Skocz do zawartości

wywaliło płyn z chłodnicy


akrystian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
Niedawno zakopalem sie w sniegu E34 94r probowalem ruszyc ale nic kola sie krecily Popilowalem go troche i nim sie obejrzalem wskazówka temperatury doszla do konca, momentalnie wylaczylem silnik i poczekalem na wskazowke w pionie W tym czasie podnioslem maske i nic procz chłodnicy i wezy tak nagrzanych ze ledwo dalo sie dotknac nie bylo widac Od tamtej pory zrobilem 500 km i jest ok Czy moglo sie cos stac co moze miec negatywny wplyw na przyszlosc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem termostat i chyba niepotrzebnie bo coś prawdopodobnie jest z czujnikiem temperatury silnika. Wskaźnik temperatury poszedł na koniec skali myślalem, że sobie przegrzałem silnik ale otwieram maskę a tu nic nie bulgocze odkręcam odpowietrznik a płyn nawet specjalnie mnie nie poparzył w palce.

Ryzyk fizyk jadę, a on raz mi pokazuje max po czym spada do połowy i tak co chwilę co innego quote]

 

Przedstawiasz objawy zapowietrzonego układu

albo uszkodzonego czujnika temperatury.

 

Mysle ze albo pompa wody sie konczy albo zapowietrzony jest układ ?

albo to i to .. :(

 

Na poczatek powiedz czy auto grzeje normalnie ? tzn czy ogrzewanie dziala poprawnie ? czy wszystkie weze z woda so rownomiernie cieple ?

uruchom silnik , po zagrzaniu plynu w chlodnicy zatrzymaj sie otworz pokrywe silnika scisnij do polowy pierwszy waz ktory wychodzi u gory z chlodnicy i dodaj na chwile gazu na maxa (jesli nie wiesz gdzie pod maska mozesz dodac gazu - popros kogos niech na twoj znak zrobi to z kabiny) i po chwilowym dodaniu gazu na maxa sprawdz czy pod palcami "puchnie" waz doprowadzajacy wode do chlodnicy.

 

Wnioski przedstaw w odp, moze uda mi sie cos pomoc

 

Pozdrawiam

Edytowane przez riderwawa.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakopalem sie w sniegu E34 94r probowalem ruszyc ale nic kola sie krecily Popilowalem go troche i nim sie obejrzalem wskazówka temperatury doszla do konca, momentalnie wylaczylem silnik i poczekalem na wskazowke w pionie W tym czasie podnioslem maske i nic procz chłodnicy i wezy tak nagrzanych ze ledwo dalo sie dotknac nie bylo widac Od tamtej pory zrobilem 500 km i jest ok Czy moglo sie cos stac co moze miec negatywny wplyw na przyszlosc?

 

zalezy jaki masz silnik w swoim BMW. Wiele aut E34 nie lubi wylaczania silnika gdy jest tak goracy a wynika to z konstrukcji glowicy i miejsca gdzie wychodzi kolektor wydechowy. Mialem kiedys podobna sytuacje (palenie gumy) gdzie po zakonczonej zabawie podjechalem kilka metrow na parking i zgasilem auto. Po kilku sekundach wybuchla nagrzewnica a wewnatrz auta zrobila sie sauna - cale szczescie ze zdazylem wysiasc.

 

Co sie okazalo - przyczyna tego wybuchu bylo zagrzanie kolektowów wydechowych do czerwonosci a ze w mojej E30 z motorem 3500 cm kolektory praktycznie dotykaly do glowicy temperatura w tym miejscu byla ogromna. Glowica zagotowala plyn w ciagu kilku sek a cisnienie jakie w ten spos sie wytworzylo musialo gdzies puscic a najslabszym ogniewm okazala sie nagrzaewnica. Po tym incydencie nastepnego dnia wymienilem nagrzewnice, zalalem plyn i odpowietrzylem ukad, Od tego czasu jezdzilem dlugo bez klopotow.

 

Z wyzej opisanej sytuacji mozna bylo wybrnac , mianowice po skonczonej zabawie trzbea bylo uruchomione auto zostawic aby pochodzilo na wonych obrotach (wentylatory zrobily by swoje) albo jeszcze lepiej jadac delikatnie np na 3 , 4 biegu z predkoscia 60 - 80 khm zrobic rundke po okolicy i pozwolic wiatrowi zrobic swoje.

Po tym incydencie nauczylem sie zawsze po jakis wybrykach robic rundke rozprezajaca i zostawiac uruchomione auto na kilka minut - i problem nigdy wiecej sie nie powtorzyl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.