Skocz do zawartości

obnizanie e36


BMW Maniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

chcialbym Was prosić o podeslanie fotek e36 coupe na roznym obnizeniu. zalezy mi na 60/40, 50/30, 45/30. Jezeli macie tak obnizone bmw piszcie prosze jak sie Wam jezdzi bo ja zastanawiam sie nad obnizeniem 60/40 z wymiana przednich amorow i nie wiem jak to bedzie jezdzilo. od razu zapytam bo ostatnio nie dostalem konkretnej odpowiedzi jakie jest maksymalne mozliwe obnizenie e36 coupe na seryjnych amorach?? i jeszcze jedno, jakie najszersze felgi (17") wejda do e36 coupe bez poszerzania nadkoli z tylu: 9", 9,5", 10".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc !!! ja mam wsadzone 60/40 przy amorkach m-technik. Amorki sa do wymiany. Jezdze na felgach 8.5 x18 i opony 215/35/18 i naprawde nie jest zle. Amorki w najblizszym czasie do wymiany jednak pierwsze co musze zrobic to zamontowac nowy zderzaczek bo poprzedni M3 ktos sobie przywlaszczyl. Jak tylko zaloze zderzaczek cykne sesyjke mojej lali ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.. co do obnizenia 60/40 przy oponkach 215/35/18 to przod siedzi troche za nisko ( bardzo maly przeswit pod autem, trzeba uwaznie jezdzic, sam mialem problemy z wjechaniem do mnie z ulicy na ogrod a wjazd nie jest bardzo pochylony ;) ) Mysle ze przy oponkach 225/40 lub 225/45 bylo by ok ale wyglad juz nie ten ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze da sie spokojnie zalozyc 9 - 9,5 cala felge bo widzialem takie e36 bez poszerzen ale ET musi byc duze. co do obnizenia mysle ze zostane przy 45/30 na orginalnych amorkach chyba ze przednie beda do wymiany wtedy moze 60/40 ale boje sie tych podjazdow i kraweznikow czy tez progow. ma ktos moze obnizona e36 50/30 bo wiem ze eibach mial takie sprezyny do niej?? prosze o fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam co koledzy napisali to krew mnie zalewa... przeszedlem całą drogę obnizenia mojej malej i jakie wysunely mi sie wnioski ??

1 DO OBNIżONYCH SPRężYN BEZWZGLęDNIE ODPOWIEDNIE AMORTYZATORY. Jak obniżacie i jezdzicie na serii samochod robi sie kompletnie nieprzewidywalny na nierownosciach -skacze dobija (przy nowych bilsteinach b4 ktore niby to sa uwazane jako calkiem niezla amorki)

2 Amortyzatory MUSZA byc dobrane do sprezyn chyba , ze lubi ktos druciarstwo i jak widze , ze ktos doradza na forum zmiane sprezyn bez amorkow to jest to na pewno osoba ,ktora NIGDY nie jezdzila tak skaleczonym samochodem!!!

3 Jak wymieniac , zeby obnizyc żelastwo to tylko w kompletach sprezyny + amory!!!

4 Jak wymieniac , zeby lepiej i stabilniej mial sie samochod prowadzic to najlepiej kupic same konkretne amorki np. bilstein b6 z mozliwoscia utwardzenia ich do stanu jak w b8 przy zachowaniu standardowej wysokosci.

KUPUJAC SAME SPREZYNY NARAZACIE SIE NA DODATKOWE KOSZTY (ROBOTA W KONCU TEZ KOSZTUJE)

Wystarczy spojrzec ile na allegro ludzi sprzedaje obnizone sprezyny (ciekawe czy odzyskaja pieniadze ktore w nie wlozyli) ufffffffff ale se pojechalem...

Bad toys 4 Bad boys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam co koledzy napisali to krew mnie zalewa... przeszedlem całą drogę obnizenia mojej malej i jakie wysunely mi sie wnioski ??

1 DO OBNIżONYCH SPRężYN BEZWZGLęDNIE ODPOWIEDNIE AMORTYZATORY. Jak obniżacie i jezdzicie na serii samochod robi sie kompletnie nieprzewidywalny na nierownosciach -skacze dobija (przy nowych bilsteinach b4 ktore niby to sa uwazane jako calkiem niezla amorki)

2 Amortyzatory MUSZA byc dobrane do sprezyn chyba , ze lubi ktos druciarstwo i jak widze , ze ktos doradza na forum zmiane sprezyn bez amorkow to jest to na pewno osoba ,ktora NIGDY nie jezdzila tak skaleczonym samochodem!!!

3 Jak wymieniac , zeby obnizyc żelastwo to tylko w kompletach sprezyny + amory!!!

4 Jak wymieniac , zeby lepiej i stabilniej mial sie samochod prowadzic to najlepiej kupic same konkretne amorki np. bilstein b6 z mozliwoscia utwardzenia ich do stanu jak w b8 przy zachowaniu standardowej wysokosci.

KUPUJAC SAME SPREZYNY NARAZACIE SIE NA DODATKOWE KOSZTY (ROBOTA W KONCU TEZ KOSZTUJE)

Wystarczy spojrzec ile na allegro ludzi sprzedaje obnizone sprezyny (ciekawe czy odzyskaja pieniadze ktore w nie wlozyli) ufffffffff ale se pojechalem...

 

Nic dodać nic ująć :clap: Jak obniżać to z amortkami i nie robić druciarstwa. Ja mam tylko -20 mm i mam Bilsteiny B8 Sprint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obnizam jednak 60/30 bo chce do tylu felge 9 cali et24 wiec zeby bylo wieksze prawdopodobienstwo ze nie bede musial poszerzac. a tak na marginesie ile moze kosztowac poszerzenie tylu w e36?????

 

wracajac do sprezyny... obnizam tak i raczej sie nie boje jazdy na takim zawieszeniu bo u mnie w rzeszowie po ktorym sie tylko poruszam znam kazda dziure ale i kazdy objazd a drogi wciaz sie tu naprawia takze mysle ze warto dla wygladu. mi sie tak niesamowicie podoba wiec zostaje przy 60/30 aczkolwiek dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 / 40 to wg mnie kompletna gleba fajnie to wyglada ale... zastanow sie nad tym bo nasze drogi to nie tylko osiedlowe progi zwalniajace , to rowniez koleiny , na ktorych latwo zostawic miske olejowa i nie tylko... :roll:

60/40 to jest gleba :?: to chyba jeszcze gleby nie widziałeś... ja mam taki zawias i wydaje mi sie że moge startować w rajdach enduro... :mrgreen:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 / 40 to wg mnie kompletna gleba fajnie to wyglada ale... zastanow sie nad tym bo nasze drogi to nie tylko osiedlowe progi zwalniajace , to rowniez koleiny , na ktorych latwo zostawic miske olejowa i nie tylko... :roll:

60/40 to jest gleba :?: to chyba jeszcze gleby nie widziałeś... ja mam taki zawias i wydaje mi sie że moge startować w rajdach enduro... :mrgreen:

Ja tam sie nie ścigam , ale pozostaje mi czesto taka doza niepewnosci ... czy oby zmiana pasa ruchu w koleinach nie zakonczy sie kosztownie :roll: Takie póki co mamy drogi a mam raptem obnizenie -40/-15

Bad toys 4 Bad boys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem , drogi polskie jakie sa takie sa. Ja jezdzac na zestawie 60/40 i 215/35 R18 draga z koleinami musze jechac lewymi kolami na srodkowej linii a prawymi na szcziecie koleiny. Problem pojawia sie gdy z naprzeciwka jedzie TIR i wtedy musze wjechac w koleiny co czesto sie konczy tarciem podwozia o asfalt ( jednak zafundowalem sobie oslone miski olejowej:] )

 

Jak chcesz moge jutro zmierzyc jaki mam przeswit pod miska olejowa bez oslony i jaki jest przeswit pod progiem zaraz za przednim kolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Ja mam moja e36 obnizona 60 / 40 -komplet sprezyny i amory. Wysokość w najniższym punkci od asfaltu to ok 8cm. Uwazam ze jest to maksymalne obnizenie jaki mozna sobie zafundowac w polsce zeby miec tak na 95% pewności dojedzie sie w planowane miejsce be zawisniecia na koleinach.

Jesli chodzi o koleiny to z przodu mam troche weższe opony 215/45/17 ale i tak musze jezdzic albo kolami w najwyższym punkcie albo jade jak na torach. Z tylu szerokosc opony raczej wiekszego znaczenia na koleinach nie ma (przynajmniej nie zauwazylem u mnie a mam 235/40/17

 

Przy obizeniu trzeba miec pod uwaga to ze po pierwsze miska olejowa jest zagrożona a po drugie to ze katalizator można mocno uszkodzic a nie jest tani. Ja wlasnie raz tak przyhaczylem ze teraz mam caly pokiereszowaną obudowe i lata -jest do naprawy/wymiany/

 

 

Ale i tak warto :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Problem pojawia sie gdy z naprzeciwka jedzie TIR i wtedy musze wjechac w koleiny co czesto sie konczy tarciem podwozia o asfalt ( jednak zafundowalem sobie oslone miski olejowej:] )

 

Kolego a jakie koszta twojej oslony?? :8) Chetnie cosik takiego samego bym se fundnal :idea: :wink:

Bad toys 4 Bad boys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.