Skocz do zawartości

Pompa paliwa od poloneza w e30 i problemy


cygan20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam e30 318i i ostatnio padla mi pompa paliwa. Kupilem od znajomego dobra pompe do poloneza (za 250 zl rok temu kosztowala). Wsadzilem jednak auto dalej nie chce chodzic. Jak krece to nie odpala czasem juz jakby zalapuje jednak nic nie dziala. Pompa pracuje poprawnie slychac. Co moze byc przyczyna niedzialania auta ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom w Polonezach montowali bdb pompy albo bosch albo walbro tazke pierburgi - jezeli to pompa od poldka na wtrysku to jest jak najbardziej ok - sprawdz czy dobrze podlaczyles wezyki pod nia.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to e30 z lat przed '87 to pompa powinna działać. pomysł z przeszczepem z poloneza nie jest nowy i autor tematu nie jest tym, który przeciera szlaki. jest tak ze względu na jej kształt (odpowiednio wąska, co umożliwia montaż) i wytwarzane ciśnienie. ale chyba za nią kilkakrotnie przeplacileś (montuje się ją dlatego, ze jest tansza, a z tego co wiem tyle co napisałeś to wlaśnie kosztuje pompa do wąskiej lampy).

 

natomiast jesśli twoja e30 jest z późniejszych lat, no to sory - tam była pompa wewnętrzna, stosowana tylko w autach z silnikami m20, czyli e30 i e34 (nie wiem jak e28 i e21, ale pompy e34 w której był m20 i e30 z m20 są takie same - daję głowę, bo sprawdziłem). dla takiej pompy raczej nie ma zamiennika, nówka najtańsza coś koło 500 zł (tańszych nie kupuj bo nie trzymają ciśnienia).

 

poszukaj w moich postach jeśli masz e30 po '87 - mialem przygody z pompą i troche je opisywałem.

 

pozdr

 

ps: poldki z gaźnikiem mialy chyba pompę mechaniczną przy silniku a nie w baku, tak mi się coś kojarzy

 

może się przyda:

http://209.85.129.104/search?q=cache:sMOL4_hSQfQJ:www.fsocarteam.xip.pl/start/index2.php%3Foption%3Dcom_content%26do_pdf%3D1%26id%3D91+polonez+pompa+paliwa&hl=pl&ct=clnk&cd=17&gl=pl

 

takie jeszcze znlazłem:

http://mr25.webpark.pl/polonez/polonez.html

http://www.fct.xip.pl/start/index.php?option=com_content&task=view&id=91&Itemid=146

 

może coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i poldek na wtrysku ma tez pompe w baku - nie wiem o czym pisze sweet.

A ja osobiscie mam juz od roku u siebie pompe z allegro za 140 pln i chodzi ok = jedyny mankament to to ze ejst zdecydowanie glosniejsza od oryginlau, no ale jak sie kupi super pompki jakie robi walbro to tez halasuje :)

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady. Gdyby bylo za male cisnienie, to moglby sie dlawic przy gwaltownym przyspieszaniu.

A czy silnik przy kreceniu 'parska' tak, jakby juz prawie chcial odpalic, czy kreci i ani nawet drgnie? Ew. sprawdz, czy jest iskra na ktorejs ze swiec.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady. Gdyby bylo za male cisnienie, to moglby sie dlawic przy gwaltownym przyspieszaniu.

A czy silnik przy kreceniu 'parska' tak, jakby juz prawie chcial odpalic, czy kreci i ani nawet drgnie? Ew. sprawdz, czy jest iskra na ktorejs ze swiec.

jak by nie było iskry to by nawet nie parskal
orzełe34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i poldek na wtrysku ma tez pompe w baku - nie wiem o czym pisze sweet.

A ja osobiscie mam juz od roku u siebie pompe z allegro za 140 pln i chodzi ok = jedyny mankament to to ze ejst zdecydowanie glosniejsza od oryginlau, no ale jak sie kupi super pompki jakie robi walbro to tez halasuje :)

 

slyszalem ze od poldka 1.4 pasuje. mozesz mi linka podeslac jaka kupiles??

ja mialem nowa z cytryny ale wytrzymala tylko 16 miechow i czekam na reklamacje jusz 10 dni. fura stoi mocy nabiera ale tarcze zardzewialy.............

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie przesadzajcie , pompa paliwa ma pompowac paliwo, jedynym parametrem dyskfalifikujacym moze byc cisnienie paliwa, ale polonezowskie pompy sa mocne i maja duze cisnienie. szczegolnie te od trucka , montowane pod maska przy silniku (oczywiscie elektryczne). szukaj problemu gdzie indziej, moze rozrzad ci przeskoczyl???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze sprawdzil czy przebija paliwo przez regulator ciśnienia, bo to ze daje w ogóle jakieś ciśnienie jeszcze ni nie znaczy. być może pompa którą posiada autor wątku jest uszkodzona, bo pisze że ileś tam czasu temu ileś tam kosztowała... jeśli jest uszkodzona, albo od nowości ma taki defekt, ze daje za małe ciśnienie (bo takie też się zdarzają), to wtedy nie ma znaczenia, czy jest z e30, polneza czy nawet promu kosmicznego.

 

ja na twoim miejscu wypróbowałbym jeszcze jakąś inną pasującą pompę paliwa. w trakcie jak będziesz ją zdobywał to sprawdź z tym regulatorem; ściągnij wąż za nim i zakręć. jeszcze lepej by było, gdybyś zdobył nanometr żeby zmierzyć ciśnienie paliwa.

 

jeśli to zawiedzie, to za radami kolegów, szukaj usterki gdzieś indziej.

 

aaa!!! jeszcze sobie przypomiałem: sprawdź dokladnie przekaźnik pompy paliwa, bo wbrew niektórym opiniom, w tym wypadku także jest możliwe że jest w jakiś sposób uszkodzony.

 

do sarna1;

np o tym:

szczegolnie te od trucka , montowane pod maska przy silniku (oczywiscie elektryczne).

także pompy mechaniczne do gaźnikowych mają zdaje się napęd od silnika i są pod maską.

natomoast pompa, którą ja trzymałem w ręku (od wtryskowego poloneza) była innego kształtu niż ta z mojej e30 i nie udałoby sie jej zamontować (mam szeroką lampę, czyli po modyfikacji i z wewnętrzną elektryczną pompą). najwidoczniej jest kilka typów.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuel pressure checks (carburettor engines)

Fuel pump delivery pressure (engine idling) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0.1 to 0.3 bars

Fuel pressure checks (fuel injection engines)

Fuel system pressure (relative to intake manifold pressure)

3-Series (E30)

316i with M40/B16 engine . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3.0 ± 0.06 bars

318i with M10/B18 engine . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2.5 to 3.0 bars

318i with M40/B18 engine . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3.0 ± 0.06 bars

320i with M20/B20 engine (L-Jetronic) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2.5 to 3.0 bars

320i with M20/B20 engine (Motronic) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2.5 ± 0.05 bars

325i with M20/B25 engine . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3.0 ± 0.05 bars

5-Series (E28/”old-shape”)

All models . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2.5 to 3.0 bars

5-Series (E34/”new-shape”)

518i with M40/B18 engine . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3.0 ± 0.06 bars

All other models . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2.5 to 3.0 bars

Fuel system hold pressure . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2.1 bars

Fuel pump maximum pressure . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6.3 to 6.9 bars

Fuel pump hold pressure . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5.5 bars

Transfer pump pressure . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0.28 to 0.35 bars

 

jeżeli mechanik nie ma takich danych, to ja bym go także zmienił, tak jak tą pompę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.