Skocz do zawartości

Antena CB


januszmix

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Chłopcy i dziewczęta, gdzie montujecie w swoich E38 antenki CB??

Bo ja na szybko narazie kupiłem magnes,ale wygląda badziewnie i boję się o lakier. Znowu na mocowania stałe nie zabardzo jest miejsce. Chciałbym na tylną klapę ale strasznie wąskie są te szparki pod uchwyt nie wiem czy wejdzie. No i napiszcie gdzie w środku przymocowaliście radyjka, ja narazie trzymam je na podłokietniku.

 

Podzrowionka dla wszystkich CB maniaków , uważajcie na "miśki" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e32 wiec za bardzo nie odpowiem na Twoje pytanie ale jesli chodzi o kwestie montazu anteny i ochrony lakieru to ja u siebie tez mam na magnes i montuje ja na dachu a w miejscu w ktorym ja montuje mam naklejona taka okragla przezroczysta naklejke zeby mi sie lakier nie niszczyl. Zdaje egzamin w 100%.

 

A do reszty to macie wlasnei jakies fajne patenty na motaz CB w e32??

Podlacze sie pod autora :)

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Zastanawiałem się ostatnio nad założeniem CB w E38. Zależy mi na tym, żeby była to instalacja 'na stałe'. Myślę że odpowiednie miejsce na małe CB to ten schowek po lewo i w dół od kierownicy. Mam pytanie: jak zamocować na stałe antenę na tylnej klapie? Jaki uchwyt będzie odpowiedni? Próbował już ktoś czegoś takiego w swoim E38? Na magnes nie chcę zakładać, bo po pierwsze jest gorszy zasięg, a po drugie boję się, że odpadnie przy 'odpowiedniej' prędkości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowo moze byc montaz na klapie bagaznika czy to z lewej, czy z prawej strony, montaz na uchwyt SF-40. Z anten dobre wyroby ma president np modele hawaii 72 cm lub iowa 102 cm, ceny zblizone obu anten. Dobra jakosc wykonania i wizualnie wspolgra z autem, nie szpecą samochodu jak anteny dlugosci 160 cm.

Antena magnesowa hustler zamontowana na srodku klapy wytrzymuje 200 km/h. Zabezpieczyc lakier przy magnesie mozna na 3 sposoby: podkladka magnesowa, gumowa oslona na magnes - pod wymiar magnesu pasuje idelanie lub tez naklejajac na lakier kolko z samoprzylepnej bezbarwnej folii np takiej do owijania ksiazek.

Najpraktyczniejszy montaz radia po lewej stronie lub na tunelu srodkowym od strony pasazera.

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images23.fotosik.pl/112/d7244c76b164f0c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Tylna klapa - jest ok -mi się sprawdza bardzo dobrze pamiętajcie że przy CB i tak krótkich falach powierzchnia auta także pracuje na lepszy odbór - a w 7 ma co pracować :wink:

 

Miałem też antenkę Cobra na magnes - którą "przyklejałem" na tylnej klapie - do 200 km/h jej nie odrywało ale ponieważ nie chciało mi się jej co chwila chować przed złodziejami - zamontowałem stały uchwyt i do tego jakąś nierzucającą się w oczy dość krótką "włoszczyznę" na którą nikt nie zwraca uwagi

 

Na trasy mam 120 centymetrówkę - która całkiem dobrze daje radę ....ale niestety jak wjeżdzam do parkingów podziemnych haczę nią o sufity :doh:

 

Pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Ja również wrzuciłem radio tam gdzie tommo21 :)

 

 

http://img223.imageshack.us/img223/8739/2trasa.jpg

 

kabel mam przeciągnięty pod dywanem i pod kanapą do bagażnika. Antena to ML-145 na magnesie na środku klapy bagażnika, oczywiście na przezroczystej naklejce i nic się nie rysuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.