Skocz do zawartości

Blad airbag. Jak to zrobic?? Carsoft.


kisielkis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujący problem:

 

W moim aucie wystrzelily poduchy. :( Po malej stluczce. :(

Założyłem nowe cześci następujące:

- poducha kierowcy

- poducha pasazera

- sensor (ten pod lewarkiem hamulca)

- tasme (tą co idzie na kierownice)

- obydwa napinacze pasow

 

Nastepnie podpiolem pod kompa. Zkasowalem "niby" blad airbag po czym znowu sie pojawia. : bad battery connection

 

A kontrolka na desce rozdzielczej od airbaga wogule sie nie zapala.

Kontrolka od pasow zapala sie na chwile po czym gasnie.

 

Czy kontrolka na desce rozdzielczej powinna sie zaswiecac na chwile??

Czy wogule nie powinna swiecic??

Czy carsoft 6,5 wystarcza aby skasowac ten blad??

Pod kierownica znalazlem wejscie OBD.(takie prostokątne).

A jest gdzie moze wejscie takie okrągłe do bmw?? Bo kabel mam ale nie wiem jak z tym wejsciem??

No i jak podpinam kabel to przez ten interfejs(pudeleczko male z dwoma wyjsciamy na rs232 com) zawsze ma isc czy nie?? Czy moze do kasowania się podpina bez tego pudeleczka?? A moze ten interfejsik jest tylko do wtyczki na obd a do okrąglej juz nie?? I gdzie jest to okrągle wejscie w bmw 320d e46 2001r 136kucy no czy wogule jest.

A jak nie ma do OBD poradzi sobie z wszystkim??

 

A macie moze jakies linki do programow kture mozna by sciagnac i by dzialaly w 100%. Takie z witaminka. (carsoft czy cos takiego):)

 

 

Dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka jeśli masz wejście obd to okrągłego raczej nie bedziesz miał, ale sprawdz pod maską od strony pasażera tuż przy szybie. Co do podłączenia to to pudełeczko ( interfejs ) musi być zawsze podpięte i jak robisz test to przekręcasz stacyjke tak żeby kontrolki sie paliły.

 

co do kontrolki od pasów też tak mam zapala się po czym gasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napinacz pirotechniczny przy akumulatorze ( klemie + ) sprawdziłes ? on działa jako taki " wyłacznik". w twoim przypadku komunikujesz sie przez złacze obd - nie przez okragałe złacze diagnostyczne

ps: masz działajacego carsofta 6.5 ?

jak ja kocham m-powery !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napinacz pirotechniczny przy akumulatorze ( klemie + ) sprawdziłes ? on działa jako taki " wyłacznik". w twoim przypadku komunikujesz sie przez złacze obd - nie przez okragałe złacze diagnostyczne

ps: masz działajacego carsofta 6.5 ?

 

Sugerowalem to wczesniej ale napisal ze nie ma takiego wylacznika w BMW. :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carsofta sciagnolem z tego torrenta:

 

 

http://thepiratebay.org/details.php?id=3407679

 

Ale on jakos dziwnie dziala ale dziala :)

 

nalezy odpalac go poprzez ten plik: "CARSOFT65BMW.exe"

 

Djagnoze nim zrobilem i niby bledy kasuje. Ale brak pozadnego opisu, no i nie komunikuje mi się z wszystkim lecz tylko z niekturymi. Live data nawet dziala. :)

 

Macie moze jakies inne w pelni sprawne?? Albo podobne programy??

 

No i jak jest z kontrolką airbag?? Tak od poduchy?? Czy powinna mrugnać na początku czy wogule nie powinna się zapalac??

 

Bo od pasow to juz wiem. Dzieki za odp. Ale co z airbag??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie bede sie wypowiadal na temat tego wylacznika bo wiem ze go nie mam. Przynajmniej w mojej e46 go nie ma.

 

Ale czy ktos ma tutaj e46????

 

Jezeli tak to moglby mi powiedziec czy ta kontrolka od aurbag powinna sie zaswiecic przy starcie silnika(przekreceniu kluczykow) czy moze wogule nie powinna swiecic?????????????????????MRUGNĄĆ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu nie łaczy Ci wtyczka przy klemie pirotechnicznej(przecież auto mu odpala). Co do łacza odb o którym mowa oczywiście mozesz mieć łacze odb jak i ogkrągłe. Błędne jest twierdzenie ze nie mogą być dwa. W przejściowych rocznikach (z tego co pamiętam 98-00 lub01)występują te dwa złącza. Sprawdź sobie połączenie własnie z klemą pirotecniczą gdyż mozliwe ze coś Ci nie łączy bo sama klema jest zapewne sprawna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.