Skocz do zawartości

[e39] głosnik problem


thresholdsizer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zebralem sie aby naprawic jedna awarie w samochodzie na ktora nie z aabrdzo mialem czas.

 

A mianowicie nie dziala mi glosnik niskotonowy w poczku kierowcy.

Rozebralem glosnik i ku mojemu zdziwieniu sam glosnik dziala.

Nie dochodzi prad do glosnika.

 

prosba o pomoc - gdzie sa podlaczone kable od tych głosników - bezposrednio do radia????

Gdzie jestr wzmacniacz? kolo zmieniarki?

 

Co moze byc przyczyna co sprawdzac?

 

Dziekuje z gory za pomoc

540i '98 6-speed manual individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. 98r. Który miesiąc auta?

2. Ile masz głośników? 6 czy 10?

3. Jeśli 10 gł to ile złącz we wzmacniaczu 2 czy 3?

 

ew. podaj z listy wyposażenia czy masz "hi-fi" lub "top hi-fi"

 

wzmacniacz jest (jeśli jest) w bagażniku po lewej stronie za tapicerką, tam gdzie zmieniarka.

 

Pozdrawiam

typer[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki type za zainteresowanie

 

Rocznik 03/98

Glosnikow hmm nie wiem ile mam ale mam radio business cd z DSP

Wydaje mi sie ze mam multum glosnikow bardziej stawialbym na 10 niz na 6

 

wzmacniacz mam taki jak ten na zdjeciu

http://www.allegro.pl/item241293548_bmw_e39_e_39_x5_x_5_harman_becker.html

 

VIN BR91457

 

Glosniki nisko i wysoko tonowe musza miec gdzies zwrotnice - czy sie myle?

 

Nie za bardzo wiem od czego zaczac

 

Nie za

540i '98 6-speed manual individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozumiem, że nie działa głośnik niskotonowy w drzwiach kierowcy. Pozostałe głośniki (średniotonowy i tweeter) w drzwiach kierowcy działaja.

 

Ogólnie to jest tak, że zwrotnica jest wbudowana we wzmacniacz i każdy głośnik jest podłączony do wzmacniacza oddzielną parą przewodów.

 

Do obudowy głośnika niskotonowego dochodzą trzy pary przewodów ze wzmacniacza. Jedna para zasila głośnik niskotonowy, pozostałe dwie pary przelatują dalej na pozostałe dwa głośniki.

 

Głośnik niskotonowy zasilany jest przewodami koloru niebieski/czerwony i niebieski/brązowy. Po drodze między kostką wetkniętą we wzmacniacz a kostką wetkniętą w obudowę głośnika jest tylko jedno złącze - w progu drzwi.

 

1. Sprawdź np. omomierzem, czy na wypiętej kostce wzmacniacza głośnik z całą wiązką ma kilka ohmów. Jeśli ma kilka ohmów to spróbuj podłączyć na chwilkę do tej kostki np. baterię 1,5V i posłuchaj czy głośnik trzeszczy.

Jeśli głośnik nie trzeszczy ale jest kilka ohmów > wiązka ok, uszkodzony głośnik - np. spuchnięta cewka

Jeśli głośnik trzeszczy > wiązka i głośnik ok, uszkodzony wzmacniacz - np. spalona końcówka mocy

Jeśli jest przerwa w obwodzie to szukamy dalej:

2. Odłącz kostkę przy zawiasie drzwi i przedzwoń omomierzem obydwa odcinki (wzmacniacz - zawias, zawias - obudowa głośnika) obydwu przewodów.

 

Jeżeli wzmacniacz jest ok i głośnik ok to obstawiam na złamany kabel przy zawiasie drzwi.

 

kolory przewodów - niebieski/czerwony, niebieski/brązowy

Wzmacniacz - czarna kostka 26cio pinowa - piny 13, 26

Złącze progowe - czarna kostka 8mio pinowa - piny 5, 1

Złącze głosnika - biała kostka 12to pinowa - piny 2, 3

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie jest inaczej. Zwrotnica zamieszczona jest w drzwiach. Moje nagośnienie w aucie to Top Hi-fi (10 głośników+dsp). Wiem bo dziś wymieniałem głośniki na infinity i zwróciłem uwagę że są zwrotnice w drzwiach , nawet jest pod nie taka specjalna półeczka odlana z plastiku razem z boczkiem. Także jest to na bank orginalny twór. Moja 540 jest z 07/98 czyli tylko 4 miechy młodsza.

 

p/s nie znam kolorów kabli wiec o tym nie dyskutuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budyn:

 

Wydaje mi się że to co wg Ciebie wygląda na zwotnicę to jedynie takie wspólne podłączenie głosników. Tam nie ma żadnych cewek ani kondensatorów tylko prosta przejściówka. Trzy pary kabli idą do wzmacniacza a dwie pary kabli do głośników. Trzecia para idzie do niskotonowego.

W DSP zwrotnice są we wzmacniaczu a każdy głośnik podłączony jest do wzmacniacza oddzielną parą kabli.

 

pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olalem calytemat i nie naprawialem wzmacniacza. Dostale za 200 zeta wzmacniacz z DSP 2 :)))))))))))) z BMW X5 wszystko chula ze az milo :))))))))))))))))))))))))

 

a i okazuje sie ze mam 12 glosnikow a wzmacniacz top hi-fi teraz harman decker :)

 

Jakby chcial ktos kupic moj wzmacniacz : LOEWE 0 jeden glosnik nie dziala oddam za umowna cedne

540i '98 6-speed manual individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.