Skocz do zawartości

Woda dostaję sie do środka przez kratkę Nawiewu POMOCY!!!!


Quake_bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu w mojej BMW E36 320 91r miałem mokre chodniki postanowiłem cos z tym zrobić….

Umówiłem się ze znajomym mechanikiem na sobotę. Zdjęliśmy całą wykładzinę chodnikową i samochód został odpalony na około 2 godziny aby sprawdzić czy nie leci z nagrzewnicy. Niestety nic nie leciało. Następnie zaczęliśmy polewać samochód wodą okazało się że leci z za deski . zdjęliśmy całą deskę i powtórzyliśmy badania. Woda dostawała się do środka przez taką dziwną miękką uszczelkę między nadwoziem i nagrzewnicą po zdjęciu całego modułu okazało się że dokładnie pod kratka nawiewu który widać otwierając maskę jest szczelina z 2 wężami które odprowadzają wodę i nie pozwalają wodze osiągnąć poziomu uszczelki wężyki były zatkana wie po ich poszerzeniu i przetkaniu złożyliśmy cały samochód. Byłem bardzo zadowolony do chwili kiedy nie spadł deszcz i okazało się że nadal mam mokre dywany.

 

Czy może ktoś wie jaka powinna być uszczelka między nagrzewnicą a nadwoziem (ja mam taką miękką gołąbkową).. Czy ktoś wie jak można sobie poradzić z uszczelnieniem tego połączenia ?? Może pod tą kratką brakuje mi jakiejś osłony?? Ale nie mogę znaleźć nigdzie instrukcji montaży tego urządzenia….

Czy u kogos jeszcze wystąpił taki problem??

Diagnostyka komputerowa BMW dobrze ,tanio i solidnie 666109990 GG 230614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbierałem auto to nagrzewnica z karoserią tez była połączona za pomoca tej "gąbki" - tak jest chyba seryjnie. Ja bym sprawdził czy przypadkiem ta kratka przy wlocie nie jest pęknięta albo coś bo na moje oko ta "gąbka" raczej nie ma pełnić funkcji wodoszczelnej lecz "uszczelniająco-wytłumiającej". Jednak mogę się mylić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem no i na moje oko woda nie ma prawa dostawać się do środka jeśli wszystko jest tak jak powinno. Pytanie: ściągałeś ta plastykową listwę która przykrywa podszybie i wyjscia swożni-wielowypustów ramion wycieraczek? Jeśli tak to trzyma się ona na zatrzaskach-spinkach które są wciskane w otwory w karoserii przez gumowe uszczelki-jesli ich nie ma to woda z szyby wprost wplywa do komorygdzie jest przykręcana nagrzewnica i gdy osiągnie ok 1cm poziom-zaczyna przesiąkać przez gabkową uszczelke o ktorej wczoraj mówiłeś. To jedno miejsce. Kolejne to dziurawe-sparciałe uszczelki mocowania mechanizmu wycieraczek-przez nie woda może też wpływać do wewnątrz. Trzecim miejscem może być okolica nad silnikiem wycieraczek. Gdy zdejmiesz tą plastykowa maskownice o ktorej pisalem na poczatku to pod nią(nad silnikiem wycieraczek) w ramie są duże dwa owalne otwory oryginalnie zaklejone jakby taśmą-jeśli ona jest dziurawa to woda jeszcze szybciej przepływa do środka niz przez te gumowe uszczelki o których pisalem wcześniej.

Jeszcze jedno, masz szyberdach? Może zesunął się któryś wężyk z kanalików odpływowych i po słupku spływa do środka?

 

Jak widzisz jest pare możliwości :(

 

 

pozdro i sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyber dachu niemam ale zaintrygowała mnie informacja o tych dużych owalnych otworach. TZN gdzie one dokładnie są?? bo jakoś ich nie widziałem. z opisu rozumiem że są na pasie przednim gdzies koło mocowań wisieraczek czy tak??
Diagnostyka komputerowa BMW dobrze ,tanio i solidnie 666109990 GG 230614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Tak trochę będę zgadywał :mrgreen: Panowie, a może po prostu rozkręćcie/rozbierzcie te kratki i nalejcie tam trochę wody a później patrzcie gdzie ona płynie. Jeśli na przysłowiowe oko nic nie widać, to może to pomoże? :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.