Skocz do zawartości

Spalanie E30 316i M40


Chopek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

chce kupic znowu E30, tym razem czarne Coupe.

Ile to pali w mieście przy optymalnej jeździe, czyli nie tak jak dziadek i nie tak jak tylko sie szybko da :)

 

Dlaczego 316? Hmmm wiekszość 2 litrowych, czy 2,5litrowych silników to takie strupiałe silniki ze te 1.6 czy 1.8 lepiej chodza od nich. mialem żwawe 1.8 kiedys w e30 i bylem z niego zadowolony, a teraz jeden kumpel ma 325, drugi 320 w gazie i szczerze to nie idzie, omega 2.0 136koni ktora swoje wazy biore obydwie beemki z zapasem... po co mi taki trup, a tak to zadbane 1.6 w benzynce by bylo ciekawe. wyscigówka to nie bedzie ale za 5000 bedzie zadbana :)

 

wiec moje pytanko brzmi ile naprawde pali M40 1.6.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam niestety ten silnik w e36 spalanie w miescie kolo 10-11 w trasie 7 przy dosc "spokojnie dynamicznej" jezdzie ale e30 chyba jest lzejsza wiec moze bedzie mniej-w sumie porowanie jest takie ze jak miales juz taka z 1.8 to tu spalanie bedzie zasadniczo takie sam-tyle ze osiagi lekko nizsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

chce kupic znowu E30, tym razem czarne Coupe.

Ile to pali w mieście przy optymalnej jeździe, czyli nie tak jak dziadek i nie tak jak tylko sie szybko da :)

 

Dlaczego 316? Hmmm wiekszość 2 litrowych, czy 2,5litrowych silników to takie strupiałe silniki ze te 1.6 czy 1.8 lepiej chodza od nich. mialem żwawe 1.8 kiedys w e30 i bylem z niego zadowolony, a teraz jeden kumpel ma 325, drugi 320 w gazie i szczerze to nie idzie, omega 2.0 136koni ktora swoje wazy biore obydwie beemki z zapasem... po co mi taki trup, a tak to zadbane 1.6 w benzynce by bylo ciekawe. wyscigówka to nie bedzie ale za 5000 bedzie zadbana :)

 

wiec moje pytanko brzmi ile naprawde pali M40 1.6.

 

Pozdrawiam

 

 

hehehe no jasne lepiej jezdzic klepiacym M40 :) - jezeli uzyjesz szukajki to zobaczysz ze 99% problemow opisywanych na forum zwiazanych z silnikami dotyczy wlasnie M40 :) - no ale po twoim poscie widze ze nie jezdziles nigdy zdrowym m20 ani go nie slyszales. M40 sie wystrzegaj - juz lepiej poszukaj sobie m10 - silnik nie do zabicia - podobnie jak m20 i m30.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

osluchalem sie ze te starsze bez wtrysku nie ida :roll:

pozatym myslalem ze nowsze = lepsiejsze...

 

jak mialem kiedys m40 1.8 to z opini na forum wychodzilo ze jedni lubia m10-m20 a inni m40, opinie byly podzielone.

 

wiec proponujecie nie pakowac sie w m40?

co sie najczesciej jebie i ile kosztuja naprawy?

 

w moim m40 mialem problem z obrotami po odpaleniu na cieplym silniku i wtedy nikt nie znał na to sposobu... rowniez tylko benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.