Skocz do zawartości

jakie spalanie powinna mieć E46 320d 150 KM automat???


SARACEN

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby moja wzieła 9l to się musze starc, po mieście ok 8, teraz wróciłem z Węgier zrobiłem prawie 1000km i wyszła 7.1 (na kompie 6.2) 4 osoby i bagażnik po dach (kombi) a troche sie śpieszyłem ;-). Jak pali 9l to albo coś nie tak albo sie trzeba postarac i ostro cisnac.[/code]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na trasie notuje lekko 8-8,5 l/100km bez obciążenia i pasażerów a ostatnie wyniki z cyklu mieszanego (ale raczej delikatna jazda) to 9,2-9,5 l/100 km, coś jest nie tak............. Auto ma regenerowaną turbinę może tu jest przyczyna......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przem-ek.... zdradz mi tajemnice spalania na poziomie 8-8,5l w miescie??? Pchasz auto w korkach??? Smiac mi sie chce jak piszecie o takim spalaniu w automacie i tym silniku...

 

 

Nie ukrywam ze czasami lubie przycisnac i wtedy spalanie mam na poziomie 10,0 - w miescie przy czym zaznacze ze auto jest po wszelkich diadnostykach i nic mu nie dolega...

 

Kiedys znajomy mówił ze jego Avensis 1.8benz 03r. pali w miescie 8,5l ..prawie uwierzyłem... pare dni pozniej wsiadam do tego auta jako pasazer i co.....??? na kompie srednie spalanie 11,3... heh niezle sie usmialem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320td, M47N

- miasto, korki i czasami mocne pocisniecie z klima non-stop: od 7,5 do 9,5l/100 (3 tankowania testow)

- trasa ponizej 150km spalanie na poziomie 5,5-6l/100 :)

- jazda extremalna, 1 tankowanie scigalem sie z kazdym na swiatlach spalanie w okolicy 10-12l/100 :)

 

MANUALNA, 5 biegowa skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszą koledzy spalanie na poziomie do 8,5 w mieście nie jest niczym szczególnym :8)

Często używam tempomatu, który przy automatycznej skrzyni bardzo optymalizuje spalanie. W odróżnieniu od innych automatów ten pozwala także efektywnie hamować silnikiem, co ma także znaczący wpływ na spalanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.