Skocz do zawartości

Przednie głośniki w E46


BMW E46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko do znawców car-audio.Mianowicie bede sie zabierał za niedługo do wygluszania przednich drzwi matami i chciałbym odrazu zmienic orginalne głosniki na jakies lepsze Powerbss lub Hertz esk i teraz moje pytanko brzmi jakie dystanse założyc ponieważ patrzylem na allegro i nikt nie sprzedaje żadnych dystansów do e46??trzeba może cos wycinac w drzwiach w blasze pod inne glosniki??Czy zmianial ktos z was juz seryjne głosniki w e46 na jakies inne,zakładał jakies dystanse,wycinal jakies dodatkowe otwory pod głosniki,jesli tak to bardzo prosze o pomoc bo jestem w tym zielony! Pozdrawiam i z góry dziekuje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

sprawa w e46 jest troszke skompliwana. Ja powolutku caly czas malymi kroczkami robie cos przy graniu i coraz blizej juz do chwili kiedy zabiore sie za przednie glosniki.

 

Seryjnie montowane sa glosniki nie 16cm, jednak 15 cm. Przykrecane sa one na specjalnym adapterze to tapicerki drzwi - takie rozwiazanie to jedno z najgorszych. Dodatkowo nie maja w czym grac, bo za nimi nie ma zadnej dziury w drzwiach.

Trzeba wiec najpierw dociac odpowiedni wzor z mdfu tak aby umozliwic sobie przykrecenie dystansu, bowiem blacha drzwi w tym miejscu ma bardzo nieregularny kształt. Pozniej dopasowujemy dystans, ktory musimy umiejscowic miedzy plastikowymi uchwytami tapicerki (takie 3 plastikowe "nozki" ). Na koniec tniemy blache drzwi w miejscu na magnes i gotowe.

 

Nie ma lekko...ale bez tego sie nie obejdzie - po prostu nic nie zagra tak jak powinno.

 

Jeszcze odnosnie radia - to firmowe to straszna kicha. Jesli juz ktos chce je zostawic to dajcie spokoj z adapterami. Powierzyc nalezy elektronikowi wyprowadzenie niskonapieciowych wyjsc na wzmacniacz prosto z plyty glownej radia. Ale to i tak nie to samo, co porzadne radio...

Jak rozwiazalem to u siebie, pokaze za jakis czas - ale mam aktualnie 2 radia :)

 

 

Pozdrawiam, jak macie jakies pytania a bede potrafil pomoc - walcie smialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, jak u was e46 jak i inne BMW nawet te nowe nie ma pojęcia o dobrym dźwieku. Harmon Kardan nieraz fabryczny w e46 to też porazka.

Jeżeli chcesz zostawić fabryczne radio to trzeba kupić wzmacniacz z możliwością wejścia sygnałem po wysokiej częstotliwości np. Audison spx3 (1600pln) potem wygłusz przednie drzwi wew. stronę tapicrki i ta blachę maskujaca wewnatz. Załóż nowe porzadne kable, wymień głosniki przednie śreniotonowe na jakieś porządne np. Vifa, Infinity 130 mm(400-450 pln), wysokotonowe też p. tych firm (300-350 pln) potem subwofer w skrzyni lub zabudowie Hertz E250 (500 -...) pln. Tył pojazdu całkowicie odpuść bo scena podstawowa to przód a tył będzie cię tylko dekoncentrował (ewentualnie usuń głośniki aby bas był lepiej słyszalny w sedanie). Efekt jest niewspólmierny do ceny około 3000 - 3500 pln, naprwdę warto wydać. Doznania rwelacyjne bas szybki i soczysty, wysokie aż sie mozna czasami pzestraszyć, średnotonowe małoobciązone. Ja miałem to zakladane w studio car hifi. Od tego czasu kAŻDA MUZYKA CIESZY PODOBNIE JAK JAZDA BMW.

pOZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

sprawa w e46 jest troszke skompliwana. Ja powolutku caly czas malymi kroczkami robie cos przy graniu i coraz blizej juz do chwili kiedy zabiore sie za przednie glosniki.

 

Seryjnie montowane sa glosniki nie 16cm, jednak 15 cm. Przykrecane sa one na specjalnym adapterze to tapicerki drzwi - takie rozwiazanie to jedno z najgorszych. Dodatkowo nie maja w czym grac, bo za nimi nie ma zadnej dziury w drzwiach.

Trzeba wiec najpierw dociac odpowiedni wzor z mdfu tak aby umozliwic sobie przykrecenie dystansu, bowiem blacha drzwi w tym miejscu ma bardzo nieregularny kształt. Pozniej dopasowujemy dystans, ktory musimy umiejscowic miedzy plastikowymi uchwytami tapicerki (takie 3 plastikowe "nozki" ). Na koniec tniemy blache drzwi w miejscu na magnes i gotowe.

 

Nie ma lekko...ale bez tego sie nie obejdzie - po prostu nic nie zagra tak jak powinno.

 

Jeszcze odnosnie radia - to firmowe to straszna kicha. Jesli juz ktos chce je zostawic to dajcie spokoj z adapterami. Powierzyc nalezy elektronikowi wyprowadzenie niskonapieciowych wyjsc na wzmacniacz prosto z plyty glownej radia. Ale to i tak nie to samo, co porzadne radio...

Jak rozwiazalem to u siebie, pokaze za jakis czas - ale mam aktualnie 2 radia :)

 

 

Pozdrawiam, jak macie jakies pytania a bede potrafil pomoc - walcie smialo.

 

Właśnie wyjąłem przednie głośniki z E46 2002r i mają one dokładnie 16 cm !!!, a nie jak kolega napisał 15

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaśnie wyjąłem przednie głośniki z E46 2002r i mają one dokładnie 16 cm !!!, a nie jak kolega napisał 15

 

Pisałem na temat glosnikow w e46 w 2000 roku. Mysle, ze jednak sa takie same.

15cm podałem z pamieci, moze sa troszke wieksze - wiem jedno, glosnika 16stki sie tam nie wlozy bez odpowiednich przerobek, poniewaz praktycznie wszystkie woofery porzadnych firm choc nazywaja sie 16stkami, maja 165mm kosz.

 

Jeżeli chcesz zostawić fabryczne radio to trzeba kupić wzmacniacz z możliwością wejścia sygnałem po wysokiej częstotliwości np. Audison spx3 (1600pln)

 

Koledze chodzilo chyba o wejscie wysokonapieciowe. Nie jest to jednak dobra droga. Duzo lepiej wyprowadzic z fabrycznego radia niskonapieciowe wyjscia na wzmacniacz a potem juz normalnie kabelek RCA (chinch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając w chwili wolnego czasu poszperałem po necie szukajac fotek z przerobki drzwi w e46. Malo tego, oj malo...

Wiekszosc przerabia calutki drzwi robiac specjalne panele.

 

Przedstawiam to, co znalazlem.

 

1. Ponizsze fotki pokazuja to o czym pisalem wczesniej - wycinanie dziurki :) dla woofera...

http://student.agh.edu.pl/~rbaran/e46/008.jpg

http://student.agh.edu.pl/~rbaran/e46/009.jpg

 

 

 

2. Dystans mozemy zamocowac na dwa sposoby. Oba pokazane sa na fotkach ponizej. Ja wybralem drugi - za 3 tygodnie drzwi powinny byc gotowe :)

 

a)

http://student.agh.edu.pl/~rbaran/e46/010.jpg

b)

http://student.agh.edu.pl/~rbaran/e46/dys2.jpg

 

3. Tutaj mamy nieszczesny boczek z glosnikiem 165mm. Najchetniej wywalibym jeden z tych plastikowych "slupkow", lecz boje sie, ze oslabi to troche tapicerke a, ze glosnik bedzie gral pod nia moga nasilic sie roznego rodzaju rezonanse. Na tej fotce wypiłowane sa szczeliny w "slupkach" w ktorych osadzony jest glosnik. Ktos tutaj odwalil niezla lipe, bo nie wyobrazam sobie jak to ma grac. Szkoda kasy na glosniki(tu akurat porzadne!), jesli potem maja byc tak zamocowane. MUSI byc porzadny dystans.

 

http://student.agh.edu.pl/~rbaran/e46/foto_01.jpg

 

 

 

Kilka wlasnych przemyslen:

 

1. W swoim autku w okraglych dystansach wytne odpowiednie przerwy by dopasowac je tak, aby zmiescily sie pomiedzy slupki "tapicerki".

 

2. Wydaje mi sie, ze slupki trzeba bedzie troche spilowac aby zmiescil sie takze kosz glosnika. Ewentualnie mozna by troche przypilowac sam kosz glosnika - nie powinno mu sie nic stac.

 

3. Zastanawiam sie jak odkryc miejsce w ktorym dokladnie mam przykrecic okragle dystanse do tej podstawy. Mysle ze najlepszym sposobem, bedzie wysmarowanie czyms lepkim i brudzacym spodu dystansu, ktory bedzie znajdowal sie wcistniety pomiedzy "slupki" tapicerki. Wowczas probujac zalozyc tapicerke powinien obic sie slad na podstawie. A moze ma ktos inny, lepszy pomysl jak to dopasowac?

 

 

Mam nadzieje, ze watek sie jakos rozwinie i uda Nam sie wreszcie skompletowac odpowiednie informacje co i jak z graniem w e46:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj własnie zakupiłem do swojego e46 głosniczki Powerbass es 6Cv.2 czy wie ktos może jaki duzy zrobic dystans do tych głosnikow tzn na jaka szerokość??Aha no i własnie głosnik przykrecac do obicia drzwi tak jak to jest w orginale czy do tego dystansu co bedzie przykrecony do blachy tak jak to pokazane na foto??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles bardzo dobre glosniki jak za te pieniadze. Tweeter troche ostry, ale jak ustawisz na zwrotnicy -3db bedzie naprawde fajnie.

Napewno nie przykrecaj glosnikow do tapicerki - to nie zagra...

Poswiec troche czasu, ogarnij dystanse...

 

Przyloz glosnik, odrysuj, pobaw sie - to nie jest takie trudne o ile nie masz dwoch lewych rak...

Zdjecia duzo pomagaja....

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zabralem sie za nagłosnienie mojego e46.Wygluszylem drzwi wywiercilem otwory i teraz mam taki problem mianowicie nie mam pojecia jak zamontowac dystanse.Wycinałem okrągłe kulka wielkości głosnika czyli powerbass 16.5 i za chiny nie chce sie to zmiescic miedzy te nózki ktore trzymaja tapicerke.A dystans chyba tez musi byc troszke wiekszy od głosnika zeby bylo go do czego przykrecic tzn musi wystawac troszke poza obwód głosnika??robil juz ktos cos takiego i znalazl jakies rozwiazanie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończone zostały lewe drzwi!!:)Jutro sie zabieram za prawe.Pracy jest przy tym co nie miara no ale trudno zaczeło sie to trzeba skończyc :).Kable jednak przepuscilem kolo kostki po lekkich przeróbkach.Dystanse robił mi pewien stolarz z mdf 28 i na to przykleilem jeszcze jedentaki okrag z maty która wygłuszałem drzwi.Fotki wstawie jak tylko zrobie tzn jutro przy drugiej parze drzwi ponieważ zapomnialem dzisiaj zrobic w pośpiechu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, ze wreszcie temat sie ruszyl na powaznie. Myslalem, ze bede pierwszy ale jak widac bede mial latwiej. Czekam na fotki, tylko zrob prosze wiecej niz jedna :) Najchetniej to cyknij drzwi, przeprowadzenie kabli obok kostki, dystanse i tapicerke zebysmy mogli zobaczyc co z tymi mocowaniami dokladnie wykombinowales :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.