Skocz do zawartości

CB opowieść wcale nie dośmiechu


Biotit

Rekomendowane odpowiedzi

o tym, że Policja używa CB i ściemnia słyszałem już nie raz, dlatego jak pytam o drogę z r reguły proszę kierowcę, który mnie mija, ale opowieść, którą przytaczam poniżej proszę traktować jako przestrogę:

 

Niedawno pewien znajomy opowiadał mi swoją historię. Jeździ często nad ranem na ryby i jechał sobie trasą Wa-Wa - Lublin I pyta się o drogę. Padła odpowiedź że czysto no to lekko przycisnął po kilku kilometrach zatrzymuje go radiowóz za przekroczenie prędkości. Policjanci z uśmiechem na ustach powiedzieli mu że go nabrali....

Swego czasu przytrafiło i mi się coś podobnego w okolicach Piask rano koło 6 jak leciałem do Krasnobrodu a że było ich dwóch w radiowozie to ten drugi ryknął od razu śmiechem zaczym pierwszy zdążył wyłączyć gruchę( pewnie nie mógł się powstrzymać że będą mieli następnego jelenia)i to wydało mi się podejrzanie zwolniłem i namierzyli mnie jak przekroczyłem tylko o niecałe 5km. Po zatrzymaniu mnie tylko otrzymałem pouczeniu i puścili. Gdy ledwo ruszyłem biorę za gruchę i do innych mobilków że na tym to a na tym kilometrze cyrk rozbił się z miśkami i suszą bieliznę na drodze i od 3 -ech mobików usłyszałem dzięki kolego szerokości, a potem ty mobil z srebrnej reni zepsułeś nam występ na arenie na następny raz dostaniesz ze dwa punkty i bilet za 200zł to zamilkniesz. A ja dzięki misiaczki za ostrzeżenie kłania się mobilek z reni baj :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pieski,niby nie do śmiechu,ale się uśmiałem :lol:

Najgorsze, jest to, ze teoretycznie nie moga wyposazyc radiowozu w CB, sa to ich radia prywatne. Niestety trzeba miec ograniczone zaufanie do kazdego zrodla informacji ;)

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaza sie, ja na szczescie nie mialem takiego przypadku

Jeste ciekawy, jakby to ylo w przypadku gdyby ktos nie przyjal mandatu> sad grodzi> oczywiscie kara za przekroczenie predkosci le czy przy okazji nie moznay pociagnac miska pod jakis paragraf czy chocby regulamin sluzbowy!

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jest to niezgodne z etyką pracy i przepisami :evil: ... gdyż Policja powinna zapobiegać łamaniu przepisów, a puszczając fałszywe informację wręcz nakłaniają kierujących do łamania ... tylko jak im to udowodnić ...

to samo sie tyczy wideorejestratorów ... zamiast zatrzymać delikwenta po pierwszym wykroczeniu ... jadą i rejestrują inne (a wiadomym jest, że jak ktoś jedzie szybciej niż inni to popełni inne mniejsze lub wieksze ). Na pewno to nie wpływa poprawie bezpieczeństwa na drogach.

:8)

525i 1991r. Islandgrün met.

525tds 1993r. Oxfordgrün met.

635 CSi/A 1981r. Zypresengrün met.

zielono mi .... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najsmutniejsze, w listopadzie jechali za mna 20 min (500 + 15pkt). Mało tego w trakcie jak mnie filmowali (prędkość ok 110-120), wyprzedził nas gość Voyagerem na moje oko min 150. Jak oglądałem film to zwróciłem na to uwagę (było oczywiście zarejestrowane na kamerze), to milicjant mi odpowiada:

"Ja za mało zarabiam, żeby go gonić. Z resztą po co jak tu i tak Pan ładnie łamał przepisy."

To jest smutne, żenujące, ale prawdziwe. W innych krajach jest tak, że naprawdę policja służy społeczeństwu i nie stwarza problemów tam gdzie ich nie ma. U nas ciągłe prowokacje, złośliwości, a szkoda.

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Zywcu z piec lat temu jak dostali videorejestratory jechali za ludzmi w nocy ale jechali tak,ze dobijali Ci prawie do zderzaka.Ty sie wkurzałes i rura a oni wszystko nagrywali.A drugi sposób to swiecil w nocy długimi.Ty oczywiscie rura i powtórka.Mieli to zamontowane w Golfie III VR6 dopóki go nie rozbili w poscigu.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeszcze lepszą sytuacje.

 

Jechałem po A4, minął mnie Saab lecący ok. 200 km/h.

Potem minąłem czarną Vectre, która następnie mnie zhaltowała za moment.

Vectra pojechała za BMW, nie za Saabem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w usa jak sie zrobila zwiekszona moda na streetracing po filmach szybcy i wsciekli, zaczeto wsadzac mlodych ludzi w potuningowane fury jako tajniakow, prowokowali do wyscigu a potem aresztowali tych co sie scigali... w paru innych krajach zapewne funkcjonuje to podobnie, prowokacje na drodze to nie polski wymysl..

 

co do jechania za kims dlugi czas to zaslaniaja sie przepisem, ktory nie pozwala im zatrzymac kierowcy w miejscu gdzie zaklociloby to ruch, tak wiec moga sobie odczekac swoje i jechac nawet i pol godziny jesli by to byla jakas droga szybkiego ruchu i poczekac az bedzie jakis zajazd, pobocze czy cos.. a to ze w miedzy czasie natlukles punktow tak ze stracisz prawko to twoja brocha.. tak mowili mi policjanci jak przy okazji mandatu o to spytalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w usa jak sie zrobila zwiekszona moda na streetracing po filmach szybcy i wsciekli, zaczeto wsadzac mlodych ludzi w potuningowane fury jako tajniakow, prowokowali do wyscigu a potem aresztowali tych co sie scigali... w paru innych krajach zapewne funkcjonuje to podobnie, prowokacje na drodze to nie polski wymysl..

Czy to aby nie jest nakłanianie przez policjantów do popełnienia wykroczenia?

 

 

co do jechania za kims dlugi czas to zaslaniaja sie przepisem, ktory nie pozwala im zatrzymac kierowcy w miejscu gdzie zaklociloby to ruch, tak wiec moga sobie odczekac swoje i jechac nawet i pol godziny jesli by to byla jakas droga szybkiego ruchu i poczekac az bedzie jakis zajazd, pobocze czy cos.. a to ze w miedzy czasie natlukles punktow tak ze stracisz prawko to twoja brocha.. tak mowili mi policjanci jak przy okazji mandatu o to spytalem...

Trudno mi uwierzyć, że ktoś jedzie beztrosko znacznie przekraczając prędkość i nie zwraca uwagi na to kto jedzie za nim :worried: Z chwilowego przekroczenia (zanim się zorientujesz :lol: ) zawsze się można wywinąć. Jeśli przekraczasz znacznie prędkość łamiąc przy tym inne przepisy np. nie stosowanie sygnałów (nie włączanie kierunku) to jak najbardziej powinni takich wyłapywać - po to są kamerki.

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (1999) jak jechałem z Olsztyna do W-wy na lotnisko, to śmigneła obok nas (jechałem taksą) Impreza. Potem przejeżdźamy pare km. i haltuje nas policja i wlepiła nam mandat mimo że jechaliśmy zgodnie z przepisami. Pewnie zanotowali te subaru, ale chciało im się ruszać to nam wlepili. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pewnie zanotowali te subaru, ale chciało im się ruszać to nam wlepili. :evil:

Na radarze przy pomiarze - masz czas ile uplynelo od pomiaru ;)

Policjant powinien Ci go udostepnic abys nie mial watpliwosci ;)

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pewnie zanotowali te subaru, ale chciało im się ruszać to nam wlepili. :evil:

Na radarze przy pomiarze - masz czas ile uplynelo od pomiaru ;)

Policjant powinien Ci go udostepnic abys nie mial watpliwosci ;)

 

Nie ja prowadziłem tylko taksówkarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z całym szacunkiem ale czy Wam się coś nie poprzestawiało?

co ma CB do przestrzegania przepisów? Kazał ktoś jechać tak szybko?

Rozumiem, że gdyby misiaki mówili po radiu, że stoją na każdym zakręcie to byłoby OK czy może tez niedobrze?

 

 

.....niedługo złodzieje będą skarżyć Policję, że miało jej nie być a była i złapała na gorącym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.