Skocz do zawartości

Co powiecie o kołach 195/60/16. Czy wejdą do E36?


Stivix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Mam obecnie koła 205/55/16 na alumach ale ze względu na słaby silnik (niestety tylko 1.6) chciałbym założyć węższe kapcie...

 

Wpłynie to napewno na osiągi oraz spalanie....

 

Nie chciałbym zmieniać felg, bo są bardzo fajne...

 

Czy ktoś ma u siebie 195/60 R16 ??

Jak się na tym auto zachowuje, jak się prowadzi? Czy wogóle wejdą takie koła do E 36 ?

 

Zaznaczam że moje felgi to 7Jx16.

 

Czekam na odpowioedzi...

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja mam u siebie stadardowe 205/60/15 i wygladaja na moich felgach troszke jak balony :mad2: , do tego przy pelnym obciazeniu tylu czasami obciera tyl o nadkole...tak wiec nie mam pewnosci, ale u Ciebie moze byc podobnie. Chociaz reki nie dam sobie uciac...

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

hej, standardowy rozmiar kol do twojego e36 316 to 185/65 R 15, wiec nie widze zadnego problemu jesli chodzi o rozmiary opony ktora chcesz wstawic - 195/60 R16. A komfort podrozy po dziurach na pewno bedzie jeszcze lepszy, auto pojdzie takze lekko w gore, chociaz profil 55, ktroy masz obecnia i tak nie jest zly prawda??

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Mam obecnie koła 205/55/16 na alumach ale ze względu na słaby silnik (niestety tylko 1.6) chciałbym założyć węższe kapcie...

 

Wpłynie to napewno na osiągi oraz spalanie....

Pozdro...

 

Jeśli tylko chodzi o osiągi i spalanie, to raczej bym nie zmieniał. Różnica będzie praktycznie niezauważalna, bo rozmiar opon prawie identyczny.

U siebie przy zmianie na zimówki mam wyczuwalną różnicę w osiągach (w spalaniu nie bardzo), ale zmieniam 225/50/16 na 185/65/15. Jeśli więc chciałbyś poczuć różnicę, to musiałbyś zmienić na 15".

Moim zdaniem bez sensu, bo rewelacji i tak nie będzie.

Na pocieszenie, napiszę ci tylko, że każdy kto ma poniżej 2,5-2,8 w e36 czuje niedobór mocy :)

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.