Skocz do zawartości

Blokada powypadkowa


n0nam3

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka blokada w bmw e36 ?? auto to bmw 323i , silnik nie uszkodzony auto uderzone lekko przodem chlodnicy nawet nie ruszylo ( ale wystrzelily poduchy ) Auta niestety nieda sie odpalic :( Po przekreceniu kluczyka kotrolki sie zapalaja ale gdy przekrecam kluczyk do konca to nic sie nie dzieje. Rozrusznik wogole nie kreci . Wie kos jaka jest przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imobilajzer w kluczyku mógł się zjebać weź drugi kluczyk jak masz.

I takowej blokady niema, ale możesz spróbować jeszcze z odłączeniem sensora poduszek który jest pod tylną kanapą, po to on przy dzwonie z wystrzelonymi poduszkami wyłącza silnik. Najlepiej odepnij od niego wtyczkę.

P.S. Jak będziesz chciał naprawiać poduszki to poniekąd mogę Ciebie pocieszyć, często zdaża się że sensor nie psuje się. (A jego koszt to ok 150 zł)

pozdr.

Tuning is not a crime it's a way of life!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak będziesz chciał naprawiać poduszki to poniekąd mogę Ciebie pocieszyć, często zdaża się że sensor nie psuje się. (A jego koszt to ok 150 zł)

pozdr.

 

A jak jest z tym w E46 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BorysKrystian dzieki za szybka odp. Wieczorkiem bede w garazu to odepne sensor i zobaczymy czy odpali. kluczyka drugiego niestety nie mam :( W samochodzie wszystko dziala ( szyby , centralny , nawiewy ,alarm ) Jedynie silnik nie chce odpalic( rozrusznik wogole nie kreci , lampki w liczniku nie przygasaja jak przekrecam kluczyk do konca.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to imobilajzer nie blokuje rozrusznika, mylisz się. U mnie niewadomo skąd przestał działać. Przekręcałem stacyjkę lampki wszystko działało prócz silnika. Rozrusznik się nie kręcił w żaden sposób nie odpalał, odłączyłem wszystkie odcięcia z alarmów i nic. Okazało się że jak włożyłem 2 zapasowy kluczyk wszystko było ok.

W M50 niema imobilajzera ale w M52 jest!!

Tuning is not a crime it's a way of life!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem tylze z e46. NIe ma jakotakiego wylacznika bezpieczenstwa.

 

Lecz w klemie do akumlatora jest tak iż jest stożkowy otwór i stożek ktury wkladamy w ten otwor. Czesto zdaża się tak iż ten stożek wypada. No i autko nie drgnie bo pradu brakuje. Kontrkolki beda swiecic, cos w silniku bedzie tykalo, ale rozrusznika nawet nie dygnie. Nalezy wcisnąc ten stożek najmocniej jak sie da i tyle.

 

To nie jest wylacznik pirotechniczny tylko zwykla wtyczka. Po prostu przy uderzniu wypada czasem.

 

Przypominam iz to jest w e46 a w 36 to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie chcę się mądrzyć ale cały czas opowiadasz ,że nie ma wyłącznika pirotechnicznego w e46 akurat mam ten sam model samochodu i ten stożek co wciszkasz i mówisz że czasami wypada właśnie jest pozostałością po wyłączniku niestety gdy wystrzeli jedynym ratunkiem jest wymiana 4 metrowego kabla dodam że dosyć drogiego a najprościej jest nabić stożek z powrotem żeby odpalić auto ale będzie pokazywać błąd kabla zasilającego pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam juz pisalem na forum na ten temat ale napisze jeszcze raz... koledzy o stozku na klimie i maja racje /to jest wylacznik piroteczniczny ktury odcina silnik/ najlepiej czolo stozku zpilowac wtedy glebiej wejdzie /w gniezdzie jest cpien co blokuje wejscie dobrze stozka/ trza mocno wcisnac kabel ze stozkiem i najlepiej wywiercic otwor i znitowac lub wkrecic srubke /nie piszesz jaki masz rocznik bo w starszych modelach moze tego nie byc ale jak masz poduchy to zapewne masz/ trzeba sprawdzic probowka czy caly czas dochodzi + na rozruszniku najlepiej w 2 .... jeden kreci drugi sprawdza.... :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.