki to helix dark blue?

 

jeżeli chodzi o kable fabryczne to który to + a który - , fajnie jeżeli ktoś mógłby mi pomóc i kreślić te kabelki dla drzwi od str kierowcy i od str pasażera

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

no i zaczęło się u mnie , narazie tylko przody zrobione ale nie do końca bo nie mam wygłuszenia i zastanawiam się czy warto wyciąć tą blachę ? bo u mnie weszły 160mm bez wycinki blachy jedynie spiłowanie miejsca osadzenia było konieczne , nie wiem co robić , ale i tak całość pokaże wam za tydzień , narazie to , seryjne radio zostaje ale głośniki odcinam bo idą przez wzmacniacz jaki będzie zabudowany w boczku razem z kondensatorem

 

http://www.m-style.com.pl/audio/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
muszę podbić temat , zabudowa w bagażniku ukończona ale coś za coś , zapas w garaż :norty: wzmacniacz 6 kanałowy oraz kondensator wtopione w miejsce koła zapasowego oczywiście podświetlone :mrgreen: , pod roletą skrzynia z 2X PowerBas najnowszej serii zrobiona na wymiar , pozostał mi problem zmiany a raczej dokładki radia bo fabryka popisu nie dała i teraz nie wiem co , czy to jedyne wyjście z tym panelem ? nikt nie brał pod uwagę samego procesora dżwięku ? jak z miejscem za schowkiem na okulary bo jak ciasno to pozostaje sam panel , musze to zrobić w następnym tygodniu i zakonczyć temat audio u mnie / nie robię sam więc mało wiem ale duzo widzę :twisted2: /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe radio sie nie zmiesci za schowkiem na okulary, mało miejsca.

 

Zapodaj jakies fotki ze swojej instalacji CA.

 

oczywiście że zapodam jak radio podłączę no ale wczesniej muszę rozdzielić panel , dzisiaj kupie radio ALPINE iDA-X200 tylko że to radio chyba ma cześciowo panel zdejmowany jeżeli tak to pozostaje ALPINE CDA-9884 więc potrwa to kilka dni a narazie co mam to przód 165mm DLS RS6 , tył zabudowa pod roletą na 2 głosnikach najnowszej serii Powerbass ES 10-D4 podpiete wszystko pod wzmacniacz / to raczej wielka locha :mrgreen: / RODEK a680 sześciokanałowy poprzedzony kondensatorem Dietz 5f całość ładnie wykonczona w welurze ukryta pod pleksą - podświetlona wzmacniacz na czerwono , kondensator na niebiesko , nierdzewne osłony pretowe na wooferach , daje wrażenie no ale to radio spędza mi sen z powiek bo scena z tyłu i z przodu jest zajefajna - oczywiście wzmacniacz i kondensator w podłodze / kombi / więc miejsca zostaje sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam takie pytanie , czy każde radio z panelem da się taśmą komputerową rozdzielić ? bo mam problem , rozdzieliłem panel w Alpine 9884 i mam duże straty sygnału oraz nie wszystkie funkcje są dostępne , i nie wiem dlaczego ? czyżby tasma komputerowa jest za cienka ? dałem do poprawki ale jak to nic nie da to musze szukać innego :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde panel da sie rozdzielic od radia i mozesz to nawet zrobic na kablu o dlugosci 5 m bez zadnych strat. Nie robi sie tego na tasmach komputerowych tylko na specjalnych kablach wielozylowych. Ja mam rozdzielonego piooniera i wszystko hula. Przerabialem ostatnio radio alpine i tez działa bez zastrzezen . Moj panel znajduje sie w miejscu popielniczki a radyjko w bagazniku tam gdzie normalnie znajduje sie zmieniarka :) Jezeli chodzi o scene przednia to warto wyciac otwoey za glosnikami roznica jest ogromna , pod warunkiem ze dzrzwi wygluszy sie matami . Na jedne dobrze wygłuszone drzwi wchodzi 10 mat .[/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde panel da sie rozdzielic od radia i mozesz to nawet zrobic na kablu o dlugosci 5 m bez zadnych strat. Nie robi sie tego na tasmach komputerowych tylko na specjalnych kablach wielozylowych. Ja mam rozdzielonego piooniera i wszystko hula. Przerabialem ostatnio radio alpine i tez działa bez zastrzezen . Moj panel znajduje sie w miejscu popielniczki a radyjko w bagazniku tam gdzie normalnie znajduje sie zmieniarka :) Jezeli chodzi o scene przednia to warto wyciac otwoey za glosnikami roznica jest ogromna , pod warunkiem ze dzrzwi wygluszy sie matami . Na jedne dobrze wygłuszone drzwi wchodzi 10 mat .[/img]

Właśnie o taką odpowiedż mi chodziło , dzisiaj działamy dalej ale odpuścimy sobie cienką taśmę komputerową , szkoda by było kasy bo radio kupione nowe a już grzebane :mad2: i jak tu zamienić , co do drzwi , to właśnie ja nic nie wycinałem bo DLS RS6 są płytkie i weszły w miejsce oryginalnych no ale jak wycięcie dziur za nimi i wygłuszenie matami np dynamat extreme polepszy całość to zaraz się za to biorę puki ciepło bo i tak już ładnych parę tyś zł wydałem na audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała podpowiedz: w alpinie musisz sie wlutowac z kabelkami w plyte główna dokladnie za gniazdem od panela bo inaczej zwariuja Ci przyciski :) a co do mat hmm smialo mozesz kupic zwykle maty do wygluszania miekkie ( sa tańsze ) efekt ten sam , no ale to kwestia kasy ;) i pamietaj zeby drzwi wygluszyc nie tlko zaraz za tapicerka ale takze w srodku za glosnikiem a najlepiej do polowy drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała podpowiedz: w alpinie musisz sie wlutowac z kabelkami w plyte główna dokladnie za gniazdem od panela bo inaczej zwariuja Ci przyciski :) a co do mat hmm smialo mozesz kupic zwykle maty do wygluszania miekkie ( sa tańsze ) efekt ten sam , no ale to kwestia kasy ;) i pamietaj zeby drzwi wygluszyc nie tlko zaraz za tapicerka ale takze w srodku za glosnikiem a najlepiej do polowy drzwi.

teraz miałem od nich telefon że nic nie da się zrobić bo działa tylko kilka przycisków ale zadzwoniłem i powiedziałem o tym , bo mówili mi że najlepiej jak radio ma 8 pinów i jak najmniej elektroniki to może się udać a większość ma 12 i 15 PIN i nic nie mogą zrobić , probowali na kablach grubych nawet nie na taśmie komputerowej i nic , wlutowywali się za panel w płytę główną i kicha , jesteś w stanie to zrobić w Alpine 9884 ? to jutro mogę Ci je zawieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chesz to moge Ci to zrobic

OK , napisz na GG do mnie albo na priv bo nie wiem albo jakiś numer kontaktowy , radio narazie włozyłem w miejsce fabrycznego :duh: zepsuło troche wygląd , możesz to wykonać na poczekaniu ? nic nie poradzili z panelem , próbowali się wpinać i nie wszystko działało w panelu , raczej mniejszość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Do tej pory mam auto rozgrzebane , jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup ALPINE to musi się liczyć z porażką , mimo rozdzielenia panela / robił to kol. mario.ch79 radio i tak niefunkcjonuje i nie ma perspektyw jak narazie po 2 tygodniach , nie działa na kablu 2 metrowym panel jedynie volume i nic poza tym , podobno na 40cm kablu 'może'śmigać ale też zero gwarancji poza zapewnieniem kolegi j/w o tym że będzie działać.Już na dzisiaj jestem w plecy 500zł - tyle mnie kosztowała próba rozdzielenia panelu w 9884R więc nie warto / radio 800zł / , dzisiaj się okaże czy może obsługiwać pilota bo to by była jeszcze deska ratunkowa w innym przypadku pozostaje sprzedaż radia za 1/2 wartości a było nowe kupione i zakup ponownie ale Pioneera, nie jestem jedną osobą co ma problemy z Alpine , szkoda kasy, nerwów i czasu , jak skoncze te przejścia z radiem to napiszę ale mam już dość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim 9884R porażka , na szczęście dało się zreanimować i działa normalnie bez rozdzielenia , pozostaje mi sprzedaż po niższej cenie / jest nowe / i zakup innego , nawet Pionka ale czekam na Wasze opinie oraz na opinie osoby co czeka na 9812 po przeróbce bo Alpine najbardziej pasuje . Ostateczna opcja to taka jaki ma autor watku bo jak widać da się bez problemu wykonać zabieg a tymczasem radio całe pod fotel z panelem i pilot :mad2: do czasu zakupu odpowiedniego radyjka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podłączę się pod temat audio w e46 :) mam fabryczna navi z tv i chcę poprawić troszkę dźwięk, kolejny raz się do tego zabieram miałem już raz przebłysk chęci ale jakoś trudno się zebrać. Moje pierwsze pytanie to : co sądzicie o takim wzmacniaczu

http://allegro.pl/item476757911_blaupunkt_tha_275_400w_maly_wzmac_sklep_rzeszow.html

No i oczywiście co sądzicie o wygłuszeniu drzwi matami app ?? wiem że wszyscy polecacie dynamat. No ja audiofilem nie jestem ale e46 ma to granie tragiczne i chcę troszkę to ulepszyć , oczywiście bez przesady.

Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podłączę się pod temat audio w e46 :) mam fabryczna navi z tv i chcę poprawić troszkę dźwięk, kolejny raz się do tego zabieram miałem już raz przebłysk chęci ale jakoś trudno się zebrać. Moje pierwsze pytanie to : co sądzicie o takim wzmacniaczu

http://allegro.pl/item476757911_blaupunkt_tha_275_400w_maly_wzmac_sklep_rzeszow.html

No i oczywiście co sądzicie o wygłuszeniu drzwi matami app ?? wiem że wszyscy polecacie dynamat. No ja audiofilem nie jestem ale e46 ma to granie tragiczne i chcę troszkę to ulepszyć , oczywiście bez przesady.

 

Pierwsza sprawa to jak już planujesz zakup wzmacniacza to pomyśl o 4 kanałach. Mimo ze w danej chwili masz pomysł na "podstawową" modyfikację, to bardzo prawdopodobne, że za jakiś czas w tym albo w innym aucie zechcesz zrobić coś więcej np. dołożyć suba. Sam taki błąd kiedyś popełniłem.

Co do tego wzmaka, nie słyszałem tego wzmacniacza ale Blaupunkty nigdy nie powalały super brzmieniem. Choc słyszałem jeden w dobrze zrobionym aucie i całkiem przyjemnie to grało. Na pewno jednak poczujesz różnice jak posłuchasz czegos z ciut wyższej półki np: uDimension, U.S. Amps, Alpine itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście to prawda , już bym wolał mu polecić uDimension , Blaupunkt to nie na te czasy , tanie wzmacniacze , dobre w latach 90tych ale teraz sa inne , lepsze i wcale nie drogie piecyki , 4 kanały to minimum obecnie chociaż ja miałem nowy Infinity 4 kanałowy i sprzedałem a kupiłem uzywany Rodek - 6 kanałowy , ten dopiero daje no ale mam 2 basowe z tyłu więc już 2 kanały zajęte , przód też 2 i 2 zostają jak co w rezerwie ewentualnie mostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem alpinę 9880 i będę rozdzielał panel.

Dam znać jak wyjdzie ta przeróbka.

 

Ja jestem już po doświadczeniach rozdzieleniem panelu. Udało mi się odpalić panel na przewodzie około 50 cm. Chciałbym jednak dodać, że rozdzielałem nie panel z obudową radia, a płytę czołową radia (ze stykami pod panel) od płyty głównej radia. Używałem przewodów jakie miałem pod ręką. Myślę, że jak by "trafić" w dobre kabelki to można by dojść do 80 cm.

Każdemu kto myśli o rozdzielaniu radia polecam opcję, która ja uskuteczniałem. Po powrocie do pierwotnego stanu, skręcamy radyjko i mamy 99,9% oryginalności, zero uszkodzeń mechanicznych. Poza tym łatwiej jest zamontować panel gdzieś w aucie mając oryginalne mocowanie do niego.

A juz ideałem było by namierzyć gdzieś w necie takie wtyczki/gniazda (smd) jak stosuje się w danym radiu do łaczenia płyty głównej ze stykami. Można by wtedy było robić 1000 testów z rodzajami i długościami "przewodów rozdzielających" bez jakiejkolwiek ingerencij w oryginalną elektronikę.

Ja w każdym bądź razie na dniach mocuję (tymczasowo) radio na super estetycznej ramce w miejsce oryginalnego radia. A do testów z rozdzielaniem panela zakupię jakąś starszą jednostkę z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.