Skocz do zawartości

Problem z mechanizmem szyby bocznej od kierowcy.


Daniel Olędzki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wspomniałem w temacie mam problem z mechanizmem szyby. Chodzi o to ze jak podnosze szybe do góry to szyba nie równo sie podnosi i powstaje szczelina. tak jak by mechanizm nie równo ja podnosił. Jak tak do połowy sie podnosi jest dobrze gorze jest jak juz sie domyka. czy dasie jakos regulowac ten mechanizm?? Co to moze byc??? Szyby sa podnoszone elektrycznie. Pozdro dla miłosników BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zapewne masz coupe?? jesli tak to to norma, brak prowadnic u gory powoduje ze szyba nie jest tak stabilna jak w sedanie czy compacie, ale da sie to wyregulowac, pozdro...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Miałem podobny problem. po demontażu tapicerki okazało się że podstawa mechanizmu podnoszenia jest popękana w punktach nitowania jej do blachy drzwi.Jest to dosyć częsta usterka. Po roznitowaniu jej w celu demontażu dałem to do pospawania. Udało się. Przy montażu można to przykręcić śrubami M6 nie nitować. Efekt-szyba działa prawidłowo. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również możesz mieć peknięty lub wyłamany ślizg prowadnicy szyby - tak to wygląda: http://moto.allegro.pl/item217198597_bmw_e36_e34_slizgi_do_szyb.html

 

U mnie szyba przy podnoszeniu tak sie "kantowała" że silniczek nie dawał rady :( Opuszczać opuszczało raczej bez problemu. Ślizg wymieniony i śmiga jak powinno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
a co to moze byc za problem, jesli ja w swojej e36 coupe, jak podnosze szyby to szyba zachowuje sie "dziwnie", mianowicie podnosi sie ,nagle zatrzymuje i trzeba kilka razy przytrzymac przycisk do podnoszenia zeby calkowicie sie zamknela, robi tzw. skoki i przerwy, mial ktos taki problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny problem,jak podnosilem szybe to ona o pare cm sie opuszczala i tak kilka razy az w koncu zalapala i domknela sie,wymienilem te nity pod tapicerka na śruby co kolega wyzej napisal i wsztstko jest teraz ok.pozdrawiam
Teoria jest wtedy, gdy wiemy wszystko, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa , ale nic nie wiemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.