Skocz do zawartości

Jaka jest pojemnosc baku ?


piotreki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mialem wg stanu wskazowki 30 litrow w baku byla rowno po srodku, pojechalem na stacje zalalem do pelna. Weszlo jeszcze mi 39,5 L !

Na liczniku jest liczba 60 i zaraz mala kreska dalej ?

Jaka jest ta pojemnosc baku ?? Mam 325 TDS :)

To faktyczne masz problem :mrgreen:
Niech MOC bedzie z Toba!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nalezaloby to sprawdzic nalewając do jakiejs wiarygodnej miarki ;) . Zbiornik ma 62 litry do tego idzie troche dolac do węża, nastepnie auto stanie pod troche innym kątem i tez moze wiecej wejsc. W baku jest przestrzen gdzie opary mogą sie zbierac i normalnie nie jest ona zaplelniana paliwem. Moze akurat weszło Ci tam cos. Ciezko zweryfikowac tez patrzac po wskazniku czy rzeczywiscie miales 30 litrow a nie 28-29. poczekaj az zascwieci sie rezerwa zalej na full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji obsługi mój bak ma 62l pojemności

 

komputer przy zalaniu pod korek pokazuje 62,8l a potem po przejechaniu ok 10-20 km (zależy od sposobu jazdy) nadal jest 62,8 i dopiero potem zaczyna się zmniejszać

 

kiedy podjeżdżam na stację, to sprawdzam ile jest aktualnie w baku i leję do końca - zawsze wejdzie więcej niż brakuje - tak +-2-6l więcej

 

też na poczatku myślałem, że to stacje oszukują na litrażu ... ale doszedłem do wniosku, że chyba raczej wszystkie nie mogą oszukiwać podobnie - chyba są gdzieś jakieś kontrole sprzętu nie?

 

myślę, że to że raz wejdzie 2l a raz 4l więcej zależy od czułości pistoletów, które odbijają w różnym momencie

 

więc to o czym piszesz, to raczej norma i trzeba się przyzwyczaić

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.