Skocz do zawartości

e36 xenon


akwarius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

chciałbym zapytać jakie żarówki polecacie.. tzn chodzi mi o to że dość małym kosztem (małym czytaj: nie chce kupować oryginalnycg xenonow) chciałbym żeby mi światła świeciły na niebiesko lub biało. ale żeby świeciły na tyle dobrze żebym coś widział (kupiłem coś w obi) pisało że efekt xenon ani nie świeciło na niebiesko/biało,a jeszcze nic nie było widać.. po prostu tak jakbym wsadził normalne żarówki. a chce żeby świeciło dobrze, i ładnie wyglądało :) bardzo bym prosił o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips blue vision świeci bardzo ładnie. Żarówni nie palą się po miesiącu tak jak to bywa w chińskich żarówkach z marketów z napisami xenon super hiper power blue HID :P.

 

Cena Philipsów około 80zł za komplet. Pozdrawiam.

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjscia :-)

a) kupic zarowki takie jak Philips Blue Vision, Hella Blue Light lub cos w ten desen... beda dawaly bielsze swiatlo od zwyklych halogenow..

b) zainwestowac pare stowek w zestaw HID plug&play czyli dwa palniki np 6K i przetwornice..

 

na zarowki ZENONxenon szkoda wyrzucac pieniadze.. zreszta :search: bylo nie raz na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie -> http://cgi.ebay.com/ebaymotors/H1-MTEC-Cosmos-Blue-White-Halogen-Headlight-Bulbs_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ36476QQihZ019QQitemZ290157307434QQrdZ1QQsspagenameZWDVW

 

ale u nas ich nie nabedziesz... ew. sa jeszcze 4300K.

 

Znajomy je mial i swiecily OK ( te 4300 ). Bardzo biale swiatlo mialy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna żarówka halogenowa barwą światła nie może się równać z ksenonem (pomijam niebieską chińszczyznę, która poza chorą barwą po prostu nie oświetla drogi). Miałem u siebie na światłach mijania Philipsa Blue Visuion - świeci naprawdę fajnie, barwa wydawała się przyzwoicie biała, a i samo oświetlenie drogi niezłe. Później założyłem ksenon (i to "tylko" 4300K), a Philipsy powędrowały na drogowe, więc mam teraz proste porównanie. Wnioski? Blue Vision w konfrontacji z ksenonem jest po prostu żółty i nic na to nie da się poradzić, tak jak z każdą inną żarówką tego typu.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: nie chcąc wydawać kasy na ksenon założyłbym dobrą żarówkę halogenową, np. Blue Vision, czy inną, ale konkretnej firmy i po sprawie. Światło będzie bielsze niż przy tradycyjnej, a jakość oświetlenia bez porównania. Na pewno nie kombinowałbym z różnymi wynalazkami, które niby fajnie świecą jak chodzi o barwę, ale jakość tego światła jest mizerna, zwłaszcza w deszczową noc.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam blue vision jezeli to w czyms pomoze, ale nie spodziewaj sie ze beda swiecily identycznie jak ksenon. Mimo to efekt i tak jest ciekawy, ja jestem zadowolony.

http://img237.imageshack.us/img237/9199/avako1.png

Przedni napęd jest dla dziewczynek. . . :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pozostały po zakupie ksenonów, więc przełożyłem - co będą się marnować. Układ naprawdę godny polecenia - świecą pięknie, jak walnę w nocy długie, to mam dzień przed maską!

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich!!!!!!!!!!!

Jestem tu nowym czytelnikiem dlatego z góry przepraszam jak moje komentarze nie dojdą tam gdzie trzeba.

Sprawa tych xenonów w e36;teraz w gazetce bmw trends opisują efekt działania taiwańskich podrób xenon hid całkiem dobrze wypadaja, moge to potwierdzic bo mam też takie standardowe 4300k tzn tak jak seryjne w innych modelach warunkiem jest lampa soczewkowa

Obecnie E36 325 touring

Kiedyś E36 325 coupe

E39 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy orientuje sie ktos z was gdzie można zakupić np.nowy odbłyśnik do lampy z modelu e36.wiem, że jest rozbieralna na części pierwsze kloszy jest od groma ale niestety pozostałości nigdzie nie widziałem.Bardzo prosze o jakąś oferte.Dziekuje

Obecnie E36 325 touring

Kiedyś E36 325 coupe

E39 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bluevision to tez kupilem milo ze spotkalem sie nie raz z przypadkami ich przepalenia juz po miesiacu ,ale u mnie jak na razie miesiac chodza normalnie:)a co do ksenonow to zastanawiaja mnie urozmaicone ceny ich zestawow na allegro,powiedzmy 2 zestawy o tych samych parametrach,jeden np za 299zl a drugi za 420zl,jak odroznic tutaj tandete od czegos w miare porzadniejszego?
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kolego!

ja kupiłem za 300 zł róznica cen polega chyba na pazernosci handlujących bo 99% jest takich samych śmieszna nazwa HID XENON ma te zestawy w trzech autach-w każdym soczewka i sprawują sie super ten artykuł w bmw trends to potwierdził wiec można zaryzykować i wydać 300zł oczywiście nie wygłupiaj sie w jakieś 1200k w kolorze jakiegoś śmiesznego fioletu który kojarzy mi sie z tuningowcami z teamu calibra.

POMIJAM OCZYWIŚCIE CENY ORYGINALNYCH KTÓRE SĄ DUŻO DROŻSZE

Obecnie E36 325 touring

Kiedyś E36 325 coupe

E39 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dolacze sie do tematu HID, wlasnie co przeczytalem artykul w BMW trends na ten temat i postanowilem ze sobie takie swiatla zaloze, zastanawia mnie fakt tych soczewek, bo mam zwykła lampę bez nich, w artykule pisze że soczewka musi byc, co o tym sadzicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kolego!

ja kupiłem za 300 zł róznica cen polega chyba na pazernosci handlujących bo 99% jest takich samych śmieszna nazwa HID XENON ma te zestawy w trzech autach-w każdym soczewka i sprawują sie super ten artykuł w bmw trends to potwierdził wiec można zaryzykować i wydać 300zł oczywiście nie wygłupiaj sie w jakieś 1200k w kolorze jakiegoś śmiesznego fioletu który kojarzy mi sie z tuningowcami z teamu calibra.

POMIJAM OCZYWIŚCIE CENY ORYGINALNYCH KTÓRE SĄ DUŻO DROŻSZE

 

czyli najlepiej byloby ok 4300K? to byloby porzadne biale swiatlo?a ile ty dales za montaz?bo u mnie ok 70zl trzeba liczyc

"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie ksenony za 300zł i świecą już bez problemu ponad pół roku. Barwę światła mam 6000K brat ma 4300K i tak jest za niebiesko a tak za żółto. Najlepiej jakby trafić na barwę 5000K bo takie widziałem.

 

Mój brat ma ksenon w lampie bez soczewki i oślepia innych zwłaszcza gdy popada deszcz, ale jeździ już tak ponad rok i nikt się nie czepiał. Zastanawia się nad zmianą lamp na soczewkowe, jakby ktoś chciał się zamienić to wiadomość na priv :)

 

Ja u siebie mam z soczewką świecą super, miałem dwie kontrole policyjne i nic nie mówili o światłach. Jak jechałem na przegląd to wsadziłem zwykłe H1. Pozdrawiam

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak np chcialbym 4300k to beda mialy odcien zoltego?ile za montaz u waS?

Siemka kolego kup sobie 6000k sa naprawde dobre kolor światła masz jak oryginalne najnowsze lampy ksenonowe a montujesz sam jest instrukcja i jest naprawde łatwo zwykła probóweczka tylko żebys wiedział który z kabelków jest plus i to wszystko tylko jeśli nie masz soczewki to kicha wygląda wtedy to jak jadące ufo proponuje zakup uzywek oryginalnych lamp np bosch zkw natomiast podróby depo odbadają

Obecnie E36 325 touring

Kiedyś E36 325 coupe

E39 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie,mam lampy soczewkowe i kupilbym 6000k (ty takie masz nie?) ale nie jestem przekonany co do montazu,tam sa te przetwornice czy cos (zastanawia mnie czemu za montaz biora ok 100zl skoro to trwa ok 15minut :think: ).teraz na swiatlach mijania mam philipsy bluevision H1 i ciekaw jestem czy moglbym je naprawde przelozyc bez zadnego problemu na swiatla dlugie czy nie bardzo?
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam możesz zamontować.

Nawet jak pomylisz bieguny to nie powinno się nic stać. Ja byłem ciekaw co się stanie i podłączyłem na próbę odwrotnie i po prostu nie zadziałały.

Jedynym problemem jest umieszczenie przetwornic i przykręcenie ich żeby nie latały luzem. Jak wymieniałeś u siebie zwykłą żarówkę to z tym też sobie poradzisz, pozdrawiam :)

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.