Skocz do zawartości

co lepiej kupic?? 525 w gazie czy w dieslu ??


Cactoos82

Rekomendowane odpowiedzi

Panuje taka opinia ze silniki 525 disla nie sa najlepszymi jednostkami sa awaryjne......osobiscie radziłbym ci silnik 525i 24v niekoniecznie musi byc z Vanosem (bez tez bardzo dobra jednostka) mniej paliwożerny niz 535 a osiagi podobne....ale wybór należy do Ciebie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup 530/535 w gazie.

Mają lepszy moment niż 525 i inna charakterystykę - lepiej się zbierają już od dołu. (535 wogóle jest świetna - można sie z porsche ścigać :) )

525 może i mniej pali ale, o ile? litr, dwa?

 

PS. Naprawdę nie moc jest wyznacznikiem dynamiki auta.

 

A najlepiej przejedź się po komisach albo giełdach i przejedź każdym modelem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda 535 maja duzo lepszy moment obrotowy duzo lepiej sie zbieraja, ale jak tak chcesz jezdzic to pamietaj ze taki silnik pożre ci 16-19 litrów gazu , a dynamiczna jazda 525 to około 13 gazu, a wiec nie jest to litr ani dwa......wiem bo sam posiadam 525 a kolega ma 535, odjeżdza mi na piewrszych dwóch biegach ale gdy wrzyce 3 i silnik jest juz wkrecony na obroty to nie widac juz tej róznicy......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panuje taka opinia ze silniki 525 disla nie sa najlepszymi jednostkami sa awaryjne

 

Panuje taka opinia bo co jeden kupi sobie BMW z dieslem i katuje jak benzyne a niestety te silniki nie cierpią przegrzewania i piecowania na zimnym-to cała prawda o awaryjności TD/TDS :wink:

A co do wyboru silnika to zależy czego szukasz,jak osiągów to bierz benzynkę tylko licz się że LPG to jednak nie to samo co benia,a jeśli szukasz dynamicznej jazdy,ale nie ścigania się i do tego gaz Ci śmierdzi :mrgreen: to szukaj nie zajechanego TD/TDS,w TD masz 115HP w TDS 143 i to pozwala spokojnie na dynamiczną jazdę(swego czasu najszybsze diesle na świecie)-zawalidrogą nie będziesz,inna sprawa że znaleźć nie skatowanego diesla to cud nad Wisłą :lol: i nie licz na jakieś spalanie rzędu TDi ze stajni VW bo to nie ta bajka :cool2: :wink:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj poszalałem mocno obciazony[4 osoby + bagaż] spod Jasła do Pyrzowic i spaliła mi [525] około 15 L LPG [było nawet miejscami 180 km/h]z pwrotem ze były ciemności juz było w normie około 12 lpg,jesli chodzi o diesla to niestety spokojny D jest żywotniejszy miałem kiedyś e28 ---86 KM/ -nie do zabicia samochód, a co do turbo nie wiem ale czytając nie jest to rewelka,poza tym cena naprawy pompy to wydatek a jak się kupi kota''' w worze to róznie jest :arrow: :arrow: :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie silnik M30 jest niezniszczalny, więc o to się raczej nie powinieneś martwić. Jak ma gaz to może trochę falować na benzynie na wolnych, wykorzystaj to do negocjacji ! (komp wariuje)

Poskacz trochę po karoserii :D czy amory działają. przejedź się czy nic nie stuka nie puka. Sprawdź czy nie ma luzu na kierownicy.

Sprawdź tłumiki czy są ok. Jak będzie coś brzęczeć, harczeć to nie daj sobie wmówić że to jakaś blacha albo coś.

No a ogólnie jak wszędzie, tapicerka, stan kierownicy, pedałów, pomoże określić czy przebieg nie był kręcony. Sprawdź czy elektryka działa w z tyłu. I wogóle jak się jeżdzi, czy nic nie trzesie i nie drga w kierownicy.

Sprawdź wszystko !! :)

 

Mam identyczny model za tyle smo kupiony w tym samym roczniku :)

Ale tych rzeczy nie sprawdziłem, bo wiecie jak jest :)

No i sobie powoli doprowadzam do ideału, ale gdybym sprawdził to może bym stargował więcej przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony.

Najważniejesze rzeczy sobie porobiłem, i teraz po wypłacie dokupie jeszcze troche klamotów, wymienie i będzie cacy :D

 

Mamy w towarzystwie takie M52b25 w E36 w automacie. Koleś ma diabła pod maską, widziałem jak porobił 328 w coupe.

 

A ja przez instalkę gazu mam zwężkę w dolocie.

Testowali kiedyś na hamowni M50B25 - można znaleść arrykuł w sieci.

Seryjnie 192KM, na benzynie z instalacją 150KM, na gazie 136KM, i dopiero po wyjęciu wszystkiego od gazu 190KM.

 

I nawet na tej zwężce na benzynie idziemy łeb w łeb z tym 325.

A miałem dostać solidnie po dupie wg opinii innych :D

 

Teraz wyjmę tą zwężkę, zatankuje samą benzynę i im pokaże co potrafi M30B30 :D

 

Poza tym, nie każdy się zna na beemkach i jak mówie że mam 3 litry to niektórzy bledną...:D

"To ile to pali?" - no tak z 14-15 gazu :D

 

Jak kupisz to się do mnie odezwij na priv albo gg albo na maila... jak Ci będzie wygodniej

 

Ps. 2.5 trzeba stosunkowo wysoko kręcić, 3.0 kręci się od dołu znacznie lepiej. No cos kosztem czegoś (troche większe spalanie w 3.0, ale moment lepszy i charakterystyka bardziej przyjazna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro chcesz taki stary rocznik to zakładam że nie masz za dużo kasy i diesta odpuść sobie chyba bo z kasą mniejszą jak 11-15 to będzie redlina i skarbonka na dodatek. Ciekawe że w niemcowni średnie przebiegi są np na poziomie 280 a u nas na allegro jak soie patrzy to raczej w okolicach 200 a prawie wszystkie autka przywędrowały do nas z zachodu :P

" _______

/________\

OO=[][]=OO > ///M-POWER

[#]--------[#]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie opinie, nie znam sie na oznaczeniach a wy tu grypsujecie ostro ;-) odezwe sie na pewno jak kupie

 

a co do przebiegow to tak naprawde firmowe auta robia po 300.000 w 3 lata wiec nie ma co sie podniecac kilometrami, wiadomo ze przy tym roczniku jest to wielka niewiadoma, ale co tam, wazne zeby nie trafic na studnie a reszte damy rade, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś wam napisz w ubiegły piątek wybrałem sie do niemcowni oczywiście w szczecinku zatankowaliśmy sie do pełna całe 80 litrów :lol: po dojeździe do kołbaskowa 198 km na orlenie tankowanie do pełna i tutaj szok :shock: weszło dokładnie 13,87 litra Pb czyli wychodzi około 7 litrów na 100 km dodam ze jechaliśmy w nocy srednia prędkosc 100-110 km/h do czego zmierzam nie chce tu nikomu udowadniac jak BMW mało pali tylko jak sie chce to można :) oczywiście w mieście potrafi wessac i 13 litrów no ale cos za coś aha na autobanah serdnia predkos 160-180 km/h spalanie w granicach 9 literków tak ze nie jest tak źle

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.