Skocz do zawartości

przepalony bezpiecznik 26 wspomaganie,skrzynia awaria


SZYMEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki oto problem:

Jechałem w sobotę i nagle skrzynia dziwnie zmieniła bieg z takim szarpnięciem zapaliło się na wyświetlaczu getribeprogram kontrolka oleju i wyłączyło mi się wspomaganie. Stanąłem na poboczu zgasiłem silnik i posprawdzałem wszystkie płyny i oleje pasek klinowy czy nie strzelił i wszystko było w jak najlepszym porządku

Sprawdziłem jeszcze bezpieczniki i zauważyłem przepalony bezpiecznik nr. 26 30A i po wymianie wszystko w najlepszym porządku.

Podejrzewam klimatyzacje, bo jakieś 1,5 tygodnia temu nabijałem klimatyzacje po czterech dniach jak by przestała się włączać tzn. dioda od Klimy się zapalała, ale nie było żadnych spadków obrotów, więc sprężarka się nie włączała. A w sobotę jak miałem tą awarie też włączyłem Klimę tyle ze sprężarka się załączyła, bo obroty spadły i po przejechaniu 2 kilometrów właśnie musiałem stawać na poboczu. Może ktoś ma jakiś pomysł, co się mogło stać, bo trochę się już boje jeździć powiedzcie gdzie się znajdują jakieś wtyczki od klimatyzacji może robią jakieś zwarcie :modlitwa:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Cewka znajduje się w korpusie sprężarki. Najprostrzym sposobem sprawdzenia jest; odłączyć przewodzik z wtyczki, który idzie do sprężarki, następnie przewodzik sprężarki podłączyć na krótko do + podczas pracy motoru. Jeśli sprzęgło zaskoczy i uruchomi się sprężarka, to cewka jest ok, a jesli się nie załączy, to kiszka :?

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe sprężarki jest właśnie sprzęgłem elektromagnetycznym, bez odpowiedniego ściągacza nie da się go zdjąć bardzo łatwo uszkodzić sprężarkę, sprawdż tę kostkę przy sprężarce czy z kablami wszystko gra następnie po zdjęciu paska sprawdż jak się obraca czy jak energicznie zakręcisz ręką nie "dzwoni". Osobiście stawiam na wiatrak od klimy to on najczęściej robi niespodzianki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
on powinien się od razu włączać tylko na początku będzie się obracał bardzo wolno..

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.