Skocz do zawartości

Chip tuning 530d


ryba535d

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie czy to prawda ze po chipie mniej pala, i jak to sie ma z kopceniem (dymia czy przyslowiowy dymek przy bucie w podlodze)

 

czy mniej pala to moze w moim przypadku max 1l/100km, przy kick-down pusci chmure. U mnie mam 210KM/547Nm, juz od 5miesiecy i skrzynia smiga az milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie mam 210KM/547Nm, juz od 5miesiecy i skrzynia smiga az milo.

 

547Nm??? Czy moze mialo byc 447? Bo zwiekszenie momentu o 140 Nm bez ingerencji w soft skrzyni powinno juz dawno ją posłac na cmentarz

 

Chipa zrobilem przy 190tys (na wyswietlaczu) a w opisie autka mam napisane, ze soft w skrzyni byl zmianiany. Wszystko podparte wykresem z hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha bo ja mam 251 tys. ale oryginalny przebieg sprawdzany w ASO i się troszkę boję chipa założyć dodam że mam skrzynie automatyczną. i chyba przed chipem by sie przydało olej w skrzyni wymienić hmm ?

 

przydaloby sie go wymienic tak czy owak. Przy 250kkm mozesz miec juz tam czarną maź zamiast oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe będe wymieniał napewno, juz przy następnej inspekcji ;] kusi mnie ten chip ale jakoś nie mogę się zdecydować :(

 

Ja sie nie zastanawialem, a polecam bo jest roznica.

 

w sumie to sie zastanawiam jak to działa - skrzynka zaprojektowana na 420 Nm, a u Ciebie po zmianie softu śmiga przy 540 Nm i sie nie sypie? Czy sama zmiana softu jest w stanie w jakis sposob zwiekszyc wytrzymalosc skrzyni i zdolnosc przenoszenia momentu (i to w tak drastyczny sposob)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe będe wymieniał napewno, juz przy następnej inspekcji ;] kusi mnie ten chip ale jakoś nie mogę się zdecydować :(

 

Ja sie nie zastanawialem, a polecam bo jest roznica.

 

w sumie to sie zastanawiam jak to działa - skrzynka zaprojektowana na 420 Nm, a u Ciebie po zmianie softu śmiga przy 540 Nm i sie nie sypie? Czy sama zmiana softu jest w stanie w jakis sposob zwiekszyc wytrzymalosc skrzyni i zdolnosc przenoszenia momentu (i to w tak drastyczny sposob)?

 

hmmm nie wiem jak to dziala ale jak widac cos to daje bo od dluzszego czasu smiga, i to jak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam 210KM/547Nm, juz od 5miesiecy i skrzynia smiga az milo.

 

 

 

Chipa zrobilem przy 190tys (na wyswietlaczu) a w opisie autka mam napisane, ze soft w skrzyni byl zmianiany. Wszystko podparte wykresem z hamowni.

 

Poproszę o wykres:

547Nm na OEM skrzyni 390r to trochę hardcorowym softem zalatuje.

Sam Soft może jedynie zwiększyć zasięg Nm ale nie żywotność skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam 210KM/547Nm, juz od 5miesiecy i skrzynia smiga az milo.

 

 

 

Chipa zrobilem przy 190tys (na wyswietlaczu) a w opisie autka mam napisane, ze soft w skrzyni byl zmianiany. Wszystko podparte wykresem z hamowni.

 

Poproszę o wykres:

547Nm na OEM skrzyni 390r to trochę hardcorowym softem zalatuje.

Sam Soft może jedynie zwiększyć zasięg Nm ale nie żywotność skrzyni.

 

prosze:

%5B800%3A489%5Dhttp%3A//img260.imageshack.us/img260/531/bmw530da2resizemx6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety mam tylko z Bosch za pośrednictwem BMW i po raz kolejny wychodzi to samo wszystko OEM softy DDE i ASB o dziwo do numeru Vin jest przywiązany tylko jeden soft do skrzyni i silnika uaktualniony,może znajdę chwilkę czasu i pojadę na hamownie dla Tuningowanych Furek to dostane taki wykres jak ty wyzej.

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//i5.photobucket.com/albums/y167/Elvishh/M5/radleistung.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę śledzę ten temat i także zastanawiam się nad modyfikacją .

Nie dużą - tak do 210 KM .

W chwili obecnej auto ma już 202 tys.km . Autko chodzi okay ale wiadomo,że tunning kusi :)

Ryzyko jest ale chodzi mi bardziej o to czy jeśli zdecyduję się na zmianę softu, to czy przy inspekcji nie zostanie to usunięte przez mechaników ( auto serwisuje w ASO bmw w Schwedt ) .Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko ladnie pięknie wirus wirusem a jak by przeszczepic turbinke mocniejsza z e60 535d (jeśli oczywiście turbina jest wydajniejsza) ?? tak glośno myśle nie znam sie wiec bez głupich docinek.

 

w 535d jest biturbo - masz dwie turbiny jedna od niskich a druga od wyzszych obrotow co niweluje tzw turbo dziure jednak nie bylbym pewny ze zamontowanie jednej z nich polepszyloby osiagi twojego auta /....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy dałoby się przeszczepić cały silnik do E39. Kompletny silnik M57N z okablowaniem i pompą można kupić za 4500-6000tys, podejrzewam że całe oprzyrządowanie, a na pewno znakomita większość pasuje od mojego M57. Zastanawiam się tylko nad skrzynią, czy wytrzyma większy moment obrotowy i więcej mocy..., nie dla parady w 535d montowane są tylko automaty...

 

Z racji tego ze moja staruszka ma już zrobione 240kkm, nie wydaje mi sie bezpieczne re mapowanie silnika i wyciskanie z niego parunastu dodatkowych KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wszystki poprzednich autach też miałem montować

chipa,ale zawsze miałem jakiś hamulec... :8)

Nigdy nie mogłem sięzdecydować bo jak czytałem te wszystkie fora

to zawsze wszyscy piszą...lepiej nie bo skrzynia padnie...albo turbo wysra się...albo silnik padnie :mrgreen:

 

Przyszedl taki dzień,że kupiłem auto obecne 530d i jak wsiadłem w nią

to doszedłem do wniosku,że poprzednie 330xd 204ps nie jechało bo

530d w porównaniu z 330xd jest sporo dynamiczniejsze :8)

 

Za bardzo się tym nie przejmowałem,ale jak pojechałem przypakiem

do fachowca od chiptuningu to z jegu ust usłyszałem takie słowa

"nie wiem kto majstrował przy tym aucie,ale jest ostro podrasowane"

czli co? chipa ma?? dokładnie...

 

Zapytałem się ile może miec koni,ale nie umiał okreslic.Powiedział tylko,że

ma więcej niż normalny przyrost mocy,że lepiej abym go zmniejszył jak chcę dłużej polatac tym autem :mrgreen:

 

Na początku chodziłem i myslałem o zmianie mapy i to jak najszybciej :?

 

Faktycznie wsiadłem do kolegi 530d bez chipa i różnica jest powalajaca

dodam tylko,że jeżdzę naprawdę spokojnie bo szkoda mi auta,a już zerwałem poduszkę :twisted:

 

Na obecną chwilę tak mi przypasował taki przyrost mocy,że boję się

iż jak zmniejsze to będę bardzej niezadowolony niż byłem na początku jak mi powiedział to fachowiec :mrgreen:

 

Więc chyba zostawię tak jak jest z tym,że bardzo bym chciał sprawdzic na jakiejś hamowni jaki naprawdę przyrost mocy ma moja 530d?? :twisted:

 

A co Wy byście zrobili na moim miejscu??

 

PS

Najbardziej mi się podoba przyspieszenie nie od 0-100 km/h

tylko od 100-200km/h poprostu nie mogę sie nadziwic,że wskazówka

szybkosciomierza idzie tak jak w obrotomierzu :cool2:

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wszystki poprzednich autach też miałem montować

chipa,ale zawsze miałem jakiś hamulec... :8)

Nigdy nie mogłem sięzdecydować bo jak czytałem te wszystkie fora

to zawsze wszyscy piszą...lepiej nie bo skrzynia padnie...albo turbo wysra się...albo silnik padnie :mrgreen:

 

Przyszedl taki dzień,że kupiłem auto obecne 530d i jak wsiadłem w nią

to doszedłem do wniosku,że poprzednie 330xd 204ps nie jechało bo

530d w porównaniu z 330xd jest sporo dynamiczniejsze :8)

 

Za bardzo się tym nie przejmowałem,ale jak pojechałem przypakiem

do fachowca od chiptuningu to z jegu ust usłyszałem takie słowa

"nie wiem kto majstrował przy tym aucie,ale jest ostro podrasowane"

czli co? chipa ma?? dokładnie...

 

Zapytałem się ile może miec koni,ale nie umiał okreslic.Powiedział tylko,że

ma więcej niż normalny przyrost mocy,że lepiej abym go zmniejszył jak chcę dłużej polatac tym autem :mrgreen:

 

Na początku chodziłem i myslałem o zmianie mapy i to jak najszybciej :?

 

Faktycznie wsiadłem do kolegi 530d bez chipa i różnica jest powalajaca

dodam tylko,że jeżdzę naprawdę spokojnie bo szkoda mi auta,a już zerwałem poduszkę :twisted:

 

Na obecną chwilę tak mi przypasował taki przyrost mocy,że boję się

iż jak zmniejsze to będę bardzej niezadowolony niż byłem na początku jak mi powiedział to fachowiec :mrgreen:

 

Więc chyba zostawię tak jak jest z tym,że bardzo bym chciał sprawdzic na jakiejś hamowni jaki naprawdę przyrost mocy ma moja 530d?? :twisted:

 

A co Wy byście zrobili na moim miejscu??

 

:cool2:

 

 

na twoim miejscu pojechalbym do tunera z porzadna hamownia i zmierzyl auto. Tuner po wykresie powie ci co robic - korekta czy zostawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu pojechalbym do tunera z porzadna hamownia i zmierzyl auto. Tuner po wykresie powie ci co robic - korekta czy zostawic

 

 

 

dokładnie zgadzam się z poprzednikiem.

 

Janis do jakiego ty fachowca od chip tunigu pojechałeś że nie miał hamowni??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu pojechalbym do tunera z porzadna hamownia i zmierzyl auto. Tuner po wykresie powie ci co robic - korekta czy zostawic

 

 

 

dokładnie zgadzam się z poprzednikiem.

 

Janis do jakiego ty fachowca od chip tunigu pojechałeś że nie miał hamowni??? :)

 

Do zadnego...ja takie auto już kupiłem

 

Szczerze mówiąc martwiłbym się jak by ostatni własciciel z brifu

miał by z 20lat,ale ostatni własciciel ma 42 lata...więc mam tylko nadzieję

ze brakowało mu mocy na autobanie,a nie do wyżywania się np 1/4 mili :mrgreen:

 

Auto ogólnie bardzo zadbane wszystkie podzespoły sprawne

 

Ostatni servis zrobiony 214tys auto obecnie ma 217tys więc zależało mu na dobrym stanie auta :wink:

 

Zastanawia mnie dlaczego zchpował auto ponad standart??

 

Dla przyjemności??

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja kupiłem od kolezki (jak szedl do paki) 530d 99r. - patrze w papiery a tam wykres 222,9 HP i 463NM i gwarancja na 24 miechy. skontaktowałem sie z gosciem AUTOSEBA chiptuning Wrocław a on na to ze virusował tą "baśkę".... mam na tiptronicu i jak na razie rewelka, but jest straszny i nie kopci ale nie daje jej po garch - raczej spokojnie ! najechane 250tkm nawet mechanior był zdziwiony , "nawet nie kopci i troche idzie" ! spalanko róznie w miescie do 11,9 a w trasie od 6l w zwyż . pozdro

kiedyś Golf II, Ibiza Cupra Look, Golf IV, e36 320 coupe, A3 1.9 TDI 136KM teraz


530dA e39 222,9 HP i 463 Nm


No i z przyczyn..... 316i e36 sedan --->>> e36 318is coupe !!!


Opel Vectra - Kia Cerato 2.0 Crdi - Kia Ceed 1.6 Crdi


Teraz 320i e90 150 KM aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ja wirusowałem swoje auto w lipcu i teraz został wyczyszczony kolektor dolotowy oraz wymiana uszczelki przy turbince naprawde auto lata ;-).Oto wykres

http://img382.imageshack.us/img382/8130/noweskanowanie200809031lv3.th.jpg

 

Jeśli ktoś chce to moge załatwić chipa w kreatorze mocy za 1400zł brutto

502-343-282

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.