Skocz do zawartości

Olej do skrzyni automatycznej


merry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam takie pytanie - jaki, a przede wszystkim ile oleju trzeba nalać do automatycznej skrzyni biegów samochodu typu BMW 735i?

 

Pytam, ponieważ moje autko niestety osiąga z wielkim trudem prędkości tylko do 180km/h. więc wymieniam przy aucie filtr paliwa, filtr hydrauliczny do automatycznej skrzyni biegów, a przy okazji wymieniam oczywiście olej - jednak nie mam pojecia jaki i ile litrów tego oleju kupić.

 

Prosze więc o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci dextrona. A ile wchodzi. To zależy , przy zwykłej wymianie z wchodzi około 3 litrów przy zdjęciu miski ja wylałem jakieś 4,5 litra ze swojej. Żeby całkiem wymienić olej to musisz kupić z 15-20 litrów i płukać skrzynię.

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem :), to nie potrzebujesz wymiany oleju w skrzyni biegów :). Symptomem zużytego oleju lub jego niedoboru w skrzyni jest np. problem ze zmianą biegów, skrzynia nie przerzuca biegów w ogóle lub tylko na b. wysokich obrotach, kolejnym objawem może być b.gwałtowna reakcja na nawet delikatne naciśnięcie pedału gazu. Z tego co mówisz nie sądzę że musisz wymienić olej, jeśli jednak czujesz taką potrzebę spróbuj na początek kupić opakowanie oleju (polecam właśnie dextron III) i dolać do skrzyni około 0.5l-1l jeśli po tym zabiegu będziesz zadowolony z efektów zaoszczędzisz (przynajmniej na jakiś czas na kosztach wymiany oleju) jeśli jednak nie... sam będziesz wiedział co wtedy zrobić :)

 

Pozdrawiam,

Maciek

 

PS. Witam wszystkich Forumowiczów

 

:handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju w automacie nie wymienia sie ot tak sobie bo ktos ci powiedzial ze wlal taki i jest gucio. Wedlug mnie obowiazkowo trzeba sie wsunac pod maszyne i przeczytac jakie masz oznaczenia na tabliczce. Nazwa producenta, rodzaj skrzyni i numer seryjny. Bo ja mam na przyklad 5hp18 ale do tych skrzyn sie lalo rozne rodzaje mazidla klasy DIII badz Lifetime Esso co bylo uzaleznione wlasnie od numeru seryjnego skrzynki. Na forum jest gdzies mega watek wlasnie o doborze klasy oleju do skrzynki w ktorym to kolega Biernus dzieki swej dociekliwosci znalazl tabelki producenta ktore rozwiewaja wiekszosc niejasnosci.

Zaraz go poszukam i rzuce linke.

:hand:

Edytowane przez Mack_
Dobre auto nie jest zle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.