Skocz do zawartości

Jaki silnik??prośba o radę,


krzych81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam zamiar nabyć bmw ,poprzenie moje auto 316i e 36. Myślę o kupnie e36 ale 320i ciągle słyszę że dwólitrowe r6 to najlepsze silniki,wytrzymałe mocne ,bezawaryjne,jaka jest prawda?prosze użytkowników r6 o opinie.do tej pory jeżdziłem 316 i silnik tego auta nie zachwycał kultóra pracy i osiągami,a paliwka trochę palił,ile pali bmw 320i??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam 320 i bardzo sobie chwale ten silnik. Ma dobre osiagi, bardzo wysoka kultura pracy, dobrze wkreca sie na obroty ogolnie bardzo dobrze sie trzyma przy tym w trasie pali w granicach 8-8.5 litra w miescie kolo10 l. Ale ostatnio mialem okazje przejechac sie 2,8 l E36 i poprostu jestem tym silnikiem zachwycony i troche szkoda ze nie mam silnika 2,8. Tylko jest jeden wielki problem BARDZO TRUDNO znalesc zadbane 2,8 litra. Ja na poczatku tez szukalem 2,5 albo 2,8 ale kupilem 2,0 i jestem zadowolony bo samochod jest w praktycznie idealnym stanie wizualnym jak i technicznym. NIE SZTUKA JEST KUPIC DURZY SILNIK, NAJWAZNIEJSZY JEST DOBRY STAN SAMOCHODU. LEPIEJ KUPIC AUTO "IGLA" Z MNIEJSZYM SILNIKEIM NIZ MOCNA ALE ZAJECHANA WERSJE :evil:

 

Osobiscie polecam silnik 2,0 bo tak jak piszesz jest niezawodny (zrobilem nim ponad 11 tys. km w niecale 5 miesiecy i odpukac nic sie nie dzieje), jego praca jest niesamowita (r6) a przy tym nie pali jakos strasznie duzo.

 

JESZCZE RAZ POLECAM RODZINKE R6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie autko :dance: ja też jestem zdania że ważny jest stan auta ,i co najważniejsze żeby auto było w orginale, nie tam jakieś przeróbki ,typu biąle zegary czy spojlery do nieba,bmw samo w sobie jest ładne nie potrzebuję przeróbek takie bynajmniej jest moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 10 litrów w mieście w 320i to trochę mnie zaskoczyło bo mój bierze ok 11.

Macie rację że stan techniczny to podstawa ale załóżmy że wszystkie to igiełki :D

Myśle że 2.0 będzie tu najmniej słusznym wyborem. Osiągi jak 318is. Jedyna zaleta to kultura pracy. 323 lub 328 będzie :cool2:

To tylko moje zdanie.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można wałkować ten temat?

Podsumowując:

R6 to trwałość, kultura pracy, osiągi. Do wyboru masz M50 i M52. Nowsze -> lepsze. Większe pojemności palą więcej ale nie są to jakieś wielkie różnice. Trudno znaleźć ładne 328 z manualem. Poza tym nie napisałeś ile masz do wydania i jakie nadwozie Ciebie interesuje?

M50B20 w Coupe pali mi 7-12l/100km.

 

PS. Używajcie panowie spellcheckerów jak nie dajecie rady z ortografią bo naprawdę daje po oczach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzych81, poszukaj na forum. Temat silnikow w E36 byl juz poruszany wiele razy. W skrocie:

Najbardziej polecane wersje silnikowe to 318 IS/Ti (M42 i M44, 140 KM), oraz szesciocylindrowki 323i i 328i (M52BXX, 170 i 193 KM).

Natomiast na rynku najlatwiej kupic zadbane 320i. Wprawdzie silnik ma niewiele wiecej mocy od IS-a, a pali o ladny litr-poltora wiecej, ale ma juz szesc cylindrow. No i egzemplarze 325i i 328i sa przewaznie duzo bardziej 'zjezdzone'.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie autko :dance: ja też jestem zdania że ważny jest stan auta ,i co najważniejsze żeby auto było w orginale, nie tam jakieś przeróbki ,typu biąle zegary czy spojlery do nieba,bmw samo w sobie jest ładne nie potrzebuję przeróbek takie bynajmniej jest moje zdanie

 

Jesli chodzi o moje to BARDZO DZIEKUJE :oops: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam zamiar nabyć bmw ,poprzenie moje auto 316i e 36. Myślę o kupnie e36 ale 320i ciągle słyszę że dwólitrowe r6 to najlepsze silniki,wytrzymałe mocne ,bezawaryjne,jaka jest prawda?prosze użytkowników r6 o opinie.do tej pory jeżdziłem 316 i silnik tego auta nie zachwycał kultóra pracy i osiągami,a paliwka trochę palił,ile pali bmw 320i??

 

powiem tyle :

r6 robione przez BMW jest uznane za jedną z najlepszych o ile nie najlepsza r6

także wywnioskuj sobie sam

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś 13 tyś na auto,chciałbym kupic 320i w cupe ,czy w tej cenie znajdę coś godnego uwagi :?: ponoc w polsce dobre bmw cieżko znależc jak już ktoś sprzedaje to dobite,możę warto do niemiec po auto jechać? widziałem na niemieckiej stronce kilka ciekawych ofert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tą kwotę kupisz dobre 320i e36 coupe oczywiscie zalezy to też od rocznika i wyposażenia

Ja za swoją dałem dużo , nie jest najnowsza i nie jest bardzo bogato wyposażona i wcale nie żałuję bo mam auto w swietnym stanie :8)

Jak będziesz kupował nie patrz własnie na wyposażenie ale na stan auta

Czy w polsce są auta zajechane ??? hmm... pewnie jest ich sporo ale jak słyszę że nie kupisz w u nas w kraju zadbanego BMW to ogarnia mnie śmiech nie wiem kto takie teorie snuje bo są też u nas auta w stanie bardzo bardzo bardzo dobrym

Oczywiście w niemczech lepsze drogi = mniej wywalone zawieszenie

To gdzie kupisz zalezy tylko i wyłacznie od Ciebie bo i w polsce i w niemczech jest dużo zajechanych autek ale da się znalesc tą gwiazdeczkę

(ja po swoją np. wyjechałem do niemiec)

Pozdro

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś 13 tyś na auto,chciałbym kupic 320i w cupe ,czy w tej cenie znajdę coś godnego uwagi :?: ponoc w polsce dobre bmw cieżko znależc jak już ktoś sprzedaje to dobite,możę warto do niemiec po auto jechać? widziałem na niemieckiej stronce kilka ciekawych ofert

 

Coś 92-93r. trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.