Skocz do zawartości

przednie reflektory -regeneracja


dobrychlopak1984

Rekomendowane odpowiedzi

Sorka ,że zaśmiecam temat ale sprawa też dotyczy reflektorów :) Mam zwykłe świetła i chce zamienić na soczewki i pytanie - operacja wiąże się tylko z wymaną lamp czy trzeba coś jeszcze grzebać? Dzięki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a dlaczego chcesz wymieniac na reflektory soczewkowe??

 

wkladali je do wczesniejszych modeli, a potem BMW powrocilo do reflektorow bez soczewek - bo okazalo sie ze lepiej swieca! Soczewki po jakims czasie oslabiaja jakosc oswietlenia po za tym wygladaja duzo brzydziej (moim zdaniem)... to tak jakbys kupil 318is i sie pytal jak zmienic silnik na 1,6... :|

 

moja rada - "odswiez" sobie swoje reflektory i juz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrychlopak1984 z wymianą nie będzie problemu to prosta operacj, już rozbierałem te lampy,

ale napisze jak pasował te wkłady.

bibi

co do zmiany na soczewkowe lampy to trzeba przerobić tylko wtyki pod żarówki, bo teraz masz H7 a w soczewce jest H1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zmieniałem uszczelki, była w dobrym stanie,

lampa nie jest w 100% szczelna wiec nie warto bawic sie z sylikonem,

jeśli jest naprawde sparciała w co watpie to wymień.

PS.

żeby ocenić jej stan musisz rozebrac lampe, na samochodzie tego nie widać. to nie ta króra widać po podniesieniu maski, patrzac od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy maja specjalne otwory wentylacyjne wiec chyba nie warto zaklejac tego silikonem... dokladnie jak pisze cinofree. Za to warto dokladnie wytrzec cale wnetrze reflektorow mokra szmatka zwilzana plynem do okien, a przed zlozeniem wysuszyc szuszarka do wlosow zeby pozbyc sie calej wilgoci z wnetrza reflektorow. No i zawsze uwaznie otwierac reflektor zeby niczego nie polamac.

 

Aha - slyszalem ze kierunkowskazy zawsze latwiej wychodza po odkreceniu tych dwoch gornych srubek trzymajacych reflektor, choc ja nigdy nie mialem ztym wiekszego problemu

 

no i obiecana fotka ze szklanym wkladem. mozna zauwazyc ze linie na nim sa nieco inne niz na plastikowym, ale jezdzilem po polsce i po UK i nikt mi nigdy nie mrognal. Facet ktory mi to sprzedawal w tym zakladzie powiedzial ze sa z Austrii i dla tego sa nieco inne :|

 

http://img509.imageshack.us/img509/7286/dsc01634mw0.jpg

Shot with DSC-W50. at 1969-12-31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja temat odswieże, bo potrzebuje informacji wlasnie w kwestii kloszy lamp.

 

Jak wiekszosc, mam juz je wypalone i troszke brudne.

http://img398.imageshack.us/img398/9332/8437psq0.png

Chce sie za to zabrac, zamowilem nawet klosze lamp. Lampy na H7, bez soczewek. Po paru dniach przyszły, zadowolony rozpakowalem paczke i sie lekko zdziwilem, bo moim zdaniem dostalem dwa rozne (jedno do lampy z soczewką, drugie bez soczewki). Roznily sie wlasnie tymi okraglymi plastikami w srodku (w jednej lampie gładki srodek, jakby dla soczewki, a w drugim kloszu normalne użebrowanie) i tymi charakterystycznymi kropeczkami w gornej czesci szkla, zaraz przy krawędzi szklanego klosza i lampy. Mam nadzieje, ze wiecie o co chodzi.

 

W kazdym razie pytanie brzmi, czy tak powinno byc, czy kazdy z Was ma takie różne lampy. Sprzedawca twierdzi, ze dostałem dwa dobre klosze Magnetti. Dla potwierdzenia sprawdzil numery czesci kloszy Depo (444-1100L i 444-1100R) i tez jest tak, ze jedno ma kropki, a drugie nie.

 

O co chodzi?

 

Chce dodać, ze sprzedawca jest poważny i nie szukam spisku, ale jakiegos uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolege. Ja mam tez nie mam w kloszu soczewki.Wiem ze te soczewkowe klosze sa delikatnie gorsze od bezsoczewkowych. A szkielka ktore zamowiles sa pewnie do kloszy z soczewka. Moim zdaniem zakladaj je i nie martw sie o nic. Nie powinno miec to zadnego znaczenia.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest w lampach w lewej w jednej lampie gładki srodek, jakby dla soczewki, a w drugim- prawym kloszu normalne użebrowanie.

też myślałem że była może rozbita i ktoś włożył dwie rózne lampy ale wszystko poza tym kloszem (od swiateł krótkich) to lampy sie nie rożnia...

Może poprostu w lampach bez soczewki ma tak byc??

jak wy macie w swoich lampach bez soczewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego chcesz wymieniac na reflektory soczewkowe??

 

wkladali je do wczesniejszych modeli, a potem BMW powrocilo do reflektorow bez soczewek - bo okazalo sie ze lepiej swieca! Soczewki po jakims czasie oslabiaja jakosc oswietlenia po za tym wygladaja duzo brzydziej (moim zdaniem)... to tak jakbys kupil 318is i sie pytal jak zmienic silnik na 1,6... :|

 

moja rada - "odswiez" sobie swoje reflektory i juz :cool2:

 

Jak soczewki mogą po jakimś czasie osłabiać jakość oświetlenia? Poza tym gdybyście nie napisali,że po 93 roku robili lampy z soczewkami to bym sam nie zauważył różnicy...więc nie wiem czy gorzej wyglądają...U mnie są soczewki i lampy nie są żółte pewnie z racji iż są soczewkowe(żarówka skupia światło na soczewce a nie na plastiku)...

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Widzę że jest kilka tematów w tej samej sprawie :D

więci i tu pozwolę sobie spytać.

Czy ktoś znalazł gdzie można kupić te szkła (okrągłe) od świateł mijania??

Oczywiście chodzi mi o reflektory BOSCHa - bo z nimi jest problem.

Ja znalazłem na forum adres tego sklepu j.w. ( http://www.reflektory.gda.pl/ ) ale pisałem już maila i mi odpowiedzieli że nie mają już samych szkieł tylko całe reflektory :cry:

Napiszcie jeżeli wiecie gdzie można dostać same szkła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ludzie co Wy piszecie?

 

Zarowka skupia swiatlo na soczewce??

 

Zarowka swieci, swiatlo trafia na maly odblysnik zarowki i kierowane jest w odpowienia strone na lustro reflektora lub na soczewke. Oba rozwiazania maja to samo zadanie. "Formuja" strumien swiatla w wiazke.

Soczewka ma ten minus ze pojawia sie na niej "mgielka" na zwierciadle tez tylko jest ono wieksze i dluzej pozostaje czyste.

 

Matowienie plastikow reflektorow moze byc wywolane na 2 sposoby.

1. Zarowki bez filtra UV na ktore ten plastik jest wrazliwy.

2. Zbyt mocne "tjuningowe" zarowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłem kupić więcej jak były dostępne.

no widzisz i byś zarobił a przy okazji uszczęśliwił kolegów :mrgreen:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no a ja Panowie kupiłem do niesoczewkowych lamp szkła od soczewek ale żadne szkło (świateł mijania) na tym wewnętrznym okręgu nie jest ożebrawane... Macie może jakieś pomysły czy to jest coś nie tak, czy o co chodzi? też miałem problem z przepalonymi plastikowymi wkładami i juz od dłuższego czasu nie moge rozwiazać problemu :(

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo inaczej kolego pada światło z soczewki a inaczej bez i dlatego własnie są rózne uzebrowania :8)

w sumie jak je dobrze ustawisz i bedziesz mial dobrą widoczność to moze tak zostac :8)

pozdr

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No ja do tej pory też nie znalazłem samych szkieł..... :cry:

"ReServeD-BawariaMotors" jakie kupiłeś soczewki :?:

Takie jak oryginały czy może coś z allegro :?:

Ile dałeś za lampy i ksenon :?:

Wklej fotkę jak zamontujesz do auta :D

Może też bym się skusił jakby ładnie się to prezentowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.