Skocz do zawartości

Śląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana oleju, płynów, filtrów, wyważanie/wymiana opon

 

Zabrze - Grzybowice , chyba ulica Szczecińska

 

Rodzinny interes, dowiedziałem sie o nim od taksówkarza. Gorąco polecam! Jeżdze tam od paru już lat i nigdzie nie robia tak dobrze w tak przystepnych cenach.

 

Wymiana tłumików, zawieszenia, geometria kół

 

Zabrze - Mikulczyce Szczescie Ludwika

 

Coś nie tak z tłumikiem, jade do nich. Wymiana koncówek drążków? Jade do nich. Ceny w granicach rozsądku.

 

Maja tez serwis opon i olej rowniez wymieniaja , ale ja u nich tego nie robie. Przyzwyczajenie do rodzinnego interesu powyżej.

 

 

Elektromechanik - Piotr Dyllong

 

Zabrze - Myśliwska 67

 

Facet robi powoli ale dokładnie, jezdził do niego mój ojciec, jezdze i ja. znany zabrzańskim taksówkarzom (niejednego tam juz widzialem)

 

Założy instalacje radiową, naprawi alternator . Normalka. Ceny przystepne, zrobi to co jest możliwe do zrobienia w jego zakresie

 

_____________________________________________________________________________________________

 

 

Niestety mechanika czy typowego warsztatu samochodowego, którego mógłbym z czystym sumieniem polecić, jeszcze nie znam. Wciąż poszukuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wymiana tłumików, zawieszenia, geometria kół

 

Zabrze - Mikulczyce Szczescie Ludwika

 

Coś nie tak z tłumikiem, jade do nich. Wymiana koncówek drążków? Jade do nich. Ceny w granicach rozsądku.

 

Maja tez serwis opon i olej rowniez wymieniaja , ale ja u nich tego nie robie. Przyzwyczajenie do rodzinnego interesu powyżej.

 

 

Elektromechanik - Piotr Dyllong

 

Zabrze - Myśliwska 67

 

Facet robi powoli ale dokładnie, jezdził do niego mój ojciec, jezdze i ja. znany zabrzańskim taksówkarzom (niejednego tam juz widzialem)

 

Założy instalacje radiową, naprawi alternator . Normalka. Ceny przystepne, zrobi to co jest możliwe do zrobienia w jego zakresie

Potwierdzam. Sam robiłem tłumiki u tego pierwszego we wszystkich autach i było ok.

Elektryk naprawdę pierwsza klasa.

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam warsztat z Tarnowski Gór ul.Powstańców Śl 18 606-532-913 Witek szef jest maniakiem marki BMW i sam naprawia nasze bryczki ludzi ma do pomocy to sie ceni bo jak szef sam robi auta to nie ma reklamacji a o to tu chodzi genialny koles zrobi każdą bmke i oczywiście w dobrej cenie na juz znakomita renomę w Tarnowskich Górach :grin: polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zawsze korzystałem z usług M-Auto zbliża mi się przegląd samochodu ale czytająć wypowiedzi mam mieszane uczucia do którego zakładu jechać m-Auto czy do tego w mysłowicach?? tym bardziej że będę chyba zmuszony wymienić świece żarowe może ktoś ostatnio odwiedzał w/w serwisy i ma jakieś nowe opinie ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysłowice zdecydowanie odradzam! M-AUTO POLECAM!!!!!!! Serwisuje w M-Auto swoją Betinke juz 3 lata i nigdy sie nie zawiodłem, wczesniej serwisujac po roznych warsztatach jezdzilem do poprawek tego nie mialei tamtego nie mieli a odkąd serwisuje w M-AUTO problemy z samochodem sie skończyły. Miałem w M-auto wymieniana głowice, swiece zarowe i samochodzik chodzi jak marzenie! zreszta w Mysłowicach jeżeli myslimy o tym samym serwisie to ja im nie zaufam nigdy - dlaczego? Daj cynk na PW to napisze pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A niby dlaczego na PW? Boisz się, że ktoś mógłby Cię podać do Sądu za rozsiewanie nieprawdziwych informacji na temat BM Cars? Prosimy na ogólnym, może uratujesz więcej userów od "partaczy". Uprzedzam lojalnie, że rozgrywek pomiędzy warsztatami nie będę tutaj tolerował! Jak masz coś do napisania to na ogólnym, a nie "szeptanie po kątach"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK BMCARS To cwaniki i oszuści!!!!!! mogą mnie oddać do sądu :) zaden problem :) oczywiści jeżeli znajda dowody na to że napisałem nieprawdę :)

Bo ja mam mase dowodów na to że okłamują klientów M-AUTO!!!!!!!!! Wydzwaniając do nich i podając kłamliwe informację że niby M-Auto zmieniło siedzibę CO JEST NIERPAWDĄ I KŁAMSTWEM :) czekam na pozew...

 

ale oczywiście jak ktos chce jezdzić do BMCARS to prosze bardzo ja napisalem wszystko co mialem do napisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
OK BMCARS To cwaniki i oszuści!!!!!! mogą mnie oddać do sądu :) zaden problem :) oczywiści jeżeli znajda dowody na to że napisałem nieprawdę :)

Bo ja mam mase dowodów na to że okłamują klientów M-AUTO!!!!!!!!! Wydzwaniając do nich i podając kłamliwe informację że niby M-Auto zmieniło siedzibę CO JEST NIERPAWDĄ I KŁAMSTWEM :) czekam na pozew...

 

ale oczywiście jak ktos chce jezdzić do BMCARS to prosze bardzo ja napisalem wszystko co mialem do napisania.

 

Przepraszam ale co to ma wspólnego z ich fachowością jako mechaników? Jak Ci przeszkadza że stosują zasady nieuczciwej konkurencji to zawiadom Prezesa UOKiK. Podejrzewam, że dla wielu forumowiczów, to jak się rozstali z poprzednimi kolegami nie jest istotne. Istotne jest zaś jak naprawiają samochody. Natomiast Ty oprócz epitetów pod ich adresem nie podałeś żadnych konkretów. Dlatego jeśli masz coś do dodania to proszę, ale fakty nie kalumnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biznesie rozstania i perypetie są różne. Troche za bardzo sie emocjonujecie nie koniecznie swoimi sprawami moim zdaniem.

 

Czy ktoś zrezygnował z zakupu Porsche czy wozidła od VW tylko dlatego, że firmy mniej czy bardziej uczciwie połączyły się (nie w tą stronę, w ktorą planowano)? Nie, bo jaki to ma związek z produktami, jakie oferują.

 

Ja tez jestem zdania ze liczy się jakość obsługi i fachowość, a nie relacje pomiędzy mechanikami czy właścicielami warsztatów. To ich sprawa i ja w to nie wnikam osobiście, a dobieram warsztaty wedle własnych doświadczeń czy opisów na forum (polecane / nie polecane). Na BMCars jeśli chodzi o ich fach nikt złego słowa jeszcze nie napisał - to tak dla podsumowania tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie M-Auto ostatnio też mocno zawiodło.

 

Pojawiło się dziwne wycie pod maską, bez sprawdzana dogłebnego okreslili że alternator. Zaproponowali regeneracje - zgodziłem się. Telefon że jest gotowe, przyjechałem, zapłaciłem, odebrałem... i nic się nie zmieniło, jak wyło tak wyje. Z tym że ja jestem 800 PLN z groszami w plecy.

 

Niemniej na plus sytuacji, twierdzą że wymienili regulator napięcia który jest normalnie w moim alternatorze niewymienny (tylko nowka 4200 PLN w ASO). Tak więc jeśli to prawda (nie zauważyłem różnicy jakieś szczególnej), a zakładam że tak, nie domagałem się od nich zwrotu kosztów za nieusunięcie usterki.

 

PS. Wycie nie było spowodowane przez alternator, jak się później okazało. Po alternatorze zdiagnozowali mi pompe wspomagania (5600 PLN nowa). Gdybym sie zdecydował przedwcześniej na zakup, byłbym znowu w plecy.

 

 

Zodiac proszę napisz kiedy byłeś w M-Auto zdiagnozować w/w usterkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie M-Auto ostatnio też mocno zawiodło.

 

Pojawiło się dziwne wycie pod maską, bez sprawdzana dogłebnego okreslili że alternator. Zaproponowali regeneracje - zgodziłem się. Telefon że jest gotowe, przyjechałem, zapłaciłem, odebrałem... i nic się nie zmieniło, jak wyło tak wyje. Z tym że ja jestem 800 PLN z groszami w plecy.

 

Niemniej na plus sytuacji, twierdzą że wymienili regulator napięcia który jest normalnie w moim alternatorze niewymienny (tylko nowka 4200 PLN w ASO). Tak więc jeśli to prawda (nie zauważyłem różnicy jakieś szczególnej), a zakładam że tak, nie domagałem się od nich zwrotu kosztów za nieusunięcie usterki.

 

PS. Wycie nie było spowodowane przez alternator, jak się później okazało. Po alternatorze zdiagnozowali mi pompe wspomagania (5600 PLN nowa). Gdybym sie zdecydował przedwcześniej na zakup, byłbym znowu w plecy.

 

 

Zodiac proszę napisz kiedy byłeś w M-Auto zdiagnozować w/w usterkę...

 

Okolice II kwartału zeszlego roku. Nie pamiętam dokładnie, musiałbym poszukac daty na rachunku. Czemu pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voshon napisał

"Przepraszam ale co to ma wspólnego z ich fachowością jako mechaników? Jak Ci przeszkadza że stosują zasady nieuczciwej konkurencji to zawiadom Prezesa UOKiK. Podejrzewam, że dla wielu forumowiczów, to jak się rozstali z poprzednimi kolegami nie jest istotne. Istotne jest zaś jak naprawiają samochody. Natomiast Ty oprócz epitetów pod ich adresem nie podałeś żadnych konkretów. Dlatego jeśli masz coś do dodania to proszę, ale fakty nie kalumnie."

 

 

 

Zodiac napisz dokładnie kiedy a ja Ci to uzasadnię.

 

Okolice 15-20 kwietnie z tego co widze w historii. Uzasadniaj wiec :)

 

Byłeś w firmie M-AUTO jak wyżej napisałeś i mechanicy nie potrafili Ci zdiagnozować usterki... a Ci sami chłopcy pracowali w M-AUTO do ostatniego kwietnia dokładnie do 30 kwietnia a od 1 maja otwarli sobie swoja firmę BMCARS w Mysłowicach i tam auto Ci zdiagnozowali bez problemu i usunęli usterkę :)

Więc proszę wyciągnąć wnioski co do uczciwości obu warsztatów...

 

następnie voshon pisze

 

"Kolejna wizyta w M-Auto i kolejny pozytyw dla tego warsztatu. Tym razem wymiana klocków przód (Textar) z czujnikami plus diagnoza stanu zawieszenia po zimie oraz sprawdzenie turbosprężarki oraz zaworu EGR. Turbo posiada minimalny luz, prawie niewyczuwalny luz, dolot wolny od oleju. EGR jak panowie stwierdzili czyściutkie, delikatny osad z nagaru, nie warto było więc rozkręcać i czyścić bo nie było z czego Oby tak dalej panowie"

 

i w tym miejscu napiszę ja że z identycznym problemem trafiłem marcu do M-AUTO i rozmawiałem z SZEFEM M-AUTO i powiedział mi top samo co Tobie bo powiedział że kilka dni temu było E39 z takim samym problemem i nie mam się czym martwić. A mógł naciągnąć mnie na spore koszta.

uważam ze moja odpowiedz co do fachowości obu warsztatów jest satysfakcjonująca... i forumowicze wyciągną sami wnioski.

 

Reasumując... mechanik który w jednym warsztacie błędnie diagnozuje usterkę a za kilka dni diagnozuje ja bezbłędnie i usuwa, moim zdaniem nie jest godny zaufania!!!! A w M-AUTO pozostali prawdziwi fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ponownie wchodzic w szczegoly, ale musze wyprostowac to co napisales.

 

BMCars nie zdiagnozowalo poprawnie tej usterki, bo z nia u nich nie bylem (po prostu nie istnieli wowczas). Trafiłem do nich przypadkiem, właśnie poszukując alternatywy dla M-Auto po akcji z alterem. Z ciekawosci powiem szczerze.

 

W M-Auto moim autem zajmowal sie gosc, ktory na pierwszy rzut oka wiecej E65 reperowal, niz ja w zyciu widzilem. Moze mial zly dzien, moze strzelal, nie wiem, w kazdym razie ja za to placilem i niesmak pozostał. Tego człowieka w BMCars nie ma i nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Pavo E39 Szczerze to bawi mnie trochę Twoja krucjata przeciwko BMCars i takie gorące propagowanie M-Auto :mrgreen: Jesteś może na ich liście płac? :wink: Podejrzewam, że nie tylko ja mam co do tego dziwne odczucia... Prosiłem o fakty, dostałem teorię spiskową rodem z filmów o Jamesie Bondzie. Ja osobiście nie mam obu warsztatom nic do zarzucenia, w obu zostałem obsłużony wzorowo, usterki jakie były zostały naprawione. Jedynie odkąd serwisuje samochód w BMCars, to zauważyłem, że nieco mniejsze faktury dostaje za te same czynności, więc może tu jest pies pogrzebany :lol: :lol: Po raz kolejny tym samym potwierdzona została stara prawda, konkurencja wymusza obniżenie cen, na czym zawsze korzystamy :cool2:

W tym miejscu chciałbym, żeby ta jałowa dyskusja na temat wyższości warsztatu "A" nad warsztatem "B" uległa zakończeniu. Jeśli ktoś ma coś do dodania to proszę o konkrety, fakty, a nie snucie opowieści z krypty. Uprzedzam, że niezastosowanie się do mojej prośby zakończy się ostrzeżeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne ze jestem na liście płac M-AUTO figuruje jako James BOND :) To jest krucjata przeciwko nieuczciwości bo sam kiedyś trafiłem na nieuczciwego czlwieka. w postach wyżej podałem FAKTY ale ok Jezdzijcie sobie gdzie chcecie :) Ja wole zapłacić tyle ile trzeba ale mieć zrobione auto dobrze dlatego pozostanę wierny M-AUTO bo nigdy sie na nich nie zawiodłem. A jak ktos tak bardzo liczy złotówki to moze niech pomyśli nad Seicento ;) czesci do niego beda duzo tansze... taki zarcik :lol: A co do obu warsztatów sami się przekonacie na własnej skórze który jest lepszy serwisując swoje samochody.

 

POZDRAWIAM

 

MOD EDIT: Sprawdzasz moją cierpliwość ... Ostrzegam po raz ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-auto (Chorzow) moja historia.

 

Pod koniec ubiegłego roku podjechałem do nich z peknietym walem. Zaczelo sie juz na etapie szacowania wstepnych cen. Zdziwil mnie fakt iż za jedna poduszke pod silnik zawolali 600 tlumaczac ze niby poduszki pod silnikiem sa specjalne a do nich podpina sie wezyk na podcisnienie.

Silnik rozebrali wymienili wal z panewkami i poskladali wszystko do kupy. Na poczatku nei umieli auta odpalic (dzwonili mowiac ze maja z tym problemy i czy czasem nie mam jakiegos nieseryjnego immobilisera) po 3 tygodniach autko bylo do odbioru. Autko pieknie umyte czekalo na mnie przed serwisem (wielki + dla nich, tyle ze to jedyny +). Zostawilem u nich prawie 9000 zl. i pojechalem. minely 4 dni jak pojechalem do pracy i po 8 godzinach zapowietrzyl mi sie uklad paliwowy. Po rozebraniu pokryw i odpowietrzeniu auto odpalilo. spod wtryskiwaczy jednak lecial dym !!!. Od razu podjechalem do Mauto celem naprawy. Bez gadania wymienili miedzialne uszczelki pod wtryskami i jezdzilem dalej. 2 dni pozniej uklad znowu sie zapowietrzyl. tym razem zaholowalem do nich auto powiedzialem im co i jak, ze zaczelo sie to od rozbiorki silnika itd. Mowili tylko ze to moze byc cokolwiek i ze to nie ich wina. Odpwoietrzyli wtryski i odprawili z kwitkiem.

 

Od samego poczatku auto chodzilo jak mol. Nie chcialo wogole przyspieszac a ekonomizer wariowal. Podjechalem wiec do nich niech sprawdza co i jak nie gra na kompie i ewentualnie niech usuna bledy. Z ich diagnozy wyniko ze przeplywka jest do wymiany i ze trzeba przeprogramowac kompa pod nowe przeplywki. Zdziwil go fakt jak mu powiedzialem ze przeplywka jest juz pozmianowa i komp tez juz byl przeprogramowany. Nie wierze ze nie umieli tego poznac lub wale nie podpieli go do kompa.

Przeplywke wymienilem we wlasnym zakresie i nic sie nie zmienilo.

 

Podpialem wiec auto do kompa i katy wtrysku nie bardzo do siebie pasuja, nominal 4 a rzeczywisty 11 stopni. Widac nie wiedzieli jak ustawic odpowiednio pompe podczas montazu i dlatego mieli problemy z odpaleniem. Postanowilem juz nigdy do niech niezawitac. Niestety nie mam na to wszystko dowodow, tak rozegralbym sprawe zupelnie inaczej. pompa dalej sie zapowietrza podejzewam ze byla w nieprawidlowy sposob odpowietrzona.

 

Wg mojej oceny widza w kazdym jelenia i szukaja jak tylko na czymkolwiek zarobic wiecej robiac mniej. Szczerze nie polecam. gdybym nie sprzedzal z nimi cen rynkowych czesci to bym zaplacil jakies 30 % wiecej niz placilem. NIGDY WIECEJ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak naprawde silnik w dobrym stanie dostac nie jest latwo. Nigdy nie wiadomo co w nim siedzi a ceny za silnik w dobrym stanie zaczynaly sie od 4000. Do tego wymiana (jakies 2000) wiec za duzo bym nie zaoszczedzil. Liczylem na to ze serwis BMW wie co robi widac sie mylilem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie które, było juz tutaj poruszane, mianowicie, zna ktoś jakiś serwis z bielska Białej, ktory może polecić, tylko nie Sikora i nie żebyś sobie podjechał do tarnowskich gór nie masz daleko.

 

Znacie coś godnego uwagi...?, co myslicie o tym sevisie na bystrzańskiej ( droga na szczyrk ), ma ktoś jakieś doświadczenia...?

 

Z gory dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.