Skocz do zawartości

Blokada powypadkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jest taka blokada w bmw e36 ?? auto to bmw 323i , silnik nie uszkodzony auto uderzone lekko przodem chlodnicy nawet nie ruszylo ( ale wystrzelily poduchy ) Auta niestety nieda sie odpalic :( Po przekreceniu kluczyka kotrolki sie zapalaja ale gdy przekrecam kluczyk do konca to nic sie nie dzieje. Rozrusznik wogole nie kreci . Wie kos jaka jest przyczyna??

Opublikowano

imobilajzer w kluczyku mógł się zjebać weź drugi kluczyk jak masz.

I takowej blokady niema, ale możesz spróbować jeszcze z odłączeniem sensora poduszek który jest pod tylną kanapą, po to on przy dzwonie z wystrzelonymi poduszkami wyłącza silnik. Najlepiej odepnij od niego wtyczkę.

P.S. Jak będziesz chciał naprawiać poduszki to poniekąd mogę Ciebie pocieszyć, często zdaża się że sensor nie psuje się. (A jego koszt to ok 150 zł)

pozdr.

Tuning is not a crime it's a way of life!!
Opublikowano
  • Autor
BorysKrystian dzieki za szybka odp. Wieczorkiem bede w garazu to odepne sensor i zobaczymy czy odpali. kluczyka drugiego niestety nie mam :( W samochodzie wszystko dziala ( szyby , centralny , nawiewy ,alarm ) Jedynie silnik nie chce odpalic( rozrusznik wogole nie kreci , lampki w liczniku nie przygasaja jak przekrecam kluczyk do konca.)
Opublikowano
sprawdz bezpieczniki , bo immo w e36 nie odcina rozrusznika , sensor po strzale tez nie blokuje silnika
Opublikowano

jak to imobilajzer nie blokuje rozrusznika, mylisz się. U mnie niewadomo skąd przestał działać. Przekręcałem stacyjkę lampki wszystko działało prócz silnika. Rozrusznik się nie kręcił w żaden sposób nie odpalał, odłączyłem wszystkie odcięcia z alarmów i nic. Okazało się że jak włożyłem 2 zapasowy kluczyk wszystko było ok.

W M50 niema imobilajzera ale w M52 jest!!

Tuning is not a crime it's a way of life!!
Opublikowano
  • Autor
Niestety odpiecie sensora nie pomogło :/ Kluczyka drugiego niestety nie posiadam :( Bezpieczniki wszystkie sa dobre. Ma ktos jescze jakies pomysły??
Opublikowano
Masz uszkodzoną stacyjkę albo rozrusznik. Sprawdź czy dochodzi napięcie do rozrusznika i czy wychodzi ze stacyjki. Oczywiście wszystko w pozycji kluczyka uruchamiającej rozrusznik.
Opublikowano
podepnij rozrusznik na krótko jak zapali to juz sam dojdziesz do reszty
POZDRAWIAM !!!
Opublikowano
  • Autor
tomect problem podbny, tylko u autora tematu rozrusznik kreci i odpala na 2 sekundy ... u mnie rozrusznik wogole niee kreci
Opublikowano
  • Autor
Akumulator jest nowy :)
Opublikowano
a czasami nie ma tam klemy która odcina napięcie przy wypadku?
Opublikowano
Puknij z wyczuciem oczywiscie (najlepiej czyms drewnianym)w rozrusznik.Jesli pomoze to wina szczotek.

Pozdrawiam faraon72

aujourd'hui, demain, toujours BMW

http://images29.fotosik.pl/57/241caa6004072ad7.jpg

Zobacz moja Bunie http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=223

Opublikowano

Mialem podobny problem tylze z e46. NIe ma jakotakiego wylacznika bezpieczenstwa.

 

Lecz w klemie do akumlatora jest tak iż jest stożkowy otwór i stożek ktury wkladamy w ten otwor. Czesto zdaża się tak iż ten stożek wypada. No i autko nie drgnie bo pradu brakuje. Kontrkolki beda swiecic, cos w silniku bedzie tykalo, ale rozrusznika nawet nie dygnie. Nalezy wcisnąc ten stożek najmocniej jak sie da i tyle.

 

To nie jest wylacznik pirotechniczny tylko zwykla wtyczka. Po prostu przy uderzniu wypada czasem.

 

Przypominam iz to jest w e46 a w 36 to nie wiem.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Nie chcę się mądrzyć ale cały czas opowiadasz ,że nie ma wyłącznika pirotechnicznego w e46 akurat mam ten sam model samochodu i ten stożek co wciszkasz i mówisz że czasami wypada właśnie jest pozostałością po wyłączniku niestety gdy wystrzeli jedynym ratunkiem jest wymiana 4 metrowego kabla dodam że dosyć drogiego a najprościej jest nabić stożek z powrotem żeby odpalić auto ale będzie pokazywać błąd kabla zasilającego pozdrawiam
Opublikowano
witam juz pisalem na forum na ten temat ale napisze jeszcze raz... koledzy o stozku na klimie i maja racje /to jest wylacznik piroteczniczny ktury odcina silnik/ najlepiej czolo stozku zpilowac wtedy glebiej wejdzie /w gniezdzie jest cpien co blokuje wejscie dobrze stozka/ trza mocno wcisnac kabel ze stozkiem i najlepiej wywiercic otwor i znitowac lub wkrecic srubke /nie piszesz jaki masz rocznik bo w starszych modelach moze tego nie byc ale jak masz poduchy to zapewne masz/ trzeba sprawdzic probowka czy caly czas dochodzi + na rozruszniku najlepiej w 2 .... jeden kreci drugi sprawdza.... :cool2:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.