Skocz do zawartości

[EXX] Czyszczenie zaworu EGR


tudm

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich też swego czasu zacząłem czyścić egr , bo tylko jego miałem w planie ale po stwierdzeniu w jakim stanie się znajduje on i cały dolot skończyło się na kompletnym czyszczeniu dolotu plus kolektora dolotowego . Wymieniłem też filtr odmy bo skoro już rozebrałem tyle z silnika wiec i tam zajrzałem . Co do zaworu egr po całkowitym zebraniu osadu wymyciu i osuszeniu , przyszła kolej na sprawdzenie czy on działa . Ja podłączyłem go pod kompresor (nie pytajcie jakiego cisnienia użyłem bo nie wiem - ale wystarczyło by trzpień wewnątrz się ruszył ) . Czyli wszystko ok. . Autko faktycznie jakby żwawsze - polecam takie zabiegi , bo w końcu zależy nam byśmy i my i nasze bunie dobrze się czuli (uważajcie przy czyszczeniu wnętrza egr byście go wewnątrz nie zadrapali a już na pewno nie trzpień ) miłej zabawy życzę wszystkim

siemka dla fanow BMW

HIGHLANDER 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Musze odświeżyć kotleta... :mrgreen:

Mam 530dA

Czy przez zapchany zawór EGR może występować taki objaw spadku mocy silnika do uzyskania 2,5 tys. obrotów? U mnie występuje taki efekt jakby lepszego przyśpieszania od momentu jak silnik wskoczy na wyższe obroty. Wyraźnie słychać jak dostaje kopa, czuć takie jakby szarpnięcie. Przy ruszaniu od zera z pedałem w podłodze silnik uzyskuje pełną moc dopiero na 3 biegu... Przez pierwsze dwa biegi jedzie taki jakby ospały, później normalnie przyśpiesza. Efekt pojawia się ponownie, gdy pozwolę aby obroty spadły do jałowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam chce wyczyscic egr,powiedzcie mi czy próbował juz ktos ten srodek??? http://allegro.pl/valvoline-egr-turbo-cleaner-czysci-zawory-egr-i2119819295.html

Jesli tak to jakie macie opinie na ten temat,bo mam w planach tym czycic egr ale nie wiem czy to kolejny tani trick reklamowy??

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Odswieze temacik troszke inne mam pytanie dzis czyscilem egr i zapomnialem podpiac wezyk po przejachniu 30km wyskoczyla mi kontrolka o porszeniu wartosci spalin :mad2: kaplem sie ze wezyk zapomnialem podpiac wiec go podpielam jak wrocielm do domu podjelem pod inpe i tam zadnego bledu nie bylo,moje pytanie brzmi czy cos sie stanie jak bede jezdzil wydaje mi sie ze nic ale moze komp w jakis tryb awaryjny wejsc ?cos sie moze stac?czy moze teraz sama zniknie ta ikona?jutro musze zrobic 500km stad te pytania dzieki pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.