Skocz do zawartości

Dziura w chłodnicy.... co zrobić???


Kepkeo

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu mam problem ze swoim BMW!!! :evil: Mam chyba jakiś pechowy egzemplarz! Co chwile coś się z nim dzieje! Teraz mam taki problem, że w mojej chłodnicy pojawiło się pęknięcie w miejscu łączenia plastiku z aluminiowym rdzeniem i to w dodatku w okolicy króćca na który zakłada się wąż od połączenia z dopływem do bloku! Kupił bym całą chłodnice ale.... po pierwsze mam problem z tym aby taką używaną dostać (e39 1996r 2,5TDS automat z klimą), a nowa jest tylko oryginalna a ta kosztuje około 1200zł! A po drugie to nie chciał bym wydawać następnych pieniędzy na kolejny kosztowny remont!

Mam pytanie... czy miał już ktoś podoby problem i jak mogł bym to naprawić bez dużych wydatków, chciałem z tym jechać so warsztatu, który zajmuje sie "spawaniem" plastikowych elementów samochodu, ale powiedzieli mi, że się tego nie podejmą bo nie zda to egzaminu w tym miejscu! Czy jest na to jakiś sprawdzony sposób, albo dobry klej, który by w takim miejscu tzrymał. Pęknięcie nie jest duże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tak nie nastawiaj się na klejenie spawanie itp. możesz być pewny że po klejeniu problem powróci a szkoda czasu i nerwów. Szukaj nówki albo używki w dobrym stanie. Wiadomo koszt wyższy ale nie będziesz już wracał do tematu lub w trasie zastanawiał się czy ten klej co nim majster plastik kleił jeszcze trzyma :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił bym całą chłodnice ale.... po pierwsze mam problem z tym aby taką używaną dostać (e39 1996r 2,5TDS automat z klimą), a nowa jest tylko oryginalna a ta kosztuje około 1200zł! A po drugie to nie chciał bym wydawać następnych pieniędzy na kolejny kosztowny remont!

Mam pytanie... czy miał już ktoś podoby problem i jak mogł bym to naprawić bez dużych wydatków,

 

Są zamienniki: Valeo, Hella, Nissens. Co to znaczy duże wydatki?? Ile to jest ?? 200, 1000 czy 2000 zł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił bym całą chłodnice ale.... po pierwsze mam problem z tym aby taką używaną dostać (e39 1996r 2,5TDS automat z klimą), a nowa jest tylko oryginalna a ta kosztuje około 1200zł! A po drugie to nie chciał bym wydawać następnych pieniędzy na kolejny kosztowny remont!

Mam pytanie... czy miał już ktoś podoby problem i jak mogł bym to naprawić bez dużych wydatków,

 

Są zamienniki: Valeo, Hella, Nissens. Co to znaczy duże wydatki?? Ile to jest ?? 200, 1000 czy 2000 zł ??

Jak szanowny kolega napisał lepiej zainwestować w nowy zamiennik, niż w remont silnika. Jedynym miejscem gdzie mogliby się podjąć naprawy to specjalistyczne warsztaty od chłodnic. Ale też nic pewnego, po prostu są takie uszkodzenia które dyskwalifikują chłodnicę z dalszego użytkowania. I nie radziłbym naprawiać chłodnicy na łapu-capu bo jak wiadomo zawsze coś się stanie nocą w środku jakiegoś zadoopia gdzie nie ma zasięgu komórka.
Oleje i płyny Pentosin 0694679252 Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelek niema a wdodatku ci co regenerują wiedzą że te plastykowe wanienki są spękane od środka , ja chciałem by z 2 chłodnic zrobić 1 to pytałem trzech i każdy mówił że niechce moich pieniendzy bo sie napierdzieli a i tak z tego nic nie będzie

żałuja jedynie że nie posłuchałem rad kolegów z forum i pierw kupiłem używaną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko NOWA - moze byc zamiennik - byle by nowa !!!

 

 

zaplacisz za uzywke 200zł , a okaze sie ze zacznie cieknac po miesiacu ( bo ci ktorzy ja wyciagani gdzies nia uderzyli ...) ... pozatym chlodnica moze byc szczelna , a po zmiani plynu moze sie rozsypac - tak bylo u mnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.